Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2789 602

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

martula
26.07.2017 4 z 5

Žízeň táhne Harry a zajímavý sériový vrah, i proto mě rozuzlení zklamalo, celou knihu je vrah popisován jako génius a pak vypadá jako hlupák (nebo jsem to nepochopila). Taky se musím přiznat, že mám radši "rozervaného" Harryho, linka s Ráchel mi v knize docela překážela (SPOILER - proto jsem asi jako jediná tady trochu doufala, že to nedá :-) - SPOILER). Ale Nesbo má svoje kouzlo a určitě nelituji, že jsem knihu četla.

alabra
26.07.2017 5 z 5

Opět jedna z těch lepších detektivek, autor nás nutí číst dál a dál. Přesto na několika místech trošku přešlapuje na místě, neoslovila mě ani zápletka s únosem, trošku přitažené za vlasy. Přesto dávám pět hvězd, dobrá zábava ve své kategorii.

Lokina
25.07.2017 5 z 5

Asi jsem byla v jiném vesmíru, když jsem chtěla s touto sérií počkat, až na ni budu připravená. No a teď lituji, že jsem ji nezačala číst dřív.
Kde na to autor bere inspiraci? Od prvních řádků se mi kniha začala líbit. Cítila jsem mráz, napětí a neutuchající žízeň po dalších stránkách, kdo za tím stojí. Měla jsem pár odhadů, ale byla jsem vedle, jak ta jedle :-D
Kniha byla čtivá, návyková a Harryho Holea jsem si ihned oblíbila. Už nyní vím, že toto dílo mě přesvědčilo, abych si přečetla předešlé díly, protože po závěrečných řádcích, jsem na ně dostala ještě větší chuť.

Peslik
25.07.2017 5 z 5

Žízeň, kniha, kterou jsme si vzala na opuštěnou chatu v horách bez signálu a bylo to prýma.
Moje pocity? Wow, že je Harry zpět v sedle bylo bezva, napětí, strach o to kdo a kde. Pak moje myšlenky, že toto je ten pravý adept na zločin a jaké bylo překvapení na konci. Opět jsem nezklamala sama sebe a střelila úplně mimo. To na knihách miluji, vždy se myslím, že vím a ono prd :D
Těším se na další setkání

Fondis
24.07.2017 5 z 5

Tak tady Nesbo opět nezklamal. Ani Harry nezklamal. Super čtení a perfektně promyšlený. Super děj. To nejde odložit... Paradní počin jako vždy.

Evina74
24.07.2017 5 z 5

Nesbo opět nezklamal. Jen jsem se zatajeným dechem očekávala koho z jeho blízkých zas autor obětuje...

adikpav
24.07.2017 4 z 5

Dobré to bylo, ale takové zdlouhavé. Byly lepší díly, kdy jsem se nemohla odtrhnout.

krevetinka
23.07.2017 5 z 5

Já ani nevím, co už dál k Nesbovi psát, jelikož mé komentáře k němu jsou jak přes kopírák, ale ono to jinak nejde... :D

Naprosto unikátní. Nesbo nám opět ukázal, že to, co dělá, umí velice dobře. Už od začátku je kniha velice chytlavá, přečetla jsem ji během pár dní, ostatně jako ostatní jeho knihy. Tento díl jsem četla hned po Policii a myslím, že Žízeň na předchozí díl navazuje víc než dost. SPOILER, tím myslím Valentina Gjertsena. V Nesbových knihách se mi asi nejvíc líbí ta psychologie, kterou do toho dává. Téma vampyrismu bylo něco nového, což mě také velmi bavilo. Co jiného dodat, dávám 5* a nepřestávám si stát za tím, že Nesbo je můj nejoblíbenější autor.

geimz
22.07.2017 5 z 5

Políciu, ako (dovtedy) poslednú Holeovku som prečítal pred čosi vyše 2 rokmi v rýchlom slede spolu s ďalšími knihami zo série v záchvate akejsi Nesbománie, ktorá ma priviedla na stopu severským detektívkam. Preto som si teraz, po dlhšom čase, pri otváraní Žízně kládol otázku, či nová Nesbovka dostojí dlhodobo budovaným očakávaniam a či by nebol predsa len lepší nápad nechať Harryho po uspokojivom konci Polície odpočívať. A moje obavy ma, napriek svižnému deju, vďaka ktorému som 600 stranovú knihu prečítal za tri dni, počas čítania knihy nadobro neopustili, a to z jediného dôvodu - po úvodnom načrtnutí deja a predstavení všetkých postáv som si myslel, že poznám vraha, ktorý mi prišiel tak očividný, až som začal byť mierne rozčarovaný z toho, že Nesbo stratil za tie roky niečo zo svojho dôvtipu. A až na úplnom konci mi došlo, ako vedľa som bol, ako si Nesbo opäť pozoruhodne vybudoval slepé cestičky a drobné nápovedy, ktoré čitateľa zvádzajú k nesprávnym záverom, a že som bol opäť prekabátený majstrom žánru. Dva roky mi očividne stačia na to, aby som zabudol, že Nesbo je pánom svojho príbehu a ja mám mizivú šancu odhaliť niečo, čo sám autor nechce. Sem s ďalším dielom!

Vercutka
22.07.2017 3 z 5

Detektivní zápletka nic moc. Bavilo mě vyprávění okolo. Od Nesba jsem četla celou sérii Harryho a toto byla slabota.

Maňule
22.07.2017 5 z 5

Další skvělý díl této série, a na to, jak je i tato kniha poměrně obsáhlá, nenudila jsem se ani chvilku. Pan Nesbo zkrátka umí !!!

Roberta
21.07.2017

Hodne "ukecana" kniha. 600 stran je moc, polovinu tvori amaterske filozofovani o zivote.

DejnaDee
21.07.2017 5 z 5

Jo jo, věřila jsem, že se Harry Hole vrátí. A on se vrátil famozně. Za mě jasných pět hvězdiček. Bylo to skvělé.

miczoken
21.07.2017 5 z 5

Myslím, že by pan Nesbo měl se psaním jakýchkoliv knih přestat. Protože jakmile se do kterékoliv z nich pustím, nemůžu přestat se čtením. Čtu celý den, čtu dlouho do noci, domácnost chátrá, děti trpí hlady, partnera nevnímám... :-D

Ne, byl to pouze vtip, už se těším na další knihu. Při čtení prvních knih o Harry Holeovi jsem byla zděšena zvrhlostí a brutalitou příběhů, ale už jsem si zvykla. "Žízeň" jsem četla jedním dechem, kousala si nehty (obrazně), držela palce obětem (marně). Vrahem byl nakonec jeden ze dvou mých kandidátů (ale není to tím, že bych byla tak prudce inteligentní, spíš jsem to odhadla podle zápletek předešlých knih Jo Nesba). Každopádně za mne 5*.

amladar
20.07.2017 5 z 5

I tento případ mého oblíbence Harryho je vynikající. Strhující, napínavé, prostě nepřekonatelné. Zatím neznám jiného autora + hlavního hrdinu, kteří by mému naturelu nejvíce sedli. A ten otevřený konec.... bomba.

Siu83
19.07.2017 5 z 5

Další úžasný díl s Harrym. Knížka ani autor nezklamal :-)

Laime
19.07.2017 5 z 5

Docela by mne po přečtení některých komentářů zajímalo, jakým způsobem Nesbo vkládá podprahovou reklamu mezi řádky, měla jsem taky po přečtení nutkavou potřebu vrhnout se na Harryho pěkně znovu od začátku, tak jak psal jednotlivé díly za sebou. Ani tentokrát mne rozhodně nezklamal, a po přečtení žízně mám hlad na nějaký další kousek.

PetraDušková
19.07.2017

Přečteno za 2 dny, takže sice čtivé, ale po jazykové stránce nic moc a ve srovnání se všemi předchozími díly to byla dějově místy nuda.

Aduska81
18.07.2017 3 z 5

Možná Nesbova stagnace? Příběh je konečně trochu realističtější, ale málo dramatický v porovnání s předchozím HH. Nějak jsem to prostě nemohla dočíst. Ty zuby a černá barva...

střapatá
17.07.2017 4 z 5

Takový průměrný Nesbo - čtivé, spousta zvratů, napínavé až do konce. Žízeň ve mně však nezanechala žádnou hlubší stopu (narozdíl například od Sněhuláka) a předpokládám, že na zápletku za nějakou dobu zapomenu. Nicméně Nesbo je stále zárukou kvality a pokud bude další díl, ráda po něm sáhnu.