Švábi

Švábi https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4132 596

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

SeanFifield
10.04.2021 4 z 5

Ani druhý příběh Harryho Hola není nějak schvacující. Ale dá se číst, je v něm napětí a pár zajímavých zvratů. Když vidím hodnocení pozdějších knih, mohu konstatovat, že mistr se teprve rozjíždí. Proto už mám připravený třetí příběh.

Kubina
04.04.2021 3 z 5

Po výborném úvodu a vykreslení Bangkoku začne kniha nudit a zachraňuje to až závěr. Do Netopíra jsem se začetl více. Pokud následující díl Červenka neoslní, tak Harry Hole u mě skončil, haha.

Kortez
30.03.2021 4 z 5

Audiokniha.
Druhý případ s HH a mým oblíbencem Čermákem za mikrofonem. Lokace v Thajsku zajímavější než v prvním díle Austrálie, ale to je asi věc vkusu. Pomalu se poohlídnu po dalším dílu.

sioux
29.03.2021 2 z 5

Mě to nebavilo. Nesba čtu až od jeho pozdějších knížek, ty rannější mně přijdou slabé, že se Nesbo ještě nevypracoval. Ale tuhle jsem zkusil, protože mám rád Thajsko a ok, Thajsko v knize bylo docela dobrý, ale mohlo ho tam být víc, ale samotný příběh byl nuda. Oproti posledním thrillerům Nesba s HH to byl slabej odvárek.

esfinge
29.03.2021 1 z 5

Nechci, ale musím ohodnotit takto. Mně to prostě nebavilo...

ElenaV.
15.03.2021 5 z 5

Další díl a opět Nesbo nezklamal. Co mám na něm nejraději kromě propracovaných zápletek, toho, že se nebojí zajít i do témat, která nejsou nikomu příjemná a vybírá si je málo autorů, a tím jeho příběhy dostávají originalitu i syrovou realitu, jeho ironie a vtip, Harryho nechuť nechat se manipulovat a jeho vnitřní boje, tak jsou to popisy, které Nesbo používá. Hraje si se slovy, dodává jim barvu a tím dokáže ještě více vtáhnout do děje.

katst
12.03.2021 3 z 5

Lepší než první díl, ale že bych z tohoto díla byla nějak extra nadšená to zase ne...

Mike99
09.03.2021 5 z 5

Tak to mne zase bavilo. HH po úspěchu v Austrálii řeší další případ v Bangkoku, po dobu vyšetřování nepije. Líbilo se mi plno zajímavých detailů okolo života v Thajsku, to oceňuji, stejně jako vtip, ironii přikládanou do příběhu. Dokonale vypointováno, závěr poměrně smutný.
HH má sestru Ses s Downovým syndromem, stála se také obětí násilného činu. Otec žije se vzpomínkami na zemřelou manželku, její ztrátu nese těžce.

Páájinka
07.03.2021 3 z 5

Audiokniha. Mám takový pocit, že mi Harry zároveň vadí, ale i imponuje. Má velké nadání, ale některé věci, co se mu dějí, by snad nepřežil ani superman. Kniha se hezky poslouchá, miluju ty zajímavosti okolo.

JanzPardubic
25.02.2021 4 z 5

I druhý případ Harryho Holeho je zasazený do zahraničí, tentokrát do Thajska. Stejně jako v prvním díle přidal Jo Nesbø do příběhu tamější reálie a problémové jevy. Graduje tu buldočí zarputilost osamoceného vyšetřovatele, s níž Harry Hole postupuje na cestě k vyřešení případu. Příběh má opět drajv, tentokrát byl závěr snad až trochu moc akční.

666Jitka
11.02.2021 4 z 5

Řekla bych, že kniha je povedenější než Netopýr, první díl série o Harrym Holeovi. Příběh se mi zdá propracovanější i zápletka je zajímavá. Člověk se jako většinou musí zorientovat v postavách, ale pak to začne nabírat na obrátkách a detektivka se dobře čte. Vraha jsem si tipla zhruba 80 stran před koncem, ale motiv jsem odhadla jenom na 50%. Určitě si přečtu další díl série.

mataj
03.02.2021 4 z 5

Velice povedený díl, který je již tradičně hodně čtivý, napínavý a s překvapivým rozuzlením tentokrát v exotickém prostředí.

MatoPalkes
28.01.2021 4 z 5

Výborná kniha, dobrý príbeh, Harry Hole sa mi začína dostávať pod kožu.

DámaMáma
18.01.2021 4 z 5

Opět výborná kniha!
Ovšem pro mě byl samotný konec trochu chaotický, takže na 5 hvězd to bohužel tentokrát není...
Ale už teď se těším na další knihy (nejen) ze série HH!!!

Louisareading
17.01.2021 5 z 5

Skvělà kniha, dobře vystavěný příběh, ani chvíli jsem se nenudila. Doporučuji.

martini.ce
11.12.2020 5 z 5

Sérii o HH čtu podruhé, od začátku, postupně. A je to daleko lepší než číst díly tak, jak vycházely. A to je co říct, protože už po prvním čtení byl HH moje oblíbená postava. Útržky z jeho života, souvislosti, vzpomínky... to všechno najednou působí jinak, líp.

Lanley
23.11.2020 4 z 5

Musím říct, že první díl (Netopýr) se mi líbil o něco víc a to i přes to, že mám citově větší vztah k Thajsku než k Austrálii. Děj se celou dobu tak trochu vleče. Politické pozadí a pletichy mě tolik nebaví.
Určitě se ale nejedná o špatnou či dokonce nečtivou knihu a z HH se pro mě stává oblíbený hrdina. V této knize se opět dovíme něco z Harryho minulosti i života a postupně se buduje jeho postava a charakter. Další velké plus byl pro mě úplný závěr knihy, který byl dle mého názoru mnohem lepší než u prvního dílu. Už mám pořízenou celou sérii a moc se těším na další díly. Dle hodnocení to bude jen a jen lepší a tím pádem mě nejspíš čeká velká jízda!

koepster
17.11.2020 2 z 5

Musím říci, že tento díl jsem si narozdíl od ostatních v této sérii neužil, všechno mi přišlo takové pomalé, zdlouhavé a nudné. Můj celkový dojem z knihy nezachránil ani samotný závěr, který byl dle mého docela snadno predikovatelný.

Jack Bauer
12.11.2020 2 z 5

Moje druhá kniha od Nesba, stejně nezáživná jak Netopýr. Do poloviny nudné vyšetřovaní bez napětí se spoustou zbytečných zavádějících keců, severský chladný nezáživně zdlouhavý styl tentokrát ze žhavého Thajska mě prostě nesedí. A cestopis se taky nekoná. Nesbo nebude moje parketa. U krimi thrillerů očekávám pořádnou dávku napětí, nervy drásající děj a u klasické detektivky rozplétání jako od Agháty Christie. Zde končila každá kapitola tak, že mě nenutila hned pokračovat. Zlákal mě jen ten humbuk okolo Nesba, možná jsou jeho některé další knihy mnohem lepší, ale nevím zda mám riskovat ztrátou času, když na trhu je tolik knih, že je za život nepřečtu a to bych se chtěl k některým vrátit i vícekrát. Ale i ze špatné knihy si někdy odnesu nějaké moudro.

zajímavý a pravdivý citát z knihy :
Držte se od ženských stranou. Dřív nebo později se vás pokusí odrbat. Já mám ženu, která mě zruinovala a dospělého syna, který se pokouší o totéž. Přitom nechápu, co jsem jim provedl.
( u mě jsou to dcery, které se mě nesnaží odrbat, zatím)
a tak už se raději držím ženských stranou a mám KLID

frantisek8863
04.11.2020 3 z 5

Něco málo víc než průměrná detektivka v exotickém prostředí vhodné k dovolené než k policejní práci. Pletichaření a politikaření, rozplétání a intrikování. Odhalení vraha mě překvapilo, kniha je čtivá, ale stále lepší průměr.