Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2778 601

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

Karoley
Karoley
31.07.2022 5 z 5

HH 11 - Žízeň - V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvili rande přes seznamku.. z místa činu zmizela část jejich krve.. Kdo za vším stojí? A co ta krev? Má tu někdo vražednou žízeň?
Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Můj jedenáctý Harry Hole, jen co jsem dočetla, už žízním po dalším dílu!

pedobro
pedobro
27.07.2022 4 z 5

Tak nevím, jestli je šťastné začít 11.dílem v pořadí série, bez předchozího seznámení s ostatními, ale byl to spíše pokus přečíst si od autora něco jiného, než jen knihy pro děti, které jsem četla s dcerou.
Neměla jsem však pocit, že by mě neznalost předešlých dílů ochudila o zážitek. Naopak jsem byla mile překvapená, jak slušně šlape Harry Hole na paty mému oblíbenci Lincolnu Rhymovi ze série knih J.Deavera. A to jsem myslela, že ani není možné.
Stejně jako miluju závěrečné zvraty u Deavera i tady byl tedy závěr tak nečekaný, že po nějakém dalším dílu jistě časem zase ráda sáhnu. Jen byly místy na můj vkus scény až příliš brutální, ale to je věc názoru.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
14.07.2022 5 z 5

Souhlasím s tím, že posledních 200 stran kdy si myslíte, že víte, je nejlepší. Ale ten konec.... jdu na další díl a uvidím co měl ten konec znamenat.

Dvorik
Dvorik
26.05.2022 5 z 5

Zizen je od dob Snehulaka opet strasne cool. Poslednich 200 stranek je masakr a knihu nechcete vubec odlozit!

Pítrs85
Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

Harry Hole je zpět a to ve velkým stylu, protože Žízeň je Nesboho nejlepší román od časů Spasitele. Potěší fakt, že na tom příběhu je hrozně cítit, jak si s ním Jo pohrál, klikatí se, v jednu chvíli podezříváte toho, tu zas tamtoho a nakonec vás tenhle Nor stejně převeze. Konec typicky přestřelený, ale jednak na to už jsme v téhle sérii zvyklí a jednak je to tentokráte takové... poetické :-) No a (SPOILER!) závěr slibuje, že Žízeň není Holeho poslední případ. (A i ta Ráchel mi tentokráte vadila o něco méně, možná dík tomu, že je půlku knížky v limbu... :-).

Rolada88
Rolada88
23.04.2022 5 z 5

Opět bravurní případ nesbo nikdy nezklame

capricorn__
capricorn__
22.04.2022 3 z 5

"Žízeň" je čtivá detektivka, která ještě k tomu zastupuje roli jakéhosi strašáka na populární seznamovací aplikace jako Tinder. Není těžké dostat se od začátku na konec, kniha je velmi napínavá a promyšlená - pokud bych "Žízeň" četl jako první díl, dal bych pět hvězdiček. Jenže právě proto, že jsem četl všechny předešlé díly, mi "Žízeň" připadá o něco slabší, dokonce i více než první dva díly, které se nedočkaly takové popularity mezi čtenáři. Rozhodně ale čtení nelituju, pořád jde o velmi kvalitní detektivku.

kusma
kusma
10.04.2022 4 z 5

Kniha opět čtivá a napínavá. Ale asi jsem ji nečetla v dobrém rozpoložení, ta brutalita mi nějak vadila.. a i závěr trochu zklamal.

Kubajzz
Kubajzz
30.11.2021 4 z 5

Opět audiokniha. Klasický Harry, který nikdy nezklame. Jediné co mě mrzí je to, že už se blížím ke konci série :-(

pohoda58
pohoda58
24.11.2021 5 z 5

Knihy od Jo Nesbo velmi ráda čtu, hlavně sérii Harry Holle. Tento díl byl opět bez chyby, napínavý, děj měl spád, i když vraha jsem si tentokrát typla dobře. Už se těším na poslední díl v sérii. Nesbo nezklame, kdo má rád napětí a trillery, velmi doporučuji.

Skripi
Skripi
17.11.2021 4 z 5

Výborné a pútavé ale často s chybami hrdinov, pri ktorých čitateľa poráža. Vraha som si tipol asi prvýkrát správne. :)

Pocmaranyfix
Pocmaranyfix
27.09.2021 5 z 5

Je vidět, že autor už jede ve stejné linii. Což je často u sériových detektivek běžné a je to škoda. Tentokrát jsem dokonce i odhadla pravého vraha.
Nicméně kniha byla tentokrát výjimečná tím, že byla více emotivní a zaměřená i na city a rodinu, což se mi líbilo.

simona5r
simona5r
28.08.2021 5 z 5

(audiokniha) Harryho mám v audioknižním světě spojeného s Hynkem Čermákem, takže mi chvíli trvalo si zvyknout na nový hlas, obzvlášť když mám Davida Matáska spojeného s Peterem Mayem. Ale nakonec jsem si zvykla a bylo to super. Byl to klasický Harry s rozuzlením a vysvětením na konci a nalákáním na další knihu.

Pavla79
Pavla79
03.07.2021 3 z 5

Tento díl jsem četla nejdéle.., nějak jsem se nemohla prokousat přes prostředek, který se mi zdál moc zdlouhavý, a přiznám se, že ani konec mě nenadchl. I tak jsem zvědavá na 'zatím' poslední díl. :)

evismaior
evismaior
25.06.2021 3 z 5

50% - Asi nejslabší díl s Harrym Holem, na který jsem dosud narazila. Samotná zápletka s vrahem, který vysává z obětí krev hrůzným kovovým chrupem, sice mohla působit šokujícím dojmem, jenže šokujících vražd je v literatuře i filmu tolik, že to zas tak moc moji pozornost neupoutalo. A když se pak ukázalo, že všechno bude trochu jinak, přišlo mi to ve finále zase až moc překombinované a nepravděpodobné. A ani další střípky ze života Holea knize příliš nepřidaly. Obeznalý čtenář už ví, jak to s touto postavou je, a přestože u něj došlo zejména na poli vztahů k určitému vývoji, nebyl to zas žádný extra přelom. Nakonec asi nejzajímavější byly vedlejší postavy, jako třeba ta novinářka nebo někteří členové detektivního sboru.

Jenda75
Jenda75
30.05.2021 4 z 5

Zprvu se zdálo, že kniha bude slabší než předchozí Holeovky, ale asi od poloviny knihy opět kniha dostala pěkný spád. Mohu opět doporučit k přečtení.

DvěTéčka
DvěTéčka
20.05.2021 5 z 5

Nádhera až se uvolní pořadník v knihovně a budu si moct vypujčit i posledni díl tak to učiním, nádherná serie :3

stanza
stanza
16.05.2021 5 z 5

Po čase opět skvělý a strhující Nesbo.

reeper
reeper
10.05.2021 2 z 5

Mám přečtenou celou sérii, kromě Spasitel a Nůž. Žízeň mi jako příběh nesedla vůbec. Měl jsem problém dočíst do konce. Moc rozvláčné. Příliš filozofování. Bez napětí. Jakože si určitě někdy znovu přečtu Sněhuláka, Policii, Červenku nebo Přízrak, tak tohle opravdu ne.

Kami33
Kami33
02.05.2021 5 z 5

Za mě skvělý díl.

norská literatura severská krimi norské detektivky Oslo (Norsko)

Jo Nesbø
norská, 1960