Harry Potter 1–7 (box) – Sedm let v Bradavicích

Harry Potter 1–7 (box) – Sedm let v Bradavicích https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72572/bmid_harry-potter-1-7-box-sedm-let-v-bra-65168aa2c8469.png 5 1044 130

Harry Potter série

Dárkové balení všech sedmi dílů Harryho Pottera (1. vydání v této úpravě). V prodeji pouze jako komplet (7 brožovaných svazků v kartonovém obalu). Takhle pohromadě celý příběh sedmi dlouhých let – to tu ještě nebylo! Pozor, pozor! Expres do Bradavic je připraven k odjezdu! Ale od začátku: Nejdříve jsme v domě číslo 4 v Zobí ulici… A potom už postupně poznáváme Harryho, Rona, Hermionu, Hagrida, Albuse Brumbála, Malfoye, Voldemorta a mnoho dalších a dalších postav a postaviček, z nichž každá má v této sáze své důležité místo. Tento komplet obsahuje díla vydaná samostatně: Harry Potter a kámen mudrců (ISBN 978-80-00-02215-4); Harry Potter a tajemná komnata (ISBN 978-80-00-02216-1); Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ISBN 978-80-00-02217-8); Harry Potter a ohnivý pohár (ISBN 978-80-00-02218-5); Harry Potter a Fénixův řád (ISBN 978-80-00-02219-2); Potter a princ dvojí krve (ISBN 978-80-00-02220-8); Harry Potter a relikvie smrti (ISBN 978-80-00-02221-5).... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter Volumes 1–7 Boxed Set

Margherita_N
12.11.2019 4 z 5

Kouzelnickej svět Harryho Pottera miluju. Už v teenagerovském věku, kdy jsem sérii četla, mi ale vadilo pár věcí. Spousta nedomyšleností - děti z kouzelnického světa se naučily číst a psát doma? Když počítaly s tím, že dostanou dopis z Bradavic, tak nešly na základní školu a čekaly doma s maminkou do jedenácti let? Nebo šly a pak prostě zmizely úřadům z evidence? A jak by asi na základní škole mezi mudlovskýma dětma vysvětlily, jak doma žijou? A co počítání? V Bradavicích nebyly žádný hodiny počtů, to byli všichni matematicky negramotní? A nemuseli mít žádnej tělocvik, když nechodili na famfrpál? Poslední dva body jsem jim jako dítě / odrostlé dítě upřímně záviděla. Ne však to, že děti byly celej rok zavřený v areálu školy, jakkoli byla velká. Prostě nemohly jít jinam, akorát chodit po chodbách nebo se proběhnout venku na pozemku. To není fajn. A pak - Harry a jeho přátelé žili celou dobu ve strachu, pořád je chtěl někdo brutálně zabít, což bylo způsobeno prostředím, ve kterém se nacházeli - a přesto to prostředí milovali? Otázky, samé otázky. Rowlingová těm nebožákům rozhodně mohla dopřát pár okamžiků štěstí, aspoň by se jim líp čarovali patroni. :)

Lessana
29.10.2019 5 z 5

Harry Potter, to sú milé spomienky na detstvo, keď som sa (vo veku hlavných hrdinov) tešila na každý ďalší diel tejto vynikajúcej série. Všetky doslova prekypujú fantáziou, poznaním, lingvistickou vášňou, precízne vypracovanými postavami, nápaditými zápletkami príbehu, v ktorom (ako to má byť) zvíťazí dobro nad zlom. Je to silné, pútavé, umne gradované, prepracované a doslova magické dobrodružstvo, ktoré sa dá prežívať znova a znova, vždy s rovnakým nasadením :).

tessie3726
22.10.2019 5 z 5

Nejlepší knižní série na celém světě!! Doporučuji!

K_knihomolka_K
13.10.2019 5 z 5

Tvrdá vazba je lepší, každopádně série je to úžasná :)

Andrew21
07.10.2019 5 z 5

Harry Potter je prostě klasika a nelze hodnotit jinak než 5 hvězdami jen škoda, že do filmu nebyli některé věci zařazeny.

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Celou sérii nelze hodnotit jinak než 5* - skvělý příběh a knihy, díky kterým jsem začala číst!

TheBestBooks
20.06.2019 5 z 5

Milion hvězdiček,kdyby to šlo...
Kdybych měla vypsat všechny svoje pocity,tak to bude hodně dlouhý,takže jen zkráceně:Moje nejoblíbenější knihy,úžasné,dvakrát přečteno,nešlo se od toho odtrhnout,detaily vše je neskutečně skvělé,až mě někdy mrzí,že taky nehrajeme famfrpal....MILUJU!!!!!!

kler1207
01.06.2019 5 z 5

Nikdy neomrzí. Strašně ráda jsem se k sérii po cca 10 letech, kdy jsem s postavami vyrůstala, vrátila. Série je promyšlená a čtivá a ačkoliv mám ráda i filmy, tohle je vždy překoná.

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Úžasné! Rozhodně stojí za to si přečíst i knihy❤️

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Dokonalá série! Všem doporučuji ❤️

KatieFar
13.04.2019 5 z 5

Toto je prostě fenomén.... jsem obrovský fanda celého kouzelnickeho světa, který dostal celý svět...

fruitbueno
01.03.2019 5 z 5

Vím, že závist je špatná vlastnost, ale upřímně závidím všem, kteří s bradavickými hrdiny vyrůstali... Já už byla dost velká, když tenhle fenomén dorazil a přesto mě naprosto pohltil. Dokonalý vypravěčský styl, naprosto promyšlený koncept, vše do sebe do posledního dílečku zapadá, charismatické postavy... Vřelé díky letošní čtenářské výzvě, že mě přiměla znovu si přečíst všechny díly a přenést se alespoň v myšlenkám na tak fantastické místo jako jsou Bradavice.

JoeSurikata
24.02.2019 4 z 5

Kdybych měl celou sadu hodnotit podle prvních dvou, možná i tří dílů, neváhal bych dát 5*. Harry Potter je ukázkou hned několika pozoruhodných jevů: jak je možno v podstatě okamžitě proměnit knihu v kultovní legendu. A zároveň: vůbec k tomu nemuselo dojít, nebýt houževnaté nedobytnosti autorčině při shánění vydavatele. Neměla to vůbec snadné. Klobouk dolů.

edith79
05.02.2019 5 z 5

Napadlo mě, že jsem vlastně nikdy neokomentovala knížky o Harry Potterovi. A to by byla chyba, protože já tyto knížky považuji za geniální, mistrně propracované a v dnešní době už kultovní dílo. Svět čarodějů a čarodějek mě od první knihy fascinoval a bavil, ale i děsil a dojímal. Četla jsem napřed v knižní podobě, po mnoha letech poslouchala jako báječné audioknihy. Pavel Medek knížky přeložil naprosto geniálním způsobem, s obrovskou fantazií. A v tomto případě nemůžu opomenout ani skvělé filmové zpracování. Prostě srdcovka. Díky.

JulianaH.
30.01.2019 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale mně se líbí. Fascinuje mě, že Rowlingová dovede vyprávět děj po jednotlivých dnech a do takových detailů jako ruští realisté, aniž by nudila, takže ve výsledku má čtenář dojem, že v jejím světě žije také. Jazykově mi knihy přijdou bohaté, kultivované a vynalézavé (a český překlad je prostě brilantní). Nejpůsobivější je kontrast mezi realismem v detailu a fantaskností v pojetí. Samozřejmě nesrovnávám literární kvalitu třeba s Shakespearem, ale mám zato, že Rowlingová spadá do jiné kategorie než Shakespeare a v jejím rámci si zaslouží nejvyšší hodnocení.

CleoXandra
06.01.2019 2 z 5

Tuto dnes již legendární klasiku je těžko hodnotit. Přečetla jsem ji celou, byť mé nadšení postupně ochládalo. A stejné pocity jsem měla při sledování filmů. Nejkouzelnější je první díl, a ještě tak ten druhý je jakžtakž krásný. A pak se postupně vytrácí roztomilost příběhu a stává se z toho povrchní thriller, z nějž občas vykoukne něco fakt podnětného.

PROCHEY
30.12.2018 5 z 5

Spolužák ve třeťáku na střední dostal z recese od staršího bratra k Vánocům první dva díly. Kolem roku 2001, byl strašně naštvanej, a tak jsem mu z hecu řekl, ať mi ty knížky půjčí, že to zkusím přečíst - v té době to v ČR začínalo být docela populární. Ačkoliv jsem s největší pravděpodobností věkově nepatřil do skupiny, na kterou autorka cílila, příběh mě bavil... Nemalá část naší jazykové skupiny, jak jsme se na střední dělili na němčináře a angličtináře, pak následovala můj příklad. Včetně onoho obdarovaného spolužáka. Spolčně jsme pak chodili do kina na premiéry, počínaje Tajemnou komatou... Nedokážu říct, která z knih mě bavila nejvíce, každá měla něco do sebe a byla nedílnou součástí neuvěřitelnho příběhu, jenž je potřeba hodnotit jako celek.

Viki0
02.12.2018 5 z 5

Myslím, že je úplně zbytečné něco psát...
Pro mě je to nejlepší knižní série, všechno je kouzelné a rozhodně jsem ráda, že jsem se nedávno dokopala k přečtení. Byla by velká chyba, kdyby všech sedm knih nadále leželo v mé knihovně bez povšimnutí.

fa.sci.ko
02.11.2018 5 z 5

Není nic úžasnějšího než si na podzim přečíst celou sérii Harryho Pottera. Dělám to každý rok už od doby, kdy jsem tuto fantastickou sérii objevila u bratra v knihovně a neměla jsem nejmenší ponětí, co to vlastně je za knížky.
Nad Harrym bych se mohla rozplývat dlouhé dny a hodiny, ale stejně bych nedokázala vyjádřit, jak moc je tato série dokonalá. Díky Harrymu se ze mě stala vášnivá čtenářka, takže jsem J. K. Rowlingové vděčná, že tuto sérii napsala a já díky ní pronikla do úžasného světa knih. Děkuju

Bookworm11
13.10.2018 5 z 5

Harry Potter je mé dětství a stále ve mně přetrvávají jeho stopy. Na tyto knihy nikdy nezapomenete. Děkujeme J.K. Rowlingová.