Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 6950 1231

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako první, i když v sérii Harry Hole je až na sedmém místě. A zůstala z této série mou nejoblíbenější. Doporučuji tyto knihy číst "jedním dechem" a to proto, že vždy, když jsem knihu odložila, měla jsem trochu problém se do ní znovu ponořit, vzhledem k množství pro mne nezvyklých jmen a souvislostí. Ale když je na to zanoření prostor a čas, tak už se pak "vezete až do konce" a je to jízda !

tatruszka
11.06.2015 5 z 5

Podle mě jedna z nejnapínavějších autorových knih (ze série Harryho Holea)!

Klára90
07.06.2015 5 z 5

Nesbo je pro mě sázka na jistotu. A Sněhulák se mi líbil moc. Úžasně propracovaná detektivka, kde na konci do sebe zapadne každý detail, nenápadně roztroušený během příběhu. Děsivý příběh. Četla jsem to jedním dechem a když jsem zrovna nečetla, tak jsem nad příběhem stejně přemýšlela a nemohla se dočkat, až ve čtení budu pokračovat.

Janiss
07.06.2015 5 z 5

Moje první knížka od Nesba. Celkem hodně jmen, občas jsem se v tom ztrácela, ale nakonec jsem se zvládla zorientovat. Zápletka byla geniální, často jsem byla napnutá a někdy až vyděšená.
Souhlasím s názorem níž, všechno napsáno má svůj význam a je třeba dávat pozor, protože když to na konci do sebe všechno zapadne, žasnete nad tou genialitou.

lvavak
05.06.2015 5 z 5

Na sněhuláka jsem se už delší dobu těšil a moje očekávání nezklamal. Kniha je napínavá téměř od začátku až do konce, který gradoval do velkého finále. Jako první Holeovku jsem četl Levharta, kde bylo o případu šnehulák poměrně dost zmínek, naštestí to pro mě, bylo ctění Sněhuláka s velkým časovým odsputem od Levharta a mezitím jsem přecetl zbýlé díly od začátku série, takže i tak byla kniha velice napínavá.

Dávám 5 hvězdiček, přesto že pro mě zatím zustává nejlepší knihou serie Červenka, nasledovaná Spasitelem.

davas
04.06.2015 5 z 5

kniha je naprosto perfektní,od začátku musí člověk dávat pozor ,aby mu neunikly souvislosti ,děj začíná několik desítek let zpět,pak se dějová linie posune o pár let dopředu a nakonec se příběh odehrává v současné době.Všechno má svůj význam a vše do sebe nádherně zapadá .Hlavní postava si získala moje sympatie svým přístupem ,ale i logickým myšlením .Děj postupně graduje a poslední stránky jsem přímo žral ...omlouvám se za to slovo ...prostě bombovní závěr ...moje první kniha od Nesba a už vím ,že nebude poslední ...za mne 5 hvězd

Matilda
22.05.2015 5 z 5

Nejmrazivější a nejbrutálnější Holeovka. První díl, v němž jsem správně odhalila pachatele :) dokonce možná ještě dřív než sám vrchní komisař. Jen mě trochu štvala Harryho hloupost a zaslepenost v jedné záležitosti. S každým dalším dílem je to jen lepší, měla jsem přečteno za dva dny. Už se těším na Levharta.

Jančislava
21.05.2015 4 z 5

První od tohoto spisovatele. Všichni okolo mě říkají, že je to od něj jedna z nejlepších knih. Vcelku se mi líbila a na začátku jsem se i trochu bála. Průběh vyšetřování byl zajímavý. Jen konec mi přišel trochu moc divoký a zbytečně natahovaný.

nereidka
20.05.2015 3 z 5

Tuto knihu jsem četla nekonečně dlouho...A to mám většinu přečtenou za pár dní..Nebyla jsem tak nadšená jako ostatní. Byla to má první kniha od tohoto autora myslím, že i poslední...

lencisko
17.05.2015 3 z 5

Na Jo Nesba jsem se těšila, ale byla jsem spíš zklamaná. Některé pasáže čtivé a strhující, ale některé zbytečně natažené a až trochu matoucí.

Lori_S
16.05.2015 5 z 5

Četla jsem ho o samotě v jednom penzionu, kde skřípaly podlahy nade mnou a nešlo mi zavřít okno, takže celou noc dělalo takové divné zvuky. A docela to zapůsobilo, měla jsem pak strach usnout :) V hodnocení bych strhla půl hvězdičky za velké množství postav, ve kterých se poněkud těžko orientuje, jinak kniha parádní. I když kdo je vrah je jasné celkem brzo.

rose
14.05.2015 3 z 5

První případ Harryho Holea, ve kterém čtenář pozná, co je Harry zač. Případ Sněhulák je vylíčen se spoustou hodně drsných detailů, Harry to všechno vyřeší, ale... a máme tu otevřený konec jako pozvánku k dalším dílům.

Endy17
13.05.2015 4 z 5

Tak trochu jiný Nesbo, znatelně brutálnější, zamotanější, k čemuž trochu přispívají i pro českého čtenáře těžko stravitelná skandinávská jména. Opakované odhalování pachatele, než konečně dojde na toho pravého, mě víc unavovalo než zaujalo. Ale tradičně výborný vypravěčský styl dělá knihu čtivou. Uvidíme, s čím přijde Jo Nesbo v dalším případu Harryho Holea.
Sněhulák je další knihou, u které mě mrzí, že hvězdičky hodnocení nejdou půlit. Vybral bych tři a půl.

LéňaS.
12.05.2015 3 z 5

Je to thriller, je to klasická detektivka, ALE já ji vyřešila už na začátku :-( Kdybych měla doporučit jednu detektivku, pak by to byla POLICIE. Ta se povedla

reb
09.05.2015 3 z 5

Poté, co mi tuto knihu všichni vychválili takřka do nebes, je pro mě Sněhulák zklamáním. Vraha včetně motivu jsem odhalila v první třetině a potom celou dobu doufala, že mě autor třeba ještě překvapí - bohužel se tak nestalo. I závěr byl naprosto předvídatelný.
Abych byla spravedlivá - napsáno je to dobře, proto ty tři hvězdy. Zápletka mě ale zklamala a hlavní postava, která by měla být eso mezi vyšetřovateli, byla o dost hloupější než čtenář, což by se v detektivnách stávat nemělo.

VČJKR
05.05.2015 3 z 5

Kniha neoslnila, ani nezklamala. Je vidět, že Jo Nesbø je tam, kde je, naprosto zaslouženě. Umí naprosto skvěle vybudovat napětí, nevíte, komu můžete věřit. No, možná to nevíte proto, že si nepamatujete jediné jméno...

Podrobnější recenze je zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/05/bojite-se-snehulaku-meli-byste.html

misha006
03.05.2015 5 z 5

Rozhodně nejnapínavější a nejbrutálnějši Nesbo. Kvalita knížek se s každou knihou stupňuje, tak doufám, že to u těch ostatních bude pokračovat. Akorát jsem teda už hodně brzo tušila, kdo je vrah a tušení se naplnilo. Opět jsem se nemohla od knihy otrhnout. Rozhodně je lepši čist knihy chronologicky, už kvůli vývoji hlavní postavy. Zejména ale proto, že zde je několikrát zmíněno jméno vraha z Netopýra. Takže rozhodně nečíst Sněhuláka před Netopýrem.

yanna33
26.04.2015 4 z 5

Má první kniha od Nesbo a z první půlky absolutní nadšení, jak nás neustále udržuje v napětí. Druhá půlka se mi zdála zbytečně dlouhá, kdy se několikrát honíme za nepravým pachatelem. Tam jsem to napětí trochu postrádala, protože bylo jasné, že to ti praví pachatelé nejsou. Ale i tak skvělá detektivka. Už mám přichystané Šváby, takže Nesbo u mě na chvíli zůstane.

Odehnalka
24.04.2015 5 z 5

Původně jsem chtěla sérii případů pana Holea číst postupně, ale neboť jsem musela čekat na autobus a po ruce jsem měla jen Sněhuláka, řekla jsem si "co už" a pustila se do čtení. Výhoda u této série je, že klidně můžete vynechat dva předešlé díly a i tak vás kniha baví.

Sněhulák mě velmi nadchl, hned se zařadila mezi mé oblíbené a na můj seznam nejlepších se série. Nesbo prostě nezklame.

Lu89
20.04.2015 4 z 5

Abych pravdu řekla, vůbec jsem se do této knihy nemohla začíst. Děj mě začal bavit až od nějaké 90 str. Potom se to ale začalo čím dál tím více rozjíždět a nabírat na obrátkách, takže za mě 4 hvězdičky z pěti.