Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2788 602

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

Kami33
02.05.2021 5 z 5

Za mě skvělý díl.

Tenere
13.04.2021 5 z 5

Jediná kniha z celé série, u které jsem správně odhadl pachatele, a navíc na začátku :D Což ale nesnižuje hodnocení.

Anet2106
04.04.2021 5 z 5

Další super díl. Rychle se to četlo, i když až tak od druhé čtvrtiny. Nicméně už se mi zdá, jestli se to až moc neopakuje. Nejsem si jistá, kolik dalších dílů ještě bude dávat smysl a bude čtenáře celé série bavit.

Nikini11
04.04.2021 5 z 5

Perfektní jako vždycky!

mol378
31.03.2021 5 z 5

Další standardně vynikající a čtivý Hole, drsné! Jak začnu s Nesbom, nevím kdy přestat.

playada
15.03.2021 1 z 5

Nějak mi to nesedlo...

mrsterezz
11.03.2021 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Koupila jsem si celou sérii s detektivem Harry Hole. Už se těším, až to vezmu pěkně od začátku.

Monpincov
27.02.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem si opět velmi užila a tvorbu autora u mě posunula snad ještě výše, než doposud. Přiznávám se, že mi název přišel trochu zavádějící a čekala jsem, že půjde hlavně o Harryho boj s alkoholem, ale hned po pár stránkách jsem věděla, že to tak nebude.

Do knihy se začtete hned na začátku a budete hltat kapitolu po kapitole. Autor v knize opět mistrně využívá svou schopnost nasadit vám do hlavy myšlenku, že už víte, kdo je vrahem a pak vás jednoduše vyvede z omylu. Velmi se mi v tomto příběhu líbilo velké zařazení psychologie, která přišla zajímavá i mně, naprostému laikovi v tomto oboru. Určitě bych vyzdvihla popis vražedných částí. Já osobně jsem si je dokázala velmi živě představit, ale na druhou stranu mi nepřišli tak brutální, jako v jiných knihách. Také se mi zalíbilo rozvíjení charakteru i u ostatních postav- můžeme se o jednotlivých lidech dozvědět více užitečných a zajímavých informací.

Za mě je to určitě pět hvězdiček a těším se, až začnu číst další knihu o Harrym.

Andrea81
28.01.2021 5 z 5

Povedená zápletka, jako vždy ;-)

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Výborná kniha, veľa strán ale nevedel som ju odložiť.

Páájinka
24.01.2021 5 z 5

Audiokniha.
Perfektní Harry Hole a úplně bombastická zápletka. Nečekala jsem, jak to dopadne. Něco jsem pochopila dopředu, ale Nesbo je podle mě génius.
Mrazení při poslechu Davida Matáska....

kaspi1975
23.01.2021 3 z 5

Čtivá, ale ne úplně uvěřitelná. Každopádně doporučuji.

Nehorazna
21.01.2021 5 z 5

Napínavý příběh, scény se chytře střídají, připadala jsem si jak ve filmu a ty spičky kovbojských bot - brrrrr , ty mi nedaly spát ...

Afrovicz
13.12.2020 4 z 5

Kniha se čte sama, je napínavá, několikrát jsem u ní usnul, jak jsem se od ní nemohl odtrhnout. Jen co si je člověk jistý, že už ví, vyvede ho Nesbo z omylu a nakonec je to stejně někdo úplně jiný. Ke konci mi ale přišly některé věci zbytečné, překombinované a tak nějak zbytečně vykonstruované. Proto o hvězdičku míň.

Lenia1606
04.12.2020

Poslouchala jsem ji jako audioknihu. A zrovna dnes při řízení ten konec, to byla jízda :) Líbilo se, Harry je evidentně kombinace Chucka Norrise a Supermana :)

Taj-ka
28.11.2020 4 z 5

Skoro bych řekla, že je to srovnatelné se Sněhulákem. Sice mi trochu chybí noir styl (nebo mi přijde, že je tam zachovaný jen v podobě nějaké křeči "stejně vím, že o všechno přijdu") a taky, že podezřelí jsou tam až zbytečně zdůraznění, ale i tak mě to bavilo a bylo těžké knížku odložit.

iviska
17.11.2020 5 z 5

Knihy od Nesba mám velmi ráda. Tento díl byl velmi čtivý, co mi ale vadilo byla překombinovanost. A konec velmi přitažený za vlasy.

ebalat
19.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, napětí, láska, vztahy....

katst
16.10.2020 4 z 5

Mé první setkání s autorem. A i přesto, že nemám přečtené předchozí díly série, jsem se v ději nijak neztrácela. Čtivá a napínavá kniha. Dojem mi trošku zkazil jen zbytečně překombinovaný děj.

Lilip
11.10.2020 3 z 5

Opet parada. Za me tedy trochu slabsi nez Policie a poprve jsem si u nej rikala, ze to bylo mozna az zbytecne dlouhe, ale jinak se tesim na dalsi dil.

norská literatura severská krimi norské detektivky Oslo (Norsko)

Jo Nesbø
norská, 1960