Švábi

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193112/harry-hole-svabi-Zct-193112.png 3.93382

Harry Hole 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

Kniha Švábi

nirvana91
včera

Šváby boli o level lepšie ako Netopier. Ale už som prišla asi na to, kde je chyba - chýba tu to severské prostredie. Upotené košele nemá nik rád! Inak zaujímavá zápletka, usporiadanejší dej, dobré postavy.

VeruMalfoy

Tak po téhle knize přicházím autorovi na chuť. Sice jsem začala číst tuhle sérii od druhého dílu, ale to nevadí. Vyšetřovatele jsem si oblíbila stejně tak i prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Oblíbila jsem si i ženskou postavu s tělesným handicapem a jsem ráda, že se v příběhu vyskytla. Těším se na další díly.

SeanFifield

Ani druhý příběh Harryho Hola není nějak schvacující. Ale dá se číst, je v něm napětí a pár zajímavých zvratů. Když vidím hodnocení pozdějších knih, mohu konstatovat, že mistr se teprve rozjíždí. Proto už mám připravený třetí příběh.

Kubina

Po výborném úvodu a vykreslení Bangkoku začne kniha nudit a zachraňuje to až závěr. Do Netopíra jsem se začetl více. Pokud následující díl Červenka neoslní, tak Harry Hole u mě skončil, haha.

Kortez

Audiokniha.
Druhý případ s HH a mým oblíbencem Čermákem za mikrofonem. Lokace v Thajsku zajímavější než v prvním díle Austrálie, ale to je asi věc vkusu. Pomalu se poohlídnu po dalším dílu.

sioux

Mě to nebavilo. Nesba čtu až od jeho pozdějších knížek, ty rannější mně přijdou slabé, že se Nesbo ještě nevypracoval. Ale tuhle jsem zkusil, protože mám rád Thajsko a ok, Thajsko v knize bylo docela dobrý, ale mohlo ho tam být víc, ale samotný příběh byl nuda. Oproti posledním thrillerům Nesba s HH to byl slabej odvárek.

esfinge

Nechci, ale musím ohodnotit takto. Mně to prostě nebavilo...

ElenaV.

Další díl a opět Nesbo nezklamal. Co mám na něm nejraději kromě propracovaných zápletek, toho, že se nebojí zajít i do témat, která nejsou nikomu příjemná a vybírá si je málo autorů, a tím jeho příběhy dostávají originalitu i syrovou realitu, jeho ironie a vtip, Harryho nechuť nechat se manipulovat a jeho vnitřní boje, tak jsou to popisy, které Nesbo používá. Hraje si se slovy, dodává jim barvu a tím dokáže ještě více vtáhnout do děje.