Švábi

Švábi https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4136 596

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

Péťa86
28.01.2015 3 z 5

Mám stejný pocit jako z Netopýra. Příběh, zápletka super, ale jinak je to průměr. Prostě Nesbo umí víc...

Plútarchos
19.01.2015 3 z 5

Tak nevím, Jo, jo. Švábi mě neuchvátili. Zkusím ještě jinou Jobøvku...

marca_m
19.01.2015 3 z 5

Podobné dojmy jako z prvního dílu Netopýr - tedy značné zklamání z jinak fenomenální série detektivek. Harry Hole mě zkrátka nejvíc baví, když je v Oslu :)

ewisek22
11.01.2015 3 z 5

Doufám, že tohle byla pouze vyjímka mezi jinak skvělými knihami od Nesba. Do čtení jsem se musela nutit a Thajsko mi absolutně nesedlo...chci zpátky milované a nevlídné Oslo:))

heavy66
07.01.2015 4 z 5

Chladní Norové se pod žhavým tropickým sluncem rozehřívají a užívají si života! Harry s jemnocitem slona v porcelánu řeší vraždu norského velvyslance v Thajsku a případ zneužívání dětí. Do cesty se mu staví jako obvykle neobvyklé zbraně, krásné ženy, oškliví seveřané a lstiví orientálci, i vlastní záliba v alkoholu a drogách.

Bineši
04.01.2015 3 z 5

Bylo to o fous horší než Netopýr, ale stále dobré. Jo Nesbø dovede popsat prostředí tak živě, jako byste tam sami byli.
Vrah mi byl sympatický, dokud se teda neukázalo, že je to vrah a celou dobu jsem si říkal: "Ať je to někdo jiný" :-)
Akorát se mi úplně nezamlouvala ta "erotická vsuvka" - jako by si Harry musel v každém díle s někým zasouložit. Snad autor z Harryho neudělá skjørtejegera.

Pralev
27.12.2014 4 z 5

Už Netopýr mě hodně bavil, ale tohle se četlo vyloženě samo. Vzestupná tendence. U detektivek mám většinou ten problém, že se spíše soustředím na příběh a vedlejší linky a tolik neřeším, kdo je vlastně vrah, prostě si na to počkám. Švábi jsou jedna z mála knih, kde jsem nad tím během čtení intenzivně přemýšlel. Bohužel přes dobře vymyšlené rozuzlení opět zpackaný akční závěr - opravdu čtenáři potřebují na závěr knihy divokou honičku, přestřelku a poté, co dojdou náboje, ještě souboj s nožem?

lucifuk
23.12.2014 5 z 5

Jednoznačne najlepšia, ktorú som od neho čítal. Spolu so snehuliakom

kikies
18.12.2014 4 z 5

Jako za mě jde oproti prvnímu dílu určitě o zlepšení, ale pořád jsem měla jakési očekávání, které zůstalo nenaplněno. Jo, pokračuji v sérii dál, takže jí nakonec určitě propadnu, ale pořád je tam něco, co mi chybí....

Raysee_97
15.12.2014 4 z 5

Narozdíl od prvního dílu mě tato kniha zaujala více. I přesto, že chvíli trvalo než jsem se do děje dostala, a kniha byla hlavně ze začátku poněkud zdlouhavá, u konce už jsem se nemohla odtrhnout. Kdo by býval řekl, že si jednou zamiluji detektivky. :)

michalek16tr
01.12.2014 5 z 5

Opět velice nepředpokládaný děj,velice mě zaujal tento spisovatel.Snad se dostanu ještě k jeho knihám.Určitě palec nahoru ;)

monika675
01.12.2014 3 z 5

V knize bylo hodně detailních popisů, což o to, ale konec nekorespodoval se zdlouhavým dějem. Jinak kniha byla velmi čtivá a zajímavá, lepší než Netopýr.

Vojslava
30.11.2014 5 z 5

Očekávání nebylo zklamáno, dobrá detektivka na temné večery... těším se na další díl!

rengers
30.11.2014 4 z 5

Politika, moc, peníze a zločin. Vše je to propojeno. Začátek příběhu trochu nudný, ale od půlky knížky dobře čtivé. Spisovatel nezklamal.

Skip
23.11.2014 odpad!

Sice je to čtivé, ale co naplat, když obsah je jaksi empty. Norský detektiv vyšetřuje v Thajsku vraždu norského velvyslance a je to nudné, o ničem a pointa jak zkažený chlebíček, po kterém se poserete.

Ostruzina
19.11.2014 1 z 5

Čtvrtá kniha s Harrym, a pro mne nejslabší. To i Netopýr byl pro mne lepší.

AnyMouse
08.11.2014 4 z 5

Moje druhá knížka od Nesba a opět jsem se do ní hned začetla, líbí se mi ty nepředvídatelné konce...

Michule2
08.11.2014 4 z 5

Já snad kvůli tomu Nesbovi začnu číst detektivky. Třetí kniha, co jsem četl opět nezklamala. Napětí, fakta o místě, kde se vše odehrávalo, krásně čtivé a ani chvíle nudy.

malazluta
05.11.2014 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do této knihy začetla, ale jakmile se děj rozjel, tak bylo těžké se od ní odtrhnout. Těším se na další díl:-)

Lidudu
03.11.2014 3 z 5

O kapku lepší než Netopýr. Zápletka byla tentokrát opravdu docela zajímavá. Přesto mě Harry Hole nechává stále chladnou. Já na ty detektivky prostě asi fakt nejsem. Někdo v komentářích pode mnou řekl, že je to pořád jen rozjezd, tak zůstanu trpělivá a budu číst dál.