Sněhulák ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/snehulak-140150.jpg 4.55604
Série

Harry Hole 7.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín
Orig. název

Snømannen, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1082)

Kniha Sněhulák

Přidat komentář
Lorri
14. ledna

A kur*a, proč já ty knihy nečetla postupně. Ze sněhuláka mohla být jedna z nej knih, co jsem kdy četla, ale bohužel jsem o vrahovi (tomu, co to dělá, abychom si rozuměli) věděla už z předešlých knížek a nebylo tak těžké si vše spojit dohromady. Pro ty, kdo se věčně a neustále ptají"Musejí se číst knihy postupně, když je to jedna série???" LOL, ne nemusíte, ale pak budete nas*aný, jako já.... méh

APoirot
12. ledna

Ještě chci dodat, že zrovna když jsem četl knihu sníh padal a ráno, když jsem se vzbudil, tak mi právě někdo před domem postavil sněhuláka :-).


Haloon
11. ledna

Napadl první sníh a čtenáři běhá mráz po zátylku. Skvěle poskládaný příběh je správně děsivý a rozuzlení doprovází lehce pokleslá brada.
Třebaže bylo vyšetřování o málo předvídatelnější než u zbylých knih, (poprvé jsem správně odhadl vraha), hodnotím Sněhuláka spolu s Červenkou za zatím nejlepší Nesbovi knihy.

APoirot
03. ledna

Výpravná kniha protkaná sem tam prvky hororu.

Peter74
31.12.2020

Počúval som ju ako audioknihu, vychutnana od začiatku do konca. Harry Hole nemá chybu, pri pátraní po viacerých tajomných vrážd. Svojským spôsobom.

Mr.Fox
31.12.2020

První setkání s autorem a první přečtená kniha ryze detektivního žánru. Měl jsem trochu obavy, jelikož nejde o můj šálek kávy, ale jak mě nakonec překvapila! Harry Hole mi od začátku hrozně připomínal Henryho Chinaskiho od Charlese Bukowskiho. Myslím, že tito dva knižní “hrdinové” by si mohli na literárním poli podat ruce. Představa mrazivého zasněženého Norska s nádhernými přírodními scenériemi v protikladu s řádícím masovým vrahem libujícím si v estetickém modelování svých obětí vytváří tu správnou děsivou atmosféru. Čekal jsem skvělou opěvovanou knihu a té se mi dostalo, rozhodně předčila očekávání. Po dlouhé době opět kniha, u níž jsem zažil, co dlouho u jiné ne - totiž že jsem ze zvědavosti, napětí a nervozity x-krát přeskakoval řádky a stránky, jak jsem se nemohl dočkat konkrétních rozuzlení. Děj odsýpá příjemným tempem, snad jen trocha zmatku z několika úvodních časových linií, než se v závěru vše spojí a zapadne. Příběh graduje, vysvětluje, svádí z cesty, nechává přemýšlet, i jazykově a překladem těší na duši. Ze závěru jsem trochu rozpačitý - sice knihu uzavřel dle očekávání (co se odhalení a vysvětlení vrahovo pohnutek týče), ale přišel mi takový zbrklý s ohledem na samotnou akci, příliš vyumělkovaný a soustředěný na Harryho osobní boj (chyběla mi přítomnost ostatních postav-kolegů, racionální chování) - čekal jsem dopadení Sněhuláka ve větším stylu. Závěr byl zkrátka takový americký Holywood s nesmrtelným poldou... Ale možná mě jen přepadlo zklamání, že už jsem u konce. Zážitek z četby a přemýšlení o tom, kdo bude Sněhulákem a s jakou pointou... to byla zkrátka síla! Skvělá severská detektivka na dlouhé zimní večery. Rozhodně doporučuji.

TomTomis
26.12.2020

Četlo se mi to dobře. To musím říci. Co se týče pohnutek vraha, nepochopil jsem je. Je mi jasné, že vrahem je psychopat, ale i tak mi to přišlo neuvěřitelné. Zatímco ve Spasiteli byla přidaná hodnota historické pozadí, mohl jsem si ledacos zjistit o vztahu Srbů a Chorvatů..., tady nebylo nic. Jen psychopatická osobnost. Navíc počet postav je relativně malý. Pokud má autor dodržet pravidlo detektivky, musí vraha zmínit na začátku knihy. Obratně nás zavádí autor na různá zcestí, i tak moc možností nemáte. A osobní vztahy H.Hola mi lezly na nervy. Subjektivní hodnocení 3,5/5.
Do dalšího veledlouhého Levharta se mi teď tedy nechce vůbec....

Šimpy
20.12.2020

(+ SPOILER) Tak další diel za mnou. Knižky v sérii čítam chronologicky a cca 2 diely ročne. Tak chvíľu trvalo kým som sa dostal k tomu bájnenu Sněhulákovi. Kniha fajn, Harry sa snaží držať si triezvu myseľ, vraždy sú zaujímavé a aj Sněhulák je zaujímavý záporák. Nejaké veci mi však v knihe trochu prekážali a to trochu umelá linka s Kantrine. [SPOILER..Ale najviac mi pokazilo zážitok , keď niekde v polke knihy jedna z hlavných postáv prezradí kto je Sněhulák. Od polky teda kniha pre mňa bola viac menej bez prekvapení a dej sa posúval podľa očakávania... SPOILER].... ináč sa to čítalo fajn ale ako najlepšiu knihu v sérii Snehuliaka nemôžem hodnotiť a na vrchole zatiaľ neohrozene zostáva u mňa Červenka/Zrada. Ale seria si drží svoju kvalitu a teším sa na ďalšie Harryho prípady.

1 ...