Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2789 602

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

Kami33
02.05.2021 5 z 5

Za mě skvělý díl.

Tenere
13.04.2021 5 z 5

Jediná kniha z celé série, u které jsem správně odhadl pachatele, a navíc na začátku :D Což ale nesnižuje hodnocení.

Anet2106
04.04.2021 5 z 5

Další super díl. Rychle se to četlo, i když až tak od druhé čtvrtiny. Nicméně už se mi zdá, jestli se to až moc neopakuje. Nejsem si jistá, kolik dalších dílů ještě bude dávat smysl a bude čtenáře celé série bavit.

Nikini11
04.04.2021 5 z 5

Perfektní jako vždycky!

mol378
31.03.2021 5 z 5

Další standardně vynikající a čtivý Hole, drsné! Jak začnu s Nesbom, nevím kdy přestat.

playada
15.03.2021 1 z 5

Nějak mi to nesedlo...

mrsterezz
11.03.2021 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Koupila jsem si celou sérii s detektivem Harry Hole. Už se těším, až to vezmu pěkně od začátku.

Monpincov
27.02.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem si opět velmi užila a tvorbu autora u mě posunula snad ještě výše, než doposud. Přiznávám se, že mi název přišel trochu zavádějící a čekala jsem, že půjde hlavně o Harryho boj s alkoholem, ale hned po pár stránkách jsem věděla, že to tak nebude.

Do knihy se začtete hned na začátku a budete hltat kapitolu po kapitole. Autor v knize opět mistrně využívá svou schopnost nasadit vám do hlavy myšlenku, že už víte, kdo je vrahem a pak vás jednoduše vyvede z omylu. Velmi se mi v tomto příběhu líbilo velké zařazení psychologie, která přišla zajímavá i mně, naprostému laikovi v tomto oboru. Určitě bych vyzdvihla popis vražedných částí. Já osobně jsem si je dokázala velmi živě představit, ale na druhou stranu mi nepřišli tak brutální, jako v jiných knihách. Také se mi zalíbilo rozvíjení charakteru i u ostatních postav- můžeme se o jednotlivých lidech dozvědět více užitečných a zajímavých informací.

Za mě je to určitě pět hvězdiček a těším se, až začnu číst další knihu o Harrym.

Andrea81
28.01.2021 5 z 5

Povedená zápletka, jako vždy ;-)

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Výborná kniha, veľa strán ale nevedel som ju odložiť.

Páájinka
24.01.2021 5 z 5

Audiokniha.
Perfektní Harry Hole a úplně bombastická zápletka. Nečekala jsem, jak to dopadne. Něco jsem pochopila dopředu, ale Nesbo je podle mě génius.
Mrazení při poslechu Davida Matáska....

kaspi1975
23.01.2021 3 z 5

Čtivá, ale ne úplně uvěřitelná. Každopádně doporučuji.

Nehorazna
21.01.2021 5 z 5

Napínavý příběh, scény se chytře střídají, připadala jsem si jak ve filmu a ty spičky kovbojských bot - brrrrr , ty mi nedaly spát ...

Afrovicz
13.12.2020 4 z 5

Kniha se čte sama, je napínavá, několikrát jsem u ní usnul, jak jsem se od ní nemohl odtrhnout. Jen co si je člověk jistý, že už ví, vyvede ho Nesbo z omylu a nakonec je to stejně někdo úplně jiný. Ke konci mi ale přišly některé věci zbytečné, překombinované a tak nějak zbytečně vykonstruované. Proto o hvězdičku míň.

Lenia1606
04.12.2020

Poslouchala jsem ji jako audioknihu. A zrovna dnes při řízení ten konec, to byla jízda :) Líbilo se, Harry je evidentně kombinace Chucka Norrise a Supermana :)

Taj-ka
28.11.2020 4 z 5

Skoro bych řekla, že je to srovnatelné se Sněhulákem. Sice mi trochu chybí noir styl (nebo mi přijde, že je tam zachovaný jen v podobě nějaké křeči "stejně vím, že o všechno přijdu") a taky, že podezřelí jsou tam až zbytečně zdůraznění, ale i tak mě to bavilo a bylo těžké knížku odložit.

iviska
17.11.2020 5 z 5

Knihy od Nesba mám velmi ráda. Tento díl byl velmi čtivý, co mi ale vadilo byla překombinovanost. A konec velmi přitažený za vlasy.

ebalat
19.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, napětí, láska, vztahy....

katst
16.10.2020 4 z 5

Mé první setkání s autorem. A i přesto, že nemám přečtené předchozí díly série, jsem se v ději nijak neztrácela. Čtivá a napínavá kniha. Dojem mi trošku zkazil jen zbytečně překombinovaný děj.

Lilip
11.10.2020 3 z 5

Opet parada. Za me tedy trochu slabsi nez Policie a poprve jsem si u nej rikala, ze to bylo mozna az zbytecne dlouhe, ale jinak se tesim na dalsi dil.