Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11469/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-1qg-11469.jpg 4 1863 183

Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

Luigi1
16.11.2020 5 z 5

Teď už vím co je famfrpál,krásné čtení

Dela90
18.10.2020 4 z 5

Je to klasika pro všechny milovníky HP, ale i mě tak tato kniha moc nebavila, oproti jiným z této série.

Jarmila97
11.10.2020 5 z 5

Zase jedna skvělá kniha k Harry Potterovy která osvětlí vše ohledně famfrpalu

tittanie
21.08.2020

Už dlouho mám přečetné všechny knihy týkající se světa Harryho Pottera, až na tuhle. Nejsem sportovní fanoušek a vlastně ani famfrpál mě nijak extra nezaujal. Ale kniha je to hezká a hezky dotváří svět HP. Je zajímavé jak moc si svůj svět Rowlingová promyslela.

Karolína2425
24.05.2020 3 z 5

Vydařená kniha doplňující Harryho Pottera. Bylo to zábavné čtení, rychle odsýpalo. Bylo zajímavé se o famfrpálu dozvědět něco víc. Nejvíce jsem si z sekce Bradavická knihovna oblíbila Bajky Barda Beedleho, ale ani Famfrpál v průběhu věků za nimi a Fantastickými zvířaty a kde je najít nijak nezaostává.

Twinny
16.04.2020 5 z 5

Nejsem sportovní fanoušek a proto jsem si myslela, že mě kniha o famfrpálu moc nezaujme. Opak byl pravdou. Z Bradavické knihovničky mě zaujala nejvíc.
Místy vtipná kniha se zajímavými příběhy, kterou si nemůže nechat ujít žádný milovník kouzelnického světa. Sport nesleduju, ale ode dneška se ze mě stává fanoušek famfrpálu. Sice nemohu hrát ve škole za Mrzimor (to by nedopadlo dobře), ale budu na každém zápase a budu fandit.
Tohle jsem potřebovala jako sůl...
...vrátit se do mého milovaného světa čar a kouzel.

LunaL.
14.03.2020 3 z 5

Ze všech tří doplňujících knih mě tahle zaujala nejmíň. Asi i proto, že mám blíž ke zvířatům a pohádkám, než ke sportu :D
Jinak jsem ale obdivovala, jak spisovatelka vymyslela úplně nový sport nejen se všemi pravidly, ale i historií! Klobouk dolů

Veronikados
18.02.2020 3 z 5

Famfrpál mám ráda, ale tato kniha mi přišla příliš zdlouhavá a trochu nudná. Jinak doporučuji, najdete v ní jistě mnoho zajímavých věcí. Kniha se opět hodí jako doplňkové čtení pro čtenáře HP (podobně jako fantastická zvířata). Hodnocení opět nechám na 55% (2.7 hvězdičky)

MinaHawke
07.12.2019 4 z 5

Harryho Pottera mám ráda, ale přiznám se, že famfrpál mi až tak moc neříká. Ale bylo zajímavé si knihu přečíst.

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Skvěle zpracovaná kniha o Famfrpálu, skvělé doplnění k sérii HP, pro skalní fanoušky HP povinnost. :)

katushah
12.06.2019 3 z 5

Miluju Pottera, ale Famfrpál mně jako jediný moc nebere. Každopádně je to zajímavá kniha s rozšířením světa HP.

Ronnie68
07.06.2019 5 z 5

velice útlá kniha o historii famfrpálu .. líbilo se mi to ...

oblakaknih
26.05.2019 5 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera je kniha samozřejmě ideální.
Já jsem si čtení neskutečně užila, dozvěděla jsem se něco nového a bavilo mě to.
Čte se to skvěle. Kéž by byly tak záživné i moje školní učebnice.
Kniha je nádherně zpracovaná, doplněná nádhernými černobílými ilustracemi.
Rowlingová je prostě SPISOVATELKA.

Hania932
23.05.2019 4 z 5

Toto je opravdu povedená kniha. A pro fanoušky famfrpálu je tato kniha přímo dělaná. Je tam plno informací o historii, pravidlech a vývoji sportu. Já upřímně famfrpál moc nemusím, takže mě to moc nebralo. Ale jinak je to hezky a čtivě napsaná. Stránky jenom ubíhají a plus jsou tam opravdu krásné ilustrace.

PhoebePollard
18.05.2019 4 z 5

Hezká doplňující kniha. Člověk se dozví leccos nového a pro fanoušky HP ideální. Ti, kteří však původní sérii nefandí, nemají důvod si ji pořizovat. Překvapivě :D

BarbKubi
01.03.2019 4 z 5

Kniha z řady přibližující nám fantastický svět Harryho Pottera. Určitě stojí za přečtení, velmi se mi líbil vznik a průběh vývoje této kouzelnické hry ale opět pouze pro skalní fanoušky, ostatní čtenáři z tohoto díla nebudou mít takový požitek.

Ronny97
15.01.2019 5 z 5

Doplňková kniha k sérii knih o Harry Potterovi, popisující famfrpál. Obdivuju neskutečnou představivost autorky. Kniha je opravdu velmi dobře propracovaná :)

Disinka
09.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha me hodne bavila :-) mam rada svet Harryho Pottera a kdyz jsem poprve videla film a Famrpal tak me zajimalo jaka jsou pravidla - a ejhle o par let pozdeji jsem se dockala a mohla si to precist :-D
Jen skoda ze to opravdu neexistuje, asi by me to bavilo vic nez fotbal, ktery je u meho pritele a synka sport No. 1

LucillaPeters
06.01.2019 3 z 5

Záležitost asi především pro skalní fanoušky, sama o sobě je to jen naučná kniha, psaná populární formou, ale pro nás, fanoušky, je to doplnění sbírky, rozšíření znalostí a milý návrat do světa HP.

Lubisek
25.12.2018 5 z 5

Kniha je dělaná pro všechny fanatiky Harryho Pottera. Famfrpál prostě neodmyslitelně k Harrymu patří, a tak je super se o něm dozvědět něco více. Knížka je opět fantasticky ilustrovaná a velmi přehledně rozdělena do kapitol (dle mého názoru lépe, než je tomu u Fantastických zvířat a kde je najít). Sečteno, podtrženo, parádní knížka, i když z bradavické knihovny za mě jednoznačně vedou Bajky barda Beedleho. :)