Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353124/bmid_snehulak-filmove-vydani-2MH-353124.jpg 5 6919 1231

Harry Hole série

S prvním sněhem přichází Sněhulák a někoho si vezme s sebou. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna na sněhuláka, jehož černé oči hledí přímo dovnitř domu. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Případ jako stvořený pro Harryho Holea. Dokáže elitní detektiv se slabostí pro alkohol přechytračit šíleného sériového vraha, než znovu nasněží?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Pazďa
Pazďa
16.10.2023 5 z 5

Se Spasitelem jsem skutečně vstoupil do jízdy bezchybných detektivek. Snažil jsem se nemít Sněhuláka přechváleného a výsledek opravdu nezklamal. Každá slepá ulička, do které vás zde Nesbo navádí je stejně validní jako finální řešení, které je jednoduše geniální. Celá kapitola pojmenovaná Sněhulák, kde se vše dá dohromady a vám dojde jak skvělý plán Nesbův mozek vytrousil je prozatím nejlepší individuální kapitola z jakékoliv knihy série. A nejlepší na tom je, že celá záhada je velmi jednoduše rozlousknutelná, protože během knihy dostanete dvě velké nápovědy. Pravděpodobně nejkvalitnější detektivka co jsem četl a doufám, že stoupající kvalita je v této sérii trendem, který se udrží až do konce.

Majkrofon
Majkrofon
15.09.2023 5 z 5

Fu, musím povedať, že Jo Nesbo vie stále prekvapiť a vymyslieť zaujímavý príbeh. Snehuliak sa mi zatiaľ páčil najviac a dokonale ma nabudil do čítania ďalších kníh o Harrym Holeovi.

Aya81
Aya81
09.09.2023 5 z 5

Asi nejlepší "Holeovka". I když, to si říkám vždycky... Napětí, důmyslná zápletka, ledová atmosféra. Vrah byl mým tipem takřka od začátku, spíš pocitově, než že by k němu vedly stopy. Ale i tak jsem čekala, zda se mé tušení potvrdí a jak se vše rozuzlí.

Lely
Lely
27.08.2023 5 z 5

Další povedený díl. Napínavé čtení od začátku do konce. Napětí, zápletka, akce... všechno hraje tak jak má.

Knihomolka506
Knihomolka506
26.08.2023 5 z 5

KV : kniha jejíž hlavní postava je alkoholik.

Četla jsem před lety teď si kvůli výzvě dala repete. Napínavá severská detektivka od  slavného autora. Může sněhulák opravdu zabíjet nebo je to jenom nějaká přezdívka sériového vraha ? Právě to se snaží zjistit detektiv Harry Hole se  svou kolegyni.

apq
apq
18.08.2023 5 z 5

Přestože bych od takto vychvalované knihy čekala trochu ještě víc, líbila se mi a byla čtivá. Vraha jsem neodhalila, přestože mě taky v průběhu párkrát napadl.

Petr13103
Petr13103
17.08.2023 5 z 5

Tohle je ten slavný sněhulák? Jako proč? Možná Vám mohu nastínit situaci. Vy jste dala 2 hvězdy a já pět. V čem je tedy rozdíl? Dle mého je to asi tak, že Vy máte v tomto žánru načteno více, pro mě to totiž byla první kriminálka takže jsem z toho byl nadšen. Kdybyste se o tom chtěla pobavit dále, tak mi můžete napsat soukromě, anebo se o tom můžeme pobavit v diskuzi:-)

101evca
101evca
11.08.2023 2 z 5

Tohle je ten slavný Sněhulák? Jako proč? Vůbec nerozumím, co je na této knize originálního nebo převratného. Detektiv vyšetřuje sérii vražd, to je celé. Neříkám, že je to vyloženě špatné, ale literální kvality knihy i obsahové sdělení dosahuje jenom velmi průměrných hodnot. Nuda.

Johncze
Johncze
11.08.2023 5 z 5

Další díl a opět zase o úroveň výše a o kus zamotanější zápletka. Vraha jsem neuhádl, ale tak to má být. Opět tu také máme prvoplánovaný explicitní sex (vlastně hned na prvních stranách), protože to prostě prodává a tak nějak existuje jako nutnost pro případné budoucí filmové zpracování.

Verunka289
Verunka289
06.08.2023 5 z 5

Knížka velmi napínavá, pachatel pro mě překvapivý. Jen mám všeobecně s tímto typem knih problém, že za pár měsíců už prakticky nevím, o čem to celé bylo.

marky2558
marky2558
24.07.2023 3 z 5

Čekala jsem něco víc..dost věcí mi přišlo přestřelených a zbytečných - obzvlášť v závěru. Na vraha jsem tipovala už někdy těsně před půlkou a potvrdilo se mi to.

mysteriouslukas
mysteriouslukas
23.07.2023 4 z 5

Další super díl od Nesba. Samozřejmě jsem udělal začátečnickou chybu a dřív než jsem se dostal ke knize jsem shlédl film. Nicméně samozřejmě v knize se toho odehrává daleko více než ve filmu a děj je super. Knihy Harryho Hollea mám rád, takže super čtení akorát si myslím že byli i lepší dílynež tento který byl tak oceněn. Ale i tak bybylo fajn sfilmovat celou sérii HH.

Tída
Tída
21.07.2023 3 z 5

Četla jsem na doporučení, údajně nejlepší kniha od Nesbøa a pro mě zklamání. Vztah HH a Ráchel se dal dobře pochopit i bez znalosti předchozích dílů. Ale strhující tempo, napětí, strach ze sněhuláka - tak toho se mi opravdu nedostalo. Hlavního padoucha jsem odhalila velmi brzo a celé se mi to zdálo psané na efekt, plné klišé, předvídatelné. Četlo se to dobře, to ano, a za to dávám zasloužené 3 *.

Peťulík64
Peťulík64
05.07.2023 5 z 5

Tak já se přiznávám bez mučení, že patřím k Harry Holeovým fanatickým fandům :-) četla jsem 11 dílů Harryho Holea a to pěkně od začátku a popořadě a já ho prostě miluju :-) jasně, že některé díly jsou slabší, některé jsou super a některé jsou úplně vynikající - a za mě je Sněhulák z kategorie vynikající. Pro mě je na všech Nesbových knihách úžasný to, že z nich čiší ta neskutečná "připravenost" autora, kdy je konkrétní děj při psaní konzultován s odborníky (kriminalisty, techniky, analytiky, ale i psychology, laboranty atd).
Pro ty, co série neznají - z pohledu děje asi skutečně není potřeba znát všechny předchozí díly, protože jej pochopite tak jako tak, nicméně můj názor je ten, že kdo předchozí díly zná, dokáže knihu daleko lépe uchopit a tak nejak si ji možná i víc "užít", protože zná vývoj hlavních postav a jejich osudy, zná osobnost Harryho a jeho problémy, démony, rodinné vazby. A to se ve všech knihách prolíná a minimálně jednou se na tyto vazby narazí v každé další knize.
Každopádně Sněhulák za mě prostě top :-)

Ema24
Ema24
06.06.2023 1 z 5

Za mě teda velké zklamání, ale zároveň otevření očí ohledně Nesba a za mě až moc přepopularizovaných knih. Podle recenzí mi měl Sněhulák nabídnou nepředvídatelný děj, od kterého se nebudu moci odtrhnou a po kterém mi bude běhat mráz po zádech, spoustu brutality a až skoro geniální zápletku.

Až na brutalitu to kniha nesplnila. Děj byl předvídatelný, a kdybych měla za každý svůj správný typ dostat padesát korun, byla by ze mě milionářka. Děj mi upřímně připadal jako jedno velké klišé.
Konec je kapitola sama o sobě. Ten raději ani nebudu komentovat.

Postavy mi taky připadaly nic moc, ale překvapivě mi nevadila ani jména ani jejich velký počet (za mě jich tam bylo pořád ještě celkem málo :)).
***
Abychom si rozuměli detektivky/thrillery mám moc ráda, obzvláště pak od Christie, ale tahle mi přišla pěkně špatná.
A pokud je tohle nejlepší kniha od Nesba tak se bojím, jak vypadají ty ostatní

karol95
karol95
02.06.2023 5 z 5

Poutavá zápletka, doporučuji

marcela3655
marcela3655
26.05.2023 4 z 5

Čtenářská výzva...Sáhla jsem po Jo Nesbø...Není to úplně můj šálek kávy...Knihu jsem chvilkama hltala,pak mě nudila a střídalo se to ve mě...Vadilo mi hrozně moc postav,občas se čtení táhlo nuda a pak jsem se nemohla odtrhnout.....Dej pěkný,konec ...překvapil....Vadila mi i Norakà jména,měla jsem v tom chvilkama zmatek.........Myslím že budu vyhledávat jiné autory .

Astrid23
Astrid23
19.05.2023 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film s hvězdným hollywoodskym obsazením natočeným podle této knížky a nechápala jsem, proč jsou z Nesba všichni tak nadšeni... O několik let později jsem dala šanci i knížce... a teď jsem nadšena i já! Hned jsem si pořídila další knížky!

thessi98
thessi98
24.04.2023 5 z 5

Sněhulák byl první kniha, se kterou jsem měla možnost se setkat.
Bylo to hodně napínavé čtení a vzpomínám si, jak jsem musela číst asi hodinu, abych vyhnala z hlavy představu sněhuláka stojícího před mým oknem, protože jsem se toho nedokázala zbavit. Upřímně jsem ale nelitovala toho, že jsem si tuhle knihu vybrala jako dárek k Vánocům ale ani toho, že to byla má první kniha. Od vícero lidí jsem slyšela, že tohle je právě dostalo k Nesbøvi a já musela souhlasit.

Celkově se Nesbø čte velmi poutavě a i když by pro někoho mohly být problematické ty části, kde se nebojí jít do detailů, co se popisu mrtvých těl či snad mučících nástrojů a jejich následků týče, pro mě to problém nakonec nebyl, sic jsem potřebovala chvíli času, než jsem si na tento styl zvykla (ale upřímně on byl mou první detektivkou a díky němu jsem se do detektivního žánru (a především pak severské detektivky a thrillery) zamilovala).

Niki08
Niki08
12.04.2023 4 z 5

Vůbec, ale vůůůbec jsem v tomto díle nepoznala, kdo je vrah. Hodně napínavý díl, který jsem téměř na konci ani nechtěla dočíst že samého napětí... Ale to prostě nešlo.. Musela jsem to dočíst.