Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4 5085 662

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

DominaCZ
02.02.2022 3 z 5

Nevidím tu svůj komentář, tak znovu: líbí se mi pouze vzhled knihy, tedy vazba a ilustrace uvnitř.

Nelíbí se mi povídky, jsou krátké useklé a o ničem.
Nelíbí se mi dovětky Brumbála a ani to, že to má jít pro Lumos. Možná záslužné, ale já si chci sama rozhodnout, nač přispěju.
Zklamání.

17.01.2022 5 z 5

Krásná knížka

Ivanule
31.12.2021 5 z 5

Knížka mi už dlouho ležela v knihovně a teď konečně na ni přišla řada. Krásné bajky a Brumbálovy pasáže byly také velice dobré

Sybelle
30.12.2021 4 z 5

Příjemné vánoční čtení. Bajky jsou dobře čtivé a poučné. Každá bajka má své kouzlo. Kniha má i velmi pěkné grafické provedení.

haki34
18.12.2021 3 z 5

(SPOILER) aneb jak udělat z Harryho vývar...sice jsem fanoušek série, ale bajky bych třeba klidně oželela. Moje dcera je ale potřebovala přečíst, a když už se nám doma vyskytly, tak jsem je slupla. Jako malinu - trvalo to asi hodinku. 5 kratších "pohádek" s komentářem a vysvětlivkami Albuse Brumbála, které bych klidně také oželela. Asi to má zvednout hodnotu knihy - jako že odborný rozbor...ale přijde mi to zbytečné a vatózní.
Většina čtenářů předemnou byla nadšená z bajky o 3 bratrech, já si spíš asi budu dlouho pamatovat tu první - poučný hrnec, a pak bajku o chlupatém srdci, před kterou mě varovala dcera spoilerem - větou, že je dost nechutná a drastická.Opravdu byla nechutná a drastická, takže než cokoliv jiného (jako poučení a třeba tak něco podobného) si zapamatuju právě tu hororovou scénu.

Čte se rychle, dobře, obrázky budiž - asi lze i vymalovat, na mě totiž působily jako členité antistres omalovánky. JKR umí psát, aby lidi natáhla a zjevně se jí to vyplácí.
I když si myslím, že je to kniha postradatelná a v knihovně mi chybět nebude, hodnotím jako dobrá, protože nudit se u ní za tu hoďku nebudete. (ale že je to v podstatě vývar na popularitě Harryho, to autorce jaksi neprominu jen tak, ale beru hvězdu. )

A jak píše přede mnou i DominaCZ, závěr s nadací Lumos jako měl být co ??? přes děti působení na rodiče ? nebo ?? tím JKR výsledný dojem jen potvrdila...

Štěpinambura
17.11.2021 5 z 5

Krásné doplnění k sérii Harryho Pottera.

Miliarda
30.10.2021 4 z 5

Pět velice kvalitních kouzelnických bajek, z nichž nepřekonatelný je samozřejmě notoricky známý Příběh tří bratří. Trochu rušivě na mě působily poznámky k jednotlivým bajkám, které byly mnohdy příliš zdlouhavé. Celkově se však jedná o velice kvalitní soubor bajek, který ve mně vyvolal nostalgii z návratu do "kouzelnického světa Harryho Pottera".

alishek
30.09.2021 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu v originálním provedení a jelikož jsou pasáže Brumbála namluveny Jude Law, tak nemohu jinak než pět hvězdiček. Opravdu povedené dílko, velice mě bavilo.

Majtinkacočte
09.09.2021 4 z 5

pěkné povídky od světově známé spisovatelky.

Mirin1349
08.09.2021 3 z 5

Asi nikdo nečekal, že tato kniha bude mít stejnou hodnotu a rozsah jako Silmarillion od Tolkiena, ale stejně jsem možná doufala v něco trochu víc. Útlá knížka se rychle čte, komentáře Brumbála byly fajn. Nejvíc se mi líbil příběh Tří bratří, ale to asi nebudu jediná. Každopádně je to pěkný doplněk pro milovníky Harryho Pottera, kteří chtějí doplnit „vzdělání“.

katushah
06.09.2021 4 z 5

Ačkoli HP miluju, tak ty bajky se mi blbě čtou, asi už jsem zapoměla jak se čtou pohádky. A byl to zajímavý návrat jak k HP, tak i k bajkám a pohádkám celkově. :-)

Sasha001
31.08.2021 4 z 5

Vcelku hezká doplňková kniha k HP. Ale asi jsem od toho čekala něco trochu víc.

Stázka007
22.08.2021 5 z 5

Knihu řadím na první místo bonusových knih HP. Knížka mě potěšila jak krásnou vazbou, tak příběhy. Nejradši mám 5 příběh tři bratři.

bafometamendes
11.08.2021 4 z 5

Další střípek z kouzelnického světa Harryho Pottera. Příběhy zajímavé a Brumbálova slova poučná. Taková kouzelnická Kytice :)

levac
27.07.2021 2 z 5

Tak toto mě tedy nebavilo...

mia.com
25.07.2021 4 z 5

Hezká doplňková knížka k sérii Harryho Pottera :)

DarkAvenger
19.07.2021 1 z 5

Těšila sem se na pěkné pohádky ze světa HP, jelikož na pohádkách swm i vyrostla ale kniha mě docela zklamala. Ať už zpracováním pohádek, poznámky Albuse a nebo malým počtem příběhu a tenkou vazbou knihy. Tuhle knihu si pořizovat nebudu do sbírky i když jsem velký fanda HP.