Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2777 601

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

prcek19
prcek19
09.10.2020 4 z 5

Díky čtenářské výzvě sem se vrátila k tomuto autorovi a opět mě nezklamal..i když mám radši romantiku, tak ji ráda prokládám detektivkama a Nesbo to splňuje skvěle..ale nebudu lhát, že občas mi při čtení stoupaly chlupy hrůzou..je neskutečné, jak dopodrobna je děj popsán..samozřejmě sem pak ráda za šťastný konec..těším se, až se pustím do dalších jeho knih

akcive11
akcive11
07.10.2020 5 z 5

Záruka dobrého čtení.

wlado
wlado
18.09.2020 3 z 5

Určite čitateľná kniha, no trochu prekombinovaná. Rád si ešte niečo od Nesba prečítam, no k tejto knihe sa už nevrátim.

Thejareck
Thejareck
13.09.2020 4 z 5

Super klasika.

E_Lan
E_Lan
13.09.2020 4 z 5

Nejsem nějaký velkým fandou severských detektivek. Velmi často na mě moc brutální. Toto je ale velmi dobrá četba. Odpočinková, navíc autor je evidentně inteligentní a sem tam se mihne velmi zajímavé moudro. Jen škoda, že jsem tak nějak tušil skoro od začátku kam to povede.

kob
kob
09.09.2020 5 z 5

Super!
Ovšem pokud jste cíťa se slabým žaludkem, raději se do ní nepouštějte ;)

Ajrad1981
Ajrad1981
04.09.2020 4 z 5

Hned od začátku mi tam neseděla jedna postava, takže mě ani nepřekvapilo, že kniha neskončila tam, kde by se konec dal logicky očekávat. Sice jsem netušila proč, ale říkala jsem si, že Nesbo to přece umí zamotat. No, umí. Onu osobu jsem podezírala absolutním neprávem a ten, koho jsem podezírat měla, mi na mysl ani nepřišel.
Jednu hvězdičku ale strhávám. Sice ode mě kupodivu dostal Truls pár plusových bodů (po té hromadě mínusových, které stihl nasbírat nejen v předchozích dílech), ale ta malá zápletka kolem Wyllera se mi tam nehodila a taky ta závěrečná akce v autě se mi zdá moc přitažená za vlasy.

heyitsronnie
heyitsronnie
29.08.2020 4 z 5

Řeknu to takto: zatímco jiné Nesbovy "holeovky" by si klidně mohl čtenář přečíst samostatně v jiném pořadí a bez potřeby kontextu, u Žízně tomu tak není. Jelikož jsem četla knihu s mírným odstupem od minulé, měla jsem chvílemi problém s postavami, které jsem věděla, že znám, ale nedokázala jsem si je zařadit. Proto byl pro mě rozjezd maličko pomalejší. Pokud si však přečtete knihu ihned jako pokračování Policie, krásně zodpoví otázky, které jsem si po přečtení Policie kladla. Nesbo opět nezklamal a děj je svižný a kniha se čte v podstatě sama.

Terva
Terva
22.08.2020 4 z 5

Zbavit se strašáků,
kterými člověka děsí
jeho vlastní fantazie,
se dá jediným způsobem:
jít se na ně podívat.

Toto je Harry Hole číslo 11. Čteno krásně postupně, abych byl v obraze.

Začalo to Sněhulákem, přešlo to přes Levharta a dostalo to Žízeň. Jeden z Harryho protivníků se vrátil a opět krutě zabíjí. Dokonce se naučil i pít. S tím Harry Hole nemá problém. Pití je, dá se říci, jeho koníčkem. A tento koníček v příběhu Žízeň dokonce dovede ke krajnosti. Jeho čin, kterým sbíral důkazy a chtěl odpovědi, skončil zajímavým skutkem. Nechci spoilerovat, tak si to přečtěte sami, ale já se strašně smál, když to udělal.

Citát: Ať si člověk vymyslí jakoukoliv úchylku, vždycky se najde někdo, kdo jí má.

Jo Nesbø opět dokazuje, jak má své postavy a jejich osudy promyšlené a propracované. Zavádí je až do krajností, ohrožuje jejich životy a sem tam nechá někoho umřít. Zvyšuje tak napětí v Harryho hlavě, nutí ho provádět čím dál víc neobvyklé počiny a skutky. A Harry to přijímá a do všeho se vrhá bezhlavě a možná někdy i nepromyšlené. A je zajímavé, že se to skoro vždy povede. Skoro vždy však neznamená vždycky. Někdy na to Harry krutě doplatí. Ne jinak je to i v tomto příběhu.

Malá ochutnávka: (pozor jen pro 18+)
Denně se rodí další násilník. Nevinné lidské klubíčko, dítě připoutané k životu pupeční šňůrou, v jehož křiku zanikne křik rodící matky, dárek, nad nímž se rodiče rozbrečí štěstím, dítě, které později rozřízne pochvu připoutané ženy a bude u toho onanovat a přehluší svým chraplavým sténáním její křik.

Je zajímavé, že jsem se u tohoto vyšetřování dvakrát zasmál. I přes svou krutost a bezohlednost se tu najde pár situací k zasmání. Proto, aby nedošlo k spoilerování, vám jen naznačím, aby jste se více věnovali situaci kolem osob, jako je Lenny, Jimmy a Tommy. Tohle opravdu stojí za zamyšlení a pak i za zasmání. Hlavně proto, že jeden z vyšetřovatelů oznámí, že nevěří lidem, jejichž jméno končí na ypsilon :-)

Citát: Ve Vesmíru tě nikdo neuslyší, víš.

Tohle bylo opět krvavé a nebezpečné dobrodružství. Jen mi strašně vadil ten až do krajností prodlužovaný konec. To je snad první příběh, kdy už jsem chtěl, aby to bylo ukončené, ale pan spisovatel přidával další a další odstavce a já už byl z toho nervózní, až jsem si skoro prokousl zuby jazyk. Někdy si už říkám, co mě čeká v další knize, dokáže Nesbø ještě zvýšit, již tak vysokou laťku, co vymyslí na Holeho dál, bude to horší, nebo krvavější....no, hold asi Jo.

Citát: Existuje-li pití, co je báječnější, racionálnější a normálnější než cítit žízeň?

Lolila
Lolila
19.08.2020 5 z 5

Nesbo nesklamal. Stále dobré severské krimi. HH buď si ho obľúbite alebo nie. Patrím do tej prvej skupiny, aj keď niekedy mi ide poriadne na nervy s tým jeho chlastom:-) Ale to je proste HH. Napínavé, zamotané, ....každú chvíľu čakáte, ktorá postava neprežije....

ViolettaCh.
ViolettaCh.
12.08.2020 5 z 5

Harry opět zářil! Ani teď mě nezklamala moje zkušenost, že na Nesbovy detektivky se lze spolehnout v očekávání kvality příběhu, zajímavé zápletky, značné dávky napětí a mnohdy i velmi nečekaného rozuzlení .

LuKubi
LuKubi
30.07.2020 5 z 5

Jo Nesbo je můj oblíbený autore a i tato kniha se mi velmi líbila. Opět se četla sama.

katka0956
katka0956
22.07.2020

O nesbovi jsem se dočetla zde http://kartmen.cz/radyanavody/naucte-se-cist-knihy-a-zprijemnete-si-karantenu/ a říkala jsem si, bože to je nějaká divná stránka, stejně to nebude pravda... pak jsem si knihu ale přečetla a nestačím zírat :O :O Ze všech možných vrahu jsem fakt nečekala, že to dopadne takhle... Plus teda musím říct, že zprvu mi nebyl Harry vůbec sympatický, ale nakonec jsem si ho zamilovala. Doufám že výjde nějaký další díl :D :D :D

iveta3689
iveta3689
22.07.2020 3 z 5

Harry většinu knihy řeší osobní problémy, vyšetřování provádí ostatní postavy. Na konci ukáže, co všechno umí, ale přivítala bych raději i to vyšetřování. Hlavní padouch byl na můj vkus moc očividný, ale neubralo mi to chuť pokračovat. Je to ale jeden ze slabších dílů.

munka
munka
19.07.2020 5 z 5

Strhujúci príbeh, ktorým Nesbo ani teraz nesklamal. Teším sa na pokračovanie.

March
March
24.06.2020 5 z 5

HH je prostě nenahraditelný, když docitam jeho knížky, tak je mi smutno. Teď to není ještě tak smutné, protože vím, že mě čeká jeste Nuz. A doufám, že JN bude pokračovat dál, aby nás fanoušky HH "uspokojil".

EvikU.
EvikU.
28.05.2020 5 z 5

Knihy HH jsou prostě čtivé. Ano vražd tam je hodně, ale čte se to samo. Mezi jednotlivými díly čtu jiné knihy, ale zas a znovu se musím k dalším dílům Harryho vrátit. A zas a znovu žasnu nad autorem, jak to má napsaný. Jak mě kniha zcela pohltí a čtu. A skoro nikdy nezjistím všechny souvislosti jak dokonale to má autor promyšlený. Opravdu klobouk dolů a teda není to pro toho kdo nečte detektivky nebo se mu o nich pak zdá. Všem ostatním vřele doporučuji.

SPOILER: epilog mě dostal. Takže tam je zase našlápnuto na pokračování. A kdo ví, jdu tedy na poslední díl. Ale třeba taky není poslední jako už mnohokrát předtím?

Eunike93
Eunike93
26.05.2020 5 z 5

Jak už jsem asi zmínila v předchozím komentáři, Nesbo se mi líbí čím dál víc. Působí uvolněněji, lehčeji se čte a ubylo těžko stravitelných popisů. Ano, možná se teď víc podobá klasickým severským spisovatelům, ale to mu na autentičnosti neubírá a za mě je to jedině dobře. Bavila jsem se, byť jsem od začátku poznala, kdo za vším vězí a dokonce jsem ochotná odpustit autorovi, že sklouzává do již těžce vyjetých kolejí.

Martina1805
Martina1805
11.05.2020 5 z 5

Neskutečné čtení, ze začátku jsem se do knihy nemohla zabrat ale asi tak od prostředka knihy jsem jí nedokázala pustit z ruky. Autor je snad čím dál lepší už se těším na další jeho knihu. Jen jsem udělala chybu, že jsem nezačala od jedničky a čtu na přeskáčku ale to nevadí. Je to zážitek.

blackoutzuzi
blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Před Žízní jsem od Nesba četla pouze Šváby a ty se mi vůbec nelíbily. Dala jsem mu ale ještě druhou šanci a udělala jsem dobře! Žízeň, to je jiná liga! Hlavní antihrdina si své oběti vyhledává pomocí aplikace Tinder. Vraždí ženy a zdá se, že má nadpřirozené schopnosti, protože je takřka nepolapitelný! Hlavní vyšetřovatel, Harry Hole, nevydržel (a vlastně ani neměl na výběr), zřekl se poklidného rodinného života a opět se zapojil do vyšetřování znepokojujících vražd. Vraždí opravdu vampyrista? A komu vrah zanechává vzkazy? Ačkoli má Žízeň téměř 600 stran, já ji měla přečtenou za dva dny. Už to svědčí o tom, že Nesbo napsal velice čtivý a pohlcující příběh! Ačkoliv musím uznat, že některé situace mi přišly přitažené za vlasy, ale to bylo asi tak jediné mínus :)