Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4 5083 662

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

NextOne
19.07.2021 4 z 5

Příběhy to sice nejsou dlouhé, ale za to jsou zajímavé a někdy i dost pochmurné. Bajky jsou obohaceny o Brumbálovy poznámky i s vysvětlivkami, kde poukazuje např. o tom, že některé příběhy vadí čistokrevným kouzelníkům, jako jsou třeba Malfoyovi. Knihu určitě doporučuji, ale jednotlivé bajky tu rozepisovat nebudu. Myslím si, že každý fanoušek HP by si knihu měl pořídit. Za mě asi nejlepší příběh byl ten Králice Alice a chechtavý pařez a nejméně se mi líbilo Mágovo chlupaté srdce.

IG: next_fantasy_one

_Žanet_
06.07.2021 4 z 5

Sice ještě nemám přečtenou celou původní sérii, ale nedokázalo mi to zabránit v tom, abych si Bajky přečetla. Několik posledních měsíců mám čtecí blok, ale už jsem se ho chtěla zbavit a tahle knížka mi přišla jako ideál a po jejím přečtení se mi to i potvrdilo. Tahle knížka je nenáročná, dobře se čte a hlavně rychle, plus skvěle rozšiřuje sérii Harryho Pottera. Některé pohádky byly trošku slabší a nezáživné a klidně bych jich snesla víc, ale čtení jako celek nebylo špatné a kromě příběhu Tří bratří, na který jsem se těšila nejvíc, mě víceméně zaujal i zbytek.

Pythonissam
05.07.2021 4 z 5

Svět Hogwarts je pro mne již roky součást života. Na bajky jsem byla velmi zvědavá, konečně jsem se k ní také dostala. První dva příběhy mne nijak zvlášť neoslovily, za což Dumbledorovi poznámky se mi líbily velmi, stejně jako doplňující poznámky a ilustrace. Za to poslední tři příběhy znám velmi dobře ještě z doby, než jsem knihu vôbec dostala do rukou.
Pokud někdo má opravdu rád Harryho Pottera doporučuji přečíst, příběhy jsou hezky napsány a mají hlavu a patu.

stepankoby1
30.06.2021 5 z 5

Kytice čarodějného světa. Krásně vypovídá o přehnané infantilnosti moderních pohádek a předvádí svou představu o dobrých příbězích pro děti. Bajky zabaví a poznámky profesora Brumbála dokonale rozvíjí svět do takové roviny, která i dneska donutí politovat, že není reálný. Škoda jen, že povídek není víc.

jirijanovotny
23.06.2021 4 z 5

Na to jak Harryho Potěra a celý ten svět kolem nemusím, tak toto mě pobavilo a zabavilo.

Pohádky mají hlavu a patu a dokonce z nich plyne i nějaké to ponaučení. Rádoby akademický komentář je vtipným doplněním daného příběhu a, mám-li být upřímný, je hlavním důvodem, proč bych doporučil tuto knihu k přečtení.

Anushka1
19.06.2021 3 z 5

Bajky barda Beedleho jsou takovým "povinným" doplněním k příběhu Harryho Pottera. Na úvodní stránce se dozvídáme, že z původních run je přeložila Hermiona Grangerová a za každým příběhem najdeme komentář samotného Albuse Brumbála.

Kniha obsahuje 5 bajek, včetně pro nás mudly nejznámější- "Příběh tři bratří" pojednávající o relikviích smrti- bezové hůlce, kameni vzkříšení a neviditelném plášti. Příběhy jsou doplněny mnoha krásnými ilustracemi.

Jako samostatná kniha bez znalosti HP to asi moc nezaujme, ani jako pohádky pro mudlovské děti. Ovšem jako doplnění znalostí, hlavně díky Brumbálovým komentářům a poznámkám pod čarou, je to fajn čtení před spaním.

Hodnocení je opravdu jen v návaznosti na HP knihy.

Antibabiš
29.05.2021 5 z 5

Krásné poučující pohádky pro malé i velké.Mě se líbí poslední příběh (příběh tří bratří).

tatruszka
21.05.2021 3 z 5

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity, jsem zvyklá na propracované děj, tahle kniha vyšla opravdu jenom proto, že se objevila v HP.

katasokolov
15.05.2021 5 z 5

Stejně má ale ta J. K. Rowling obrovskou fantazii ️‍. Bajky se mi líbily vesměs všechny, přesto mám mezi nimi své oblíbence - Mágovo chlupaté srdce a Příběh tři bratří, OBVI. Poznámky Brumbála, Hermiony i samotné JKR byly výborné!!! Ilustrace ke knize jsou taky špička! A historie kouzelnického světa, její překrývání a prolínání s tím naším mudlovským, je taky naprostá pecka (aspoň už všichni víme proč byl Jindřich VI. anglický tak trochu mimo :-D). Tyhle příběhy bych četla dětem před spaním, možná je lepší, že zatím žádné děti nemám :-D.

radusak9806
10.05.2021 2 z 5

Na jednu cestu z práce a do práce, nebo jakoukoliv cestu ne kratší než 40 a ne delší než 1.5 hodiny.
Musím říct, že ty poznámky pod čarou jsou občas dost zmetečné, nějaké psané Brumbálem, některé Rowlingovou. Podle mého, kdyby to celé ponechala v rovině poznámky Brumbala okomentované Hermionou, bylo by to lepší.
Prostě jsem asi čekala více :)

Tialexa
30.04.2021 5 z 5

příjemné čtemí před spaním

Knihodrak
28.04.2021 5 z 5

Četla jsem tuhle knihu již potřetí️. Myslím, že tohle samo o sobě vypovídá, jak krásné příběhy se v knize skrývají. Jsem hrdá, že ji mám ve své knihovničce️️️️️.

Štěpinambura
27.04.2021 5 z 5

Je to nejvíc nejlepší kniha. Nádherné kouzelnické pohádky. Nejraději mám příběh o skákajícím hrnci. Rozhodně kladně DOPORUČUJI!

kopeceli
23.04.2021 5 z 5

Pro nadšence v oboru Harry Potter nutné přečíst a vlastnit protože: bajky jsou kouzelné, originální a četl je HP, obsahují neskutečně krásné ilustrace, jaké se už v knihách nevidívají. Knihu jsem četla s dcerou a je jedno, jestli mladá nebo stará, obě jsme hodnotily stejně kladně.

vojta888
15.04.2021 4 z 5

Velmi krásné příběhy líbilo se mi jak ty knihy hodnocoval Brumbál.

mrsterezz
09.04.2021 5 z 5

Krásné příběhy. Každý svým specifickým způsobem. Dohromady tak tvoří nádhernou sbírku bajek. Moc se mi líbily i komentáře samotného Albuse Brumbála, které mi přinesly na bajky nový pohled.

Barabora
22.03.2021 4 z 5

Docela hezké příběhy. Ale já na tohle nejsem. Do čtení jsem se mnohdy netila. Ale došla jsem až na samotny konec. Některé bajky se mně líbili více, některé zase méně. Knihu hodnotím kladně.

Adrim
20.03.2021 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Líbily se mi jednak jednotlivé bajky a následně i komentáře Brumbála. Vcelku jsem se bavil.

Hruška142
20.03.2021 5 z 5

Pro mě jako milovníka příběhů o Harrym Potterovi byla tahle knížka jasná volba. Bajky jsou čtivé, originální, žádné odrhovačky, napodobeniny...
Předčítala jsem je dětem ve škole, byly nadšené, kapitoly nejsou dlouhé, což je za mě velké plus.
Některé pasáže v bajkách byly trošku morbidní, pro mě super, ale pokud předčítáte dětem, radši tyto pasáže přeskočte nebo trochu pozměňte slova :-)
Jinak morální ponaučení na konci od samotného Albuse Brumbála je prostě bomba, přeně jak k bajce patří...

MadlenkaM
14.03.2021 5 z 5

To byla tak skvělá a báječná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Strašně mě mrzí, že je tak kraťoučká... S láskou ji odložím do knihovny a ráda se k ní zase jednou vrátím.