Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/bmid_harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4 3409 484

Harry Hole série

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Frelseren , 2005

Oifa
10.12.2014 5 z 5

Nesbo je prostě klasik!

Jarisko2
08.12.2014 5 z 5

Tedy, pane Jo, kvůli Vám mi zasejc doma nadávali, že čtu do noci, chodím pozdě spát a pak na ně druhej den mžourám jak vyvoraná myš.. Ale copak se tohle dá jen tak lehce zavřít a vodložit na jindy??!
Jinak, stejně sem už vod třetí kapitoly věděl, že tentokrát to nebyl zahradník.
Nebo jó, kurňa??

Endy17
07.12.2014 4 z 5

Zajímavá detektivka - v úvodu tak trochu jako filmový scénář plný střihů, kdy se čtenář musí hodně soustředit na to, kde vlastně probíhá děj. V polovině knížky je naprosto jasný další vývoj děje i rozuzlení - a v závěru najednou zjistíte, že všechno je úplně jinak! To všechno v tradičně čtivém podání, jak už to Nesbo umí. Jestli musíte ráno vstávat, raději knihu nezačínejte číst...

weberda
23.11.2014 5 z 5

Ještě jsem nečetla knihu od Nesbo, která by mě nenadchla.Doporučuji.

hanap
16.11.2014 3 z 5

Moje první Nesbovka byla Lovci hlav a ta se mě určitě líbila víc . Spasitel , nevím co napsat , Harry Hole to je postava , kvůli které jsem dočetla a možná otevřu ještě některou další knihu .

Elfgifu
03.11.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších holeovek, prvních 100 stran sice spíše nezáživných, konec ovšem excelentní, Jo / Harry mi vyrazil dech~ dávám za 5 :)

Evik30
03.11.2014 4 z 5

Sněhulák, Netopýr, Červenka to jsou knihy které jsem zatím od Nesba četla. Když nepočítám čtyři dětské knihy Doktor Proktor, ale to jen tak mimochodem na okraj.
Děj této knihy je napínavý, i když občas by se dalo sem tam něco vynechat. Tahle kniha rozhodně patří k těm lepším.
Nájemný vrah který "jde přes mrtvoly" ? za svým cílem. Že je pak vše jinak? To je prostě Nesbo.
Konec této knihy je dost překvapivý, ale ono se ani není čemu divit.
A že se v knize prolíná Holeho život s práci!? To k tomu prostě patří. Dějově se to sune pomalu kupředu a pak už vše pochopíte. Alkoholismus patří k životu některých lidí a samota je taky hodně zlá.
Rozhodně doporučuju k přečtení. Není to sice nic extra, ale jako detektivka to není špatné!!

geimz
02.11.2014 4 z 5

Ďalšia výborna Holeovka, ktorú radím hneď po Snehuliakovi a Červenke (mojej najobľúbenejšej). Veľa priestoru na stránkach dostáva samotný vrah, no čitateľ čoskoro zistí, že ide (pri Nesbovi ako inak) o čosi väčšie a opäť má do posledných strán len určité tušenia, pričom Nesbo ho zase brilantne vedie za nos. Mimochodom celý záver knihy je fantastický, vrátane rozuzlenia a samotnej scény na letisku. Do absolútneho hodnotenia mi však stále niečo chýba.

H.O.
30.10.2014 5 z 5

Moje třetí knížka od Nesba. Opět geniální, napínavá kombinace zápletek, čte se prostě sama. Malinko mi tady chyběla intervence do osobního života Harryho (Rachel či jiné ženy...kdy tyto chvilky mého oblíbeného drsňáka trochu na chviličku "zjemní"), ale i tak nemůžu dát jinak, než plný počet bodů....resp. napsala bych teda asi toto: děkuji autorovi za opět velice příjemný výživně krimithillerový zážitek :-)))

mysiacik
26.10.2014 5 z 5

Asi najlepšia od Nesba, čo som čítala. Myslím, že tentokrát bol dej zaujímavý, pestrý a prekvapujúci a to bez toho, že by Harry pôsobil ako nesmrteľný.

myshmother
18.10.2014 5 z 5

Super díl. Konec, mě dostal. Dilema, které zlo je větším zlem zvládl Hole dle mých představ. Sice na hraně zákona, ale zvládl. Jdu na Sněhuláka. :-)

Peti
12.10.2014

Tato kniha ze série Harry Hole mě chytla tak, že jsem ji přečetla jedním dechem. Neskutečně dobře napsaná detektivka, kde všechny malé příběhy se na konci spojí v jeden jediný. Armáda spásy a Malý Spasitel, pohled do minulosti, dobře naaranžovaná nájemní vražda... Doporučuji

Martin, Vyškov
10.10.2014 5 z 5

Nevím jak to pan Nesbo dělá, ale dělá to čím dál lépe, opět předčil moje očekávání :-)

iluliacross
05.10.2014 4 z 5

Četla jsem už 4 knihy ze série Haryho Holea a bohužel, nějak mi tahle přišla zatím nejslabší. Je to asi tím, že mám porovnání, ale gradace na závěr knihy, akce, vraždy, to všechno tam bylo, přesně jak má být. A to je možná právě ten problém. Ty knihy mi připadají v něčem podobné. V určité konstrukci příběhu, v určité gradaci. Každá zápletka je o něčem jiné, ale stavba příběhu mi přijde stejná, jako v předešlých příbězích.
Ale nechci jen hanit. Byla to jízda. To nepopiratelně. Geniálně vymyšlený detektivní příběh. A to je to, co na tomto spisovateli obdivuji. Má mé uznání.

Misa25
26.08.2014 5 z 5

Nevim jak to ten chlap dela...ale to co dokaze vymyslet a nezamotat se v tom...brilantni...a ten genialni zaver...klobouk dolu...

makovec.h
18.08.2014 4 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Tedy i první ze série o Harrym. Ze začátku mi úplně nevyhovoval styl přeskakování mezi jednotlivými postavami (mám raději, když mě někdo uvede do děje). Po chvíli jsem si ale zvykla a kniha se mi začala líbit. Postupně mě vtáhla do děje a ač tam byly nějaké ty dějové zlomy, tak mi nepřišlo, že spadly z nebe, a nakonec jsem si říkala, že jsem na to taky mohla přijít i sama (ač tedy sem tam byla nějaká ta informace z pochopitelných důvodů zatajena). Každopádně velmi oceňuji vyváženost s jakou autor volil, které informace prozradit a které zatajit. Závěr knihy mě však překvapil. Opravdu jsem nečekala, že se tak zachová. Ale zpětně mi nepřijde, že by to nějak odporovalo jeho povaze. Vlastně bych měla dát 5 hvězdiček, ale ty si raději ještě nechám v zásobě. I přesto ale tuto knihu řadím k těm lepším detektivkám :)

fiona007
07.08.2014 3 z 5

Tahle knížka se mi moc nelíbila. Nevím, čím to. Asi jak tam hodně zápasí s alkoholem (více než obvykle), každopádně příběh je zase dechberoucí a ten závěr:-)

Stepi84
03.08.2014 5 z 5

čtu postupně a každá další serie.. lepší a lepší :-)

Scharks
24.07.2014 5 z 5

Tak autor opět nezklamal!!! Naprosto skvělá kniha plná akce, zajímavých postav a všech možných i nemožných dějových zvratů!! A ten konec?! Hustý, fakt hodně hustý!! Už se nemůžu dočkat na další díl :o)

Pivísek
21.07.2014 4 z 5

Nesbo je jeden z lepších autorů severské krimi a tato kniha jedna z nejlepších od něj. Takže určitě stojí za přečtení. Líbil se mi styl vyprávění, jen jeho alkoholický a soukromý život by nemusel být tak rozmazáván, ale když se člověk soustředí spíše na detektivní zápletku a ne na osobní, je to určitě dobrá kniha.