Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4 5084 662

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Bar16
20.09.2016 5 z 5

Perfektní oddechové čtení, které vás aspoň trochu zasvětí do pohádek kouzelnického světa. Knížka, kterou si přečtu aspoň stokrát :-)

Babsie
19.09.2016 3 z 5

Krásná kniha. S hodnocením jsem však trochu váhala. Tři bajky se mi líbily hodně, další dvě o něco méně, takže 50/50. Brumbálovy rozbory mi přišly upřímně trochu zbytečné a často se tam opakovalo, co jsme si sami v povídkách přečetli. I když historka o prvním a posledním divadelním představení mě pobavila, kdyby místo Brumbálovo rozumů bylo povídek víc, ocenila bych to, protože napsané a vymyšlené byly skvěle.

Putnas
10.09.2016

Tohle je o tolik lepší než oficiální knihy potterovské série.U Bajek Barda Beedleho jsem se zasmál a pochopil jsem proč "kouzelníkům" připadají ty naše nudné.

yaoiyuri
05.09.2016 3 z 5

Od legendárních pohádek, které už stovky let utváří dětství malých kouzelníků, bych čekala delší a propracovanější příběhy plné nějakých vyšších poselství a mravních poučení, aby se mohly rovnat našim tradičním „mudlovským“ pohádkám (jedině snad to chlupaté srdce mělo trochu grimmovský šmrc). Přijde mi škoda, že kniha nastíněná v sérii HP má tak málo využitý potenciál. O to víc mě ale pobavily Brumbálovy „odborné“ rozbory.

jana89
26.08.2016 5 z 5

Pekna oddechova cetba s moznosti nahlednout do literatury urcene pro obyvatele kouzelnickeho sveta.

Maggie704
20.08.2016 5 z 5

Alex.Barunka - jedná se o doplnění série, aby si fanoušci mohli přečíst, o čem se v knihách jen mluví - samozřejmě, že je tedy "nadhodnocena", protože ji napsala Rowlingová.

Andvejka
06.08.2016 5 z 5

Knížka mě bavila. Příběhy byly zajímavé, Brumbálovy poznámky také. Skvělé doplnění celé série.

Denisa_a
02.08.2016 5 z 5

Super! Super! Super!
Čtení této knížky jsem si vyloženě užívala a 100% vím, že si jí ještě několikrát přečtu. Moc se mi líbili se mi dodatky Brumbála :-)

AkiB
22.07.2016 4 z 5

Bezva tečka za sérií Harryho Pottera. Nejlepší je stejně Příběh tří bratří :-)

Alex.Barunka
09.07.2016 2 z 5

Opravdu žasnu nad celkovým vysokým hodnocením knihy, která za moc nestojí.
Podle mého názoru je velice nadhodnocená už jen pro fakt, že ji napsala Rowlingová.

Hrefna
09.07.2016 5 z 5

Díky této malé úžasné knížce je příběh Harryho ještě živější. Dítě ve mě zaplesalo :) Bajky jsou poutavé poučné a díky poznámkám Brumbála dodávají další cenné informace, doplňující mozaiku celého příběhu.

girdi
04.07.2016 4 z 5

Kdyby jich bylo víc, rozhodně bych se nezlobila. :-)

Dep8
27.06.2016 5 z 5

Pohádky z jiného soudku - jinak řečeno. Bajky Barda Beedleho mě absolutně nadchly, obdivuji J. K. Rowling, její fantazie nezná mezí a co se bajek týče, vynikající práce. Je to skvělé doplnění série o Harrym Potterovi a pro fanouška téměř povinnost.

kazatell
26.06.2016 4 z 5

Jedna z nejlepších doplňkových knih ke knihám Harryho Pottera.

helusa2
18.06.2016 4 z 5

Pravda, ve škole jsme narazili na to, že to vlastně nejsou "bajky", ale spíše pohádky, ale to nevadí...
Pro fanoušky HP samozřejmě nutné k doplnění sbírky! Příběhy jsou originání, neotřelé, Brumbálovy komentáře mě bavily :-)

silvara
26.05.2016 3 z 5

Krásná oddechovka, skvělé doplnění série...ale že by mě to uchvátilo, se říct nedá. Rowlingová to umí líp. Příjemný průměr.

CrazyDuck15
21.05.2016 3 z 5

Jako správný fanoušek Harryho jsem si nemohla odpustit koupi této knížky. Ve své podstatě je knížka zajímavým doplněním kouzelného světa, ale čekala jsem od ní trochu víc.

Spratek
18.05.2016 4 z 5

Je to zajímavé doplnění série Harryho Pottera,ikdyz jsem čekala trošku více příběhů. Každopádně pohádky jsou krásné,taková oddechovka,určitě všem doporučuji. :)

KnihomolAnn
14.05.2016 5 z 5

Super doplnění série! :)

lucie5078
28.04.2016 4 z 5

Přečteno dnes v čekárně u lékaře. Pohádky jsou krásné, brala bych jich více na úkor Brumbálových komentářů. Ale i tak skvělé. A jak už se tu někdo zmiňoval, dostala jsem se také ke knize jen díky čtenářské výzvě, díky za ni!