Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122711/bmid_spasitel-dqQ-122711.jpg 4 3409 484

Harry Hole série

Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Frelseren , 2005

Phyl
04.10.2015 5 z 5

Tichý, vražedný, smyšlený a o to víc nebezpečnější peze dvatišonce, pokouše abstinující životní trosku, která zapadá do klubu seržanta pípra a jeho klubu osamělých srdcí, a navíc honí chorvatského terminátora třitišonce, kterému byl v jeho životě velkým guru Dj Bobo. Do toho se zapojí armáda. Armáda spásy. Armáda spásy a fetky. Ano fetky. A všichni to jsou chudáci a nikdo vlastně neví kdo je ten hodný a kdo zlý. A co říct v tomto sporém a krátkém komentáři závěrem? Snad jen to, že jsem si musel opravdu pustit seržanta pípra a zjistit, že kvalitativně je to skoro totožné.

kikies
29.09.2015 5 z 5

Vždycky je proti komu bojovat... a vždycky je dost kladných hrdinů, kteří mohou zemřít rukou nějakého grázla.... další smutný díl, ve kterém to skoro vypadalo, že Harry vyhrál nad alkoholem.... plus obohaceno "exotickým" prvkem, tentokrát kombinace Chorvatska a Armády spásy - tleskám.

Haci
21.09.2015 5 z 5

Špatně se mi od knihy odcházelo, napínavé od začátku do konce. Vtáhlo mě to do děje, hltala jsem nervózně každou další stránku. Skvělé!

Malarkey
15.09.2015 5 z 5

Další originální případ Harryho Holea. Skoro mám pocit, že ani jiné neřeší. Zajímavé spojení s Chorvatskem a pozorování toho, jak si vyšetřovatelé z různých zemí navzájem vypomáhají. Dokonce jsem měl pocit, že tady Harry zase tak moc nepije. Asi se krotil…

Iva B.
13.09.2015 5 z 5

Opět výborné, zhltla jsem to jako malinu :-D!

Charlesska
31.08.2015 5 z 5

Další skvělý příběh, který jsem zhltla jedním dechem. S výjimkou Netopýra mě Nesbo nikdy nezklamal.

tisha8409
19.08.2015 1 z 5

Jedna hvězda za obálku která mi zprvu evokovala námět jako Sněhulák. No ono šlo ale o něco úplně jiného- vzhledem k tomu že jsem se nedostala k předchozím dílům, tak nemám utvořený celek. Námět je takový nijaký.
Špatně zabil... a dál? Dál opět nudná detektivka.
Ne, lámat Nesba ( Nesboa?) přes koleno a nutit se do toho prostě nemůžu.

BlackBlade
17.08.2015 5 z 5

Celkově kniha na 3-4 hvězdičky, ale závěr velmi překvapil = takže za 5 hvězd!

Ivuska.09
19.07.2015 3 z 5

Nevím proč, ale tento příběh mi ze zatím přečtených knih s Harry Holem přišel nejslabší. Nedokázal mě tolik vtáhnout do děje jako např. Nemesis nebo Pentagram.

jollie
16.07.2015 5 z 5

Wow.....z prvních šesti dílů je pro mě Spasitel rozhodně nejlepší.
Kniha prostě nešla odložit dokud jsem jí nedočetla.
Hodnotila bych i více jak 5ti hvězdičkami....tenhle příběh se rozhodně povedl.

swamp
04.07.2015 4 z 5

Jo Nesbø jde pomalu, ale jistě ve stopách G. R. R. Martina - abyste mi rozuměli, jako jednomu z mála autorů mu došlo, že ne vždy musí běžná kniha končit zářivým happy-endem. To je i jeden z důvodů, proč mě Nesbø tak baví. A u Spasitele tomu není jinak.

cukrovka
29.06.2015 4 z 5

Napínavý příběh, který se opravdu dobře čte.

Bar16
21.06.2015 5 z 5

Jo si nezaslouží nic jiného, než pět hvězdiček. Jako vždy. Příběh skvělý, napínavý, i když jsem čekala, že závěr bude trochu jiný. Jen to zbytečné úmrtí mohl vynechat!

konicekbily
14.06.2015 5 z 5

Dobře napsáno, doporučuji.

tatruszka
27.05.2015 5 z 5

Parádní čtení, ale Jsem naštvaná, že zase umřel někdo, kdo se mi líbil :-/

Lu89
30.04.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha od Jo Nesba. Od začátku až do konce napínavé. Po celou dobu jsem měla několik tipů na vraha, ani v jednom jsem se ale netrefila :D Doufám, že Policie na kterou se nyní chystám bude stejně tak dobrá jako toto :))

mijala
27.04.2015 4 z 5

Musím říct, že mi je Harryho chvílema opravdu líto. Pokaždé ztratí někoho, na kom mu záleží. Co se mi na něm ale líbí je to, že se ne vždy zachová jako policista, což ukázal na konci tohoto dílu. Má své priority a ty se někdy neshodují s prací policisty. Knížka byla výborná, sice mi něco trochu chybělo oproti předchozímu dílu, tak že bych dala 4 a půl hvězdy.

Any21
17.04.2015 4 z 5

Opět úžasná kniha a velmi překvapivý konec s Mollerem.

misha006
14.04.2015 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Nesba, co jsem četla. Tentokrát jsem neměla vůbec tušení jak to skončí.

zuzana4291
26.03.2015 5 z 5

opět člověk pořádně neví až do konce, kdo je pachatel....ale tato knížka byla nejen velice poutá a příběh mě dost překvapil:-) takže vřele doporučuji