Přízrak

Přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193106/bmid_harry-hole-prizrak-3qP-193106.jpg 4 2933 453

Harry Hole série

9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem violin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymuani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve značném nebezpečí, neboť se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Gjenferd , 2011

Mesič
24.06.2015 4 z 5

Skvělé, ve chvíli, kdy mi došlo, k jakému konci kniha směřuje bych ji nedala z ruky a zároveň ji chtěla zavřít, aby to tak nedopadlo... Smutný konec, jsem zvědavá na policii

Trina1
24.06.2015 3 z 5

Moje první knížka tohoto autora (ačkoliv je devátá v sérii - v knihovně jsem popadla, co bylo k mání). První a nejspíš zároveň poslední. Na mě to bylo zbytečně podrobné, většinou mě to nebavilo a co mě úplně odradilo bylo to, jak Harry přežije i nemožné. Tři hvězdičky za překvapivý konec, na víc to nevidím.

Val
24.06.2015 5 z 5

Komplikovaný, drzý, příliš sebevědomý, alkoholik....... tohle všechno nesnáším. Nicméně Harryho miluju :-) Přízraku jsem se trochu bála, páč knihy s drogovou tématikou moc nemusím, ale toto bylo luxusní - jako ostatně vždy . Těším se na Policii ......

Peti
19.06.2015

Harry Hole opět vítězí (alespoň chvilkově) nad démonem alkoholu, tentokrát se k tomu vybičuje kvůli případu, ve kterém figuruje Oleg. Jako vždy - skvělé, napínavé čtení.

sioux
18.06.2015 4 z 5

Slušná práce od Jo Nesbo. Dal jsem si od něj dva tři roky oddech a zase mě bavil. A to navzdory tomu, že se tento díl točí kolem drog, což je pro mě nudné a otravné téma. Nicméně od Nesba se to dalo.
Líbí se mi prolínání dějových rovin. Docela dobrá akčnost, když k ní dojde.
Vytknul bych trochu slabý závěr a pár rádoby zamilovaných scén, které mi přišly velmi neohrabané.

Ale prostě Nesbo je dobrý a Přízrak také.

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Po knize Levhart pro mne byl Přízrak milým překvapením.
Jako by se ty šíleně rozbouřené vody zklidnily. Přitom pod povrchem toho začíná bouřit ještě víc, než obvykle.
Protože co se týče našich nejbližších, jsme prostě nejzranitelnější.
Za mě jasné plné hodnocení.
A to i přesto ( nebo právě proto?), že mám ráda dobré konce.
A opravdu se těším na poslední díl.

kusma
08.06.2015 5 z 5

Jiný styl, jiný děj.. Jiný Harry? Nene, Harry je stále stejně báječný!!

kozo.roh
07.06.2015 4 z 5

U každé další Nesbovy knihy se potvrzuje, že je dobré, alespoň pro mne, číst je popořádku. Zvlášť u Přízraku. Prošel jsem si vztahem Harryho s Ráchel a Olegem v předchozích knihách a tato kniha je určitým vyvrcholením. Stejně tak prostupují dějem další postavy, jako Mikael Bellman. Beavis a další. A čekám, zda další díl, Policie, poskytne kromě vlastního děje alespoň trochu světla do činů těchto postav.

ivousekk
04.06.2015 4 z 5

Napínavé, hodně napínavé a nečekaný konec. Otevřený kone. Už abych se začetla do Policie. Ale to s Olegem, hmm, to jsem fakt nečekala :(

sarkaobstova
04.06.2015 4 z 5

Za mě tentokrát jenom čtyři hvězdičky, protoze první polovina knihy me nezaujala, tak jako druha polovina, kdy byl pro me dej napínavý a nemohla jsem se od něj odtrhnout...každopádně konec byl velke překvapení a těším se na další dil...

misha006
22.05.2015 5 z 5

Tohle je těžké hodnocení. Pro mě asi nejslabší kniha od Nesba. Na jednu stranu to bylo jako vždy napínavé a mělo to spád. Ale na druhou stranu, mě to už ze začátku nějak nebralo a vůbec by mě nevadilo, kdybych knihu nedočetla. Každopádně poslední stránky byli strhující a celý příběh nakonec dával smysl. Dost mě teda naštval takový konec, doufám, že se hodně věcí v další knize dořeší. I přes některé námitky nemůžu jinak, než dát plný počet.

cie
21.05.2015 5 z 5

Opravdu čím dál lepší a napínavější!

Kraken126
20.05.2015 5 z 5

Jo Nesbo nezklamal. Knihu jsem si užil v audio podobě. Přestože některé scény byly přehnané, tak m byl Harry sympatický a oceňuji finále.

Joujalicka
16.05.2015 5 z 5

Napínavý děj. Velice pěkné vyvrcholení. Hole nezklamal...pozvracel se několikrát i v této knize :)

Baiba
13.05.2015 4 z 5

Hodnotím audio načtené opět výborně Hynkem Čermákem. Napínavé, vykreslení drogového podsvětí věrohodné, Nesbo se tentokrát držel více při zemi, takže žádné honičky napříč kontinenty, laviny apod., Harry taky neztratil nic ze svého charismatu, takže nevidím jediný důvod, proč se netěšit na Policii.

Dixinka
10.05.2015 5 z 5

Čím je číslo HH vyšší, tím je kniha lepší. Famózní. Už se nemůžu dočkat další.

Kočičáci
05.05.2015 5 z 5

Já prostě k Harrymu neumím být kritická, odpouštím mu všechny malé nedokonalosti :-)
Přízrak opět přečtem jedním dechem....utíkám si pro Policii.

PS: JO jen tak dál!!!

ChocoKiller
04.05.2015 5 z 5

Zajímalo by mě, kolikati lidem došlo že to na obálce není sníh. :D

Martakuba
03.05.2015 4 z 5

Nesbo je jeden z mých oblíbných autorů. Proto od něho čtu všechny knihy po řadě. Moc jsem se těšila na další osudy Harryho. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale potom jsem se do příběhu dostala:-)) Ale zase ten konec.... Už se moc těším na další pokračování. Mě osobně se ale více líbil třeba Sněhulák nebo Levhart. Přesto doporučuji k přečtení.

wooloong
03.05.2015 5 z 5

Tentokrát Harry ani moc nepije (ten jeden úlet snad ani nemůžeme počítat) a zvrací jen párkrát, což je pro mě nesporným bodíkem od hnusu do plusu. A třebaže jsme Harryho na pětisté jedenácté stránce opustili ne zrovna v dobré kondici, nepochybuju, že v dalším díle bude zase fit. Dvě kulky v plicích a jedna v mozku, takové škrábnutí! Nic, co by Harry nerozchodil!