Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/bmid_harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4 3392 482

Harry Hole série

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Frelseren , 2005

Tynyton
Tynyton
29.03.2023 5 z 5

Velice poutavé čtení, které člověka úplně vtáhne do děje. S každou další knihou se mi zpracování líbí více a více.

Iki1
Iki1
27.02.2023 5 z 5

Komplikovaný, ale bezvadně propracovaný příběh mě zaujal hned od počátku. Hodně se mi líbilo, jak autor kličkuje a mé odhady týkající se děje zase nevycházejí. Do toho zajímavé prostředí, prokreslené postavy i jejich vztahy v Armádě spásy. Tak zase pěkný čtenářský zážitek u řemeslně perfektně propracované knihy.

MM_Master
MM_Master
14.02.2023 5 z 5

V poradí šiesta kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Spasiteľ" (Frelseren). Je pár dní pred Vianočnými sviatkami, teploty klesajú hlboko pod nulu a do Osla prichádza chorvátsky nájomný vrah Christo Stankič, aby tam vybavil dohodnutú objednávku.

Niki08
Niki08
17.01.2023 4 z 5

To byl zase díl!! Napínavý a smutný.. A ten konec?! Sakraa..

Čenichnaknihy
Čenichnaknihy
09.01.2023 5 z 5

Už je to tradice. Každý rok jeden Nesbo. Na přeskáčku v sérii, aby se příběh neslil v jeden nekonečný tok a my si po pár měsících taky něco pamatovali. Tentokrát padla volba na Spasitele.

Harry má pořád velký absťák po alkoholu, dusí v sobě deprese a do toho vyšetřuje případ nájemného vraha, který zlikvidoval vojáka Armády spásy.

Spasitel v sérii s Holem asi nijak nevyčnívá, Nesbo opět předvádí mistrovství v tom, jak umí čtenáře vodit za nos. Jak si hraje s tím, co bude na další stránce, jestli oběť otevře doma dveře a za nimi bude vrah, nebo jen obyčejný host. To umí mistrovsky.

Co se týče příběhu, není kdo ví jak sofistikovaný. Vraha od začátku znáte, víte, že jde o nájemného zabijáka z Balkánu, teď jen přijít na to, proč zabíjí a jak ho může Harry dopadnout. A když budete dostatečně empatičtí, možná si i úspěšně tipnete, kdo za tím vším tentokrát stojí.

Timkim
Timkim
06.01.2023 3 z 5

Bylo to lepší než Netopýr, ale podstatně horší a rozplizlejší než Sněhulák a Syn. První polovinu jsem přetrpěl a ke konci se to začalo vyjasňovat. Ale bylo to chvílemi takové jalové. No zlatý střed, lehce zapomenutelný.

mataj
mataj
11.12.2022 5 z 5

Perfektní jako vždy. Vynikající zápletka, která se v průběhu děje pěkně zamotává a v závěru je překvapivé rozuzlení. Co víc dodat, Jo Nesbø to prostě ovládá dokonale.

RMarkéta
RMarkéta
05.12.2022 5 z 5

Opět jsem se nechala Nesboem vodit za ručičku a hodně mě to bavilo. Příběh je zamotaný, komplikovaný a propracovaný do posledního detailu. Velmi čtivý a napínavý. Nic tu není tak, jak se zdá, což už by mě vlastně nemělo vůbec překvapovat. Vycestovala jsem na malý výlet do Záhřebu. Ale s Harrym pojedu klidně až na kraj světa.

Vjeerus
Vjeerus
20.11.2022 4 z 5

Kniha mě opět velmi bavila a znova mi autor naservíroval zajímavé a netradiční prostředí.
Musím se přiznat, že rozuzlení případu bylo úžasný, takové jsem nečekala.
Autor má u mě černý puntík za to, že se nebojí zabíjet. Ach jo, je mi líto té ztráty a budu to dlouho rozdejchávat.
Příjemná změna byla v závislosti hlavního hrdiny, která tentokrát nevyplňovala tolik děje.
U závěru mi padla brada, když došlo na další odhalení související s Princem. Bomba!

lada3781
lada3781
18.11.2022 4 z 5

Spíše průměrný díl autora.

Swissman
Swissman
02.11.2022 5 z 5

Po Července, Nemesis a Pentagramu přišel Nesbø se samostatnějším románem bez přesahů do dalších dílů.

janina66
janina66
20.10.2022 5 z 5

HH6-Spasitel= skvělé!
Hned po Července, tento 6.díl výborný.
Děj je pěkně zamotaný. Propletené vztahy jak v armádě spásy, tak mimo ni. Líbilo se mi, jak to HH na letišti vyřešil=spravedlivě.
No a ten konec s bývalým šéfem byl překvapivý.

nirvana91
nirvana91
16.10.2022 5 z 5

Spasiteľ - mrazivo prekvapujúce čítanie. Už keď zlyhá fusiform gyrus, na ktorý sa všetci spoliehajú, čo možno čakať? Chytí Oslovská polícia Maleho spasitelja? Je on tým problémom, ktorý hľadajú? Alebo skôr riešením? Ako do príbehu zapadá Armáda spásy? Pri tejto knihe možno čakať jedno prekvapenie za druhým... Dočítaním tejto knižky som sa tiež dostala na môj začiatok s Nesbom, a teda Snehuliaka. Teším sa, aký bude môj druhý pohľad na neho, po tom, čo som si doplnila prečítaním predchádzajúcich častí Harryho život.. či skôr prežívanie?

Pumpkin
Pumpkin
04.10.2022 4 z 5

Jako audio kniha. A jako zatím každá kniha s Harrym

janka2000
janka2000
28.09.2022 4 z 5

Šestý díl přivádí Harryho na stopu vrahovi, který přirozeně mění podoby. Ukáže se však, že vrah byl najatý na vraždu bratra zavražděné. Vše se komplikuje a konec je proto překvapující víc než jindy. Dostáváme se do prostředí Armády spásy, které skrývá jedno velké tajemství.

monika3332
monika3332
21.09.2022 4 z 5

Jako vzdy, paráda

jan7760
jan7760
20.09.2022 5 z 5

Prepracovaný dej, popreplietané dejové linky, na konci zapadajúce do seba. Kniha ma bavila, HH je svojrázny týpek so svojimi muchami, určite odporúčam...

ropo
ropo
14.08.2022 5 z 5

Pecka, k tomu není co dál psát. Jdu na další díl.

Ay.Le
Ay.Le
12.08.2022 5 z 5

Není nad to, když na konci všechny ty zdánlivě nesouvisející příběhy do sebe tak dokonale zapadnou... Super! Tenhle díl mě opravdu hodně bavil.

Aya81
Aya81
06.08.2022 5 z 5

Díl od dílu je to lepší. Zápletka skvělá a Harry mne baví a v tomto dílu mne těšil i svým chováním v osobním životě. Že by dospíval..?