Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2789 602

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

Kaja1
14.04.2023 5 z 5

Nesbo opět nezklamal. Neotřelé téma, bylo mi líto, hlavně jedné oběti. Jinak je Hole nesmrtelný aspoň se můžeme těšit na další případ.

Kavalos
05.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Za mě opět skvělé, napínavé čtení. Miluju styl psaní Nesba a jedenáctá knížka o HH nezklamala. Jedna hvězda dolů, protože v některých pasážích jsem měla pocit, že Valentin je nepřemožitelný a nepolapitelný padouch nadlidských schopností.

Timkim
08.03.2023 5 z 5

Tak to bylo zase super. Musím uznat, že mě prostě Harry baví. Možná to bude i tou normalností. Žádný superman. Opije se, má kocovinu, někdy něco podělá....líbilo se mi, že zase byly neznatelné odkazy na jiné případy...Pentagram...
Jako vraha jsem skoro uhádl..ne kecám, zase vedle, ale bylo to napínavé až do konce.
Jak jsem měl k Nesbøvi averzi, musím uznat mýlil jsem se. Fakt umí.

Jean-Paul
22.02.2023 5 z 5

Ty vole, to byla jíííízda… A popravdě přiznávám, že na připravenou návnadu, která měla odvést čtenářovu pozornost špatným směrem, jsem se chytnul, takže ten malý, jednoduchý detail, který měl přivést ke skutečnému strůjci vampyrista jsem zcela minul. (100 %)

michalsch
21.02.2023 4 z 5

Děj je dramatický, nudit se při čtení nebudete, ovšem je to až přehnaně přitažené za vlasy. Myslím si, že by mohl autor své detektivky zasadit více do reálného světa. Takhle dělá z Osla město s extrémním počtem sériových vrahů a z osloské policie největší packaly na světě. Alespoň, že tentokrát Harry Hole nevypadl z okna hotelu do čirou náhodou otevřeného kontejneru s papírem, jako v jiném díle.

mdracek
20.02.2023 5 z 5

Po letech pauzy od přečtení Policie jsem se k Harryho vrátila, a přestože zpočátku jsem měla trosku chaos v tom kdo je kdo, příběh plynul bez překážek a Nesbo opět nezklamal.

Briv
06.01.2023 5 z 5

V létě, v celkem velkém vedru, jsem si vzpomněla na severské zimy a pokračovala v sérii. To jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout a střihla jsem si hned po sobě 4 díly a říkala jsem si: "Musíš s tím přestat, vždyť za chvíli už nebudeš mít co číst!"...
Harry, co mi to děláš? Knížku jsem doslova profrčela, hodně mně to bavilo a po dlouhé době se mi stalo, že jsem celkem brzy dobře trefila pachatele. Nevím, nevím, jak dlouho to vydržím a nevrhnu se hned na další pokračování.

lištička123
28.12.2022 5 z 5

Nemám co dodat než "opět skvělé".

zuzana4291
12.12.2022 4 z 5

Opět nádherné čtení, malinko jsem se chvilkama ztrácela v ději. Ale jinak je Jo Nesbo prostě geniální.

stanislav0373
01.12.2022 5 z 5

Opět bravurní příběh, ve kterém Harryho najdeme v trošku zvláštní pozici. Pro ty, kteří čtou sérii relativně v kuse a popořadě si musí závěrečné díly skutečně vychutnat.

Konečné rozuzlení překvapivé, i když cca 70% jsem tušil. Ale mějte u Nesbo jistotu, že?

SirenKa
27.11.2022 5 z 5

Docela by mne po přečtení některých komentářů zajímalo, jakým způsobem Nesbo vkládá podprahovou reklamu mezi řádky, měla jsem taky po přečtení nutkavou potřebu vrhnout se na Harryho pěkně znovu od začátku, tak, jak psal jednotlivé díly za sebou. Ani tentokrát mne rozhodně nezklamal, a po přečtení žízně mám hlad na nějaký další kousek.

marra82
26.11.2022

Zápletka je, (jak už to s Harrym bývá), úplná vykonstruovaná pitomost, ale...je (jak už to taky s Harrym bývá) skvěle napsaná, a proto člověk hodí logiku za hlavu a nechá se balamutit, aby na konci zvedl obočí a pomyslel si - aha, tak to by mě ani ve snu.!
Každopádně, Žízeň má skvěle napsaný postavy.. takovej Hallstein Smith je jako živej (a ten televizní rozhovor je libůstka).. Nesbo prostě umí tyhle vyhraněný charaktery udělat dost zábavně... zatímco Harryho blízcí jsou- prostě jenom Harryho blízcí (proč vlastně?)

lada3781
18.11.2022 4 z 5

Drsné a jako celek slušný díl..

janka2000
07.11.2022 5 z 5

11. díl série o Harry Holeovi se mi upřímně líbil možná nejvíc. Strašně se mi líbil motiv toho, že Harrymu se konečně dostává štěstí a klidu, ale najednou to už není to, co ho naplňuje. Vraždy jsou opět perfektní, jestli to takhle lze říct. Zároveň oceňuji, že kniha není stejná jako předchozí- autor rozvíjí své tvůrčí schopnosti a i postavy. Tohle mi prostě sedlo.

fruitbueno
11.10.2022 5 z 5

Co dodat? Žízním po dalším dílu!

Ester71
13.09.2022 5 z 5

Parádní dílo, jako vždycky nečekané (tedy pro mě) rozuzlení.
Už jsem od tohoto autora docela dlouho nic nečetla, teď jsem si jen připomněla, co mě na něm baví. Že jeho knížky nejsou jen ve stylu "Fuj, to jsem se bála, lekla, znechutila...", ale že se pokaždé dozvím něco nového.

sachista
23.08.2022 5 z 5

Podařilo se mi v půli knihy odhalit pointu, ale Nesbo si mě zase povodil za nos tak, že jsem na svůj nápad rezignoval a říkal si, že jsem blbec, abych ke konci zíral, že je to nakonec pravda :-) Po dlouhé čtenářské pauze z důvodu pracovních povinností příjemný krimi zážitek na jedno deštivé odpoledne a večer. A jelikož pořád pršelo a pršelo, hned jsem sáhl po Noži, abych měl návaznost.

jan7760
23.08.2022 5 z 5

Páčilo sa mi to, bolo to pekne zamotané, postupom času, ako som sa dostával k finále menil som favorita na páchateľa. Čo ako som sa snažil, aj tak som neuhádol, ešte sa mám čo učiť. Harry Hole ma začína čoraz viac baviť, idem sa poobzerať po daľších...

markinho962
09.08.2022 5 z 5

Naprosto krásně zamotaný díl, I když hlavního padoucha máte před sebou a vy to víte, jen nevíte jak, jednoznačně 5z5 a teď alkoholový díl před námi

Hakate
07.08.2022 5 z 5

Po Každém dílu si říkám, že lepší už to být nemůže a ono pokaždé je.
Opět skvělá zápletka. Návaznost na předchozí neukončenou linku z minulých dílů. Opět krvavé vraždy. Opět si nás Nesbo vodí a opět se mu to podaří. Opět se přiznám, že mě dostal, i když tedy méně než v Policii, kde jsem se několikrát vracela, protože jsem si říkala, to není možné, muselo mi něco uniknout.
Skvěle propracovaný příběh.
Opět skvostně krvavé a čím dál tím krvavější.

Nesbovi postavy jsou geniálně propracované a promyšlené. Celá série je Brilantní a dokonalá. A teď hurá do finále.