Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3120 562

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

jirzej
09.01.2016 4 z 5

Moje první Nesbovka, kniha byla čtivá a vše odsýpalo, ale po dočtení je zde spoustu nevyjasněných věcí a to mě vadilo. Pokud vyjde další díl, tak jsem zvědav jestli to tam bude objasněno. Určitě by bylo lepší číst postupně knihy od 1.dílu, ale knihu jsem dostal od ježíška, tak jsem se do ní ze zajímavosti pustil...

monika5183
07.01.2016 5 z 5

Harryho sérii jsem četla poctivě od začátku. Myslela jsem si, že Sněhuláka nic nepřekoná. Po pro mě trochu slabším Přízraku jsem v to už nedoufala. Opak se stal ale pravdou. Bylo to dokonalé a nešlo přestat číst. Kolikrát se mi zastavil dech a měla jsem chuť zařičet "ne!". Harry se stal už dávno součástí mého literárního týmu...ba dokonce mu šéfuje. Doufám, že Jo dostojí svým slibům a bude v Holeovské sérii pokračovat a konec Policie tomu nasvědčuje. Už se moc těším! Pro mě 10 z 10.

Mesič
05.01.2016 5 z 5

Ano, budu mít hodnocení jako většina... bylo to dokonalé. Tipů na vraha jsem měla víc jak postav na orloji a stejně jsem zas netrefila. Tentokrát si s námi Nesbo zahrál i v popisu situací a tím mě dostal snad víc než tím, kdo je vrah. Prostě krása!

lvavak
05.01.2016 5 z 5

Vyvrcholení celé série, podle mě jeden z nejlepších dílu, jestli ne vůbec nejlepší. Také ale nejbrutálnější, u popisu některých vražd běhá až mráz po zadech. Nesbo mistrně mate popisem scén a situací, kdy čtenář do poslední chvíle neví. Odhalení vraha je velmi překvapivé a odhalit ho chce hodně bystrého ctenáře, mě se to tedy ani tentokrat nepovedlo :)

Pokud je celá serie čtena chronoligicky, je to o to větší zážitek.

nelajsia
02.01.2016 5 z 5

Nesboa môžem, Harryho môžem - príbeh dokonalý, napínavý, taký nesbovský...Teším sa na ďalšie knihy, Snehuliak bola moja prvá, Lovci hlav ďalšia...nachystaný je Syn
Severské detektívky u mňa mmt. vedú... odporúčam

farao14
31.12.2015 5 z 5

Nejlepší co jsem od Nesba četl. Od Netopýra je čtení lepší a lepší. Fascinující je že třikrát odhalíte vraha a nakonec na konci čučíte kdo že je to ten vrah. Fascinující.Tahle kniha mě úplně dostala. Humorná, smutná, akční, poučná, brutální a milostná. Vše v jednom. Úžasné čtení. Po deseti Nesbových knížkách se už těším na další.

Selinute
18.12.2015 5 z 5

Tak tato "nesbovka" se opravdu povedla a tentokrát mě mile překvapila. Kdo ji ještě nečetl, ať rozhodně neváhá!

withoutchild
16.12.2015 5 z 5

Říkal jsem si, že když už čtu 10 Nesbovu knihu, že mu tak snadno nenaletím. Omyl. Většinu knihy nás opět vede na špatnou stopu a já mu to žeru i s navijákem. Tip na vraha jsem měl několikrát, v jednom případě už mě bylo všechno jasné, aby to nakonec zase bylo jinak. Nesbo to prostě umí napsat tak, aby člověk musel číst neustále dál a dál.

Marťula90
15.12.2015 5 z 5

Skvělé zakončení!!

Aknel26
13.12.2015 5 z 5

Vraha jsem odhalila (spíš tedy proto, že už moc možností nezbývalo), přesto mě autor dokázal dvakrát dokonale zmást, že jsem si říkala "to přece není možný, to nemůže". Jednou mě maximálně naštval a několikrát naopak potěšil... A potěšilo mě i to, že přes veškerá tvrzení o Policii jako o konci série zůstala část příběhu otevřená, a tedy zadní vrátka k nějakému pokračování...

misbyxo
11.12.2015 5 z 5

Tak to bylo něco. Občas mi chvíli trvalo než mi došlo, o koho se vlastně jedná a nebo pochopit situaci. To se mi stalo několikrát, hlavně na začátku a potom na konci. No to je jedno. Děj skvělý, další dokonalá Holeovka, čtivě napsaná, a krásně dovršená série vrchního komisaře Harryho Holea. Během čtení jsem měla několik tipů na vraha, bohužel na konci se ukázalo že jsem se ani jednou netrefila :D konec byl pro mě překvapující a nakonec nemůžu dát míň jak 5* :)

tlllk
11.12.2015 5 z 5

No Jo nám pekne rastie, tento diel ma všetko , hromadu podozrivých, napätie do poslednej strany, slzy, smiech, dokonca aj pointu.

Šánka
10.12.2015 5 z 5

To byl naprostý vrchol celé série. Dokonalé ! Jen dodám, že souhlasím se všemi nadšenými komentáři od 5* a výš.
A ještě za celou sérii, Harry je jediný alkoholik, se kterým jsem dobrovolně a ráda strávila úžasné hodiny napětí, strachu, věnovala mu hodiny spánku a dala přednost před rodinou. Protože postava H.H. sérii udělala neodolatelnou, takže děkuji, pane Nesbo, pro mě jste jednička mezi seveřany. A ten komplikovaný, všemi svými démony nasáklý Harry mi bude hodně chybět.

Iva B.
09.12.2015 5 z 5

Budeš mi chybět chlape.. až to trošku odvaje čas, rozhodně si celou sérii přečtu znovu.. výborné, napínavé knížky, které prostě nemůžete jen tak odložit, musíte je dočíst!!

gomaki
01.12.2015 4 z 5

Lepší než přízrak - ano. Lepší než další díly - spíš ne.

Jsou věci, které se mi na "holeovkách" úplně nelíbí - jsou ta úmrtí - víte o kterých mluvím, ne? V tomto díle jsem to hodně obrečela, bylo mi o vážně moc líto.

Další věc, kterou nemusím, jsou soukromé problémy s Rachel, ona není moje krevní skupina. Pardon Harry, ale není to žena pro Tebe:)

Je tady ještě jedna věc a důležitá, proč v přítomnosti jednoho určitého člověka nemůže člověk dýchat? A kdo to vlastně je...a všimli jste si, že v každém díle byl jeden případ vraždy tak nějak zabalen a uklizen? A jak dlouho sakra musíme čekat, než zjistíme, jestli se ta poslední stránka Policie naplní?

Arella
29.11.2015 5 z 5

Se Sněhulákem pro mě jednoznačně nejlepší kousky. Stále vysoká úroveň jazyka, zajímavá zápletka, napínavé od začátku do konce, nemohla jsem knihu odložit a skoro kvůli ní nespala. Líbil se mi vývoj hlavního hrdiny, už tak moc se mi nelíbily některé pasáže popisující zohavení obětí, ale to je asi tím, že stárnu. Jinak za mě plný počet! Doporučuji a přeji napínavé počtení.

enigma
28.11.2015 5 z 5

Policie je spektakulárním vyvrcholením série. Děkuji.

fmash
25.11.2015 2 z 5

Netěšil jsem se na poslední díl série, protože jsem chtěl další. Po jeho přečtení však musím jen smutně (nebo rozmrzele) konstatovat své přání, aby už žádný další nebyl. Autor se zjevně vysílil, u HH vyčerpal všechny rozumné možnosti, jak do případů zatáhnout jeho nejbližší a nechtěl-li se do nekonečna opakovat (už bylo na čase), musel vymyslet něco nového. A to se mu bohužel nepovedlo. Ne že by se nesnažil, hledá pořád nové démony, které by vytahoval z klobouku hrdinova podvědomí, jenže tohle číslo je prostě už moc obehrané.
Zápletka je zapletená důkladně, ale pořád se musí něco přidávat, aby laťka neklesala. Všechno je tak zapeklité, že už pomáhá jenom Harryho intuice. Jizvy už se nemají kam vejít. Čtenář (já) je unavený a cítí se podveden, protože skutečnost, že všechno už tu bylo, není omluvou k tomu, aby se za pomoci pouhé deformace vydávaly staré věci za nové. Autora už to zřejmě nebaví, a mě pak taky ne.

Veru_92
24.11.2015 5 z 5

Je to jasné, miluji ho :D 10tá a poslední kniha ze série HH. Opět detailně propracovaný děj, neskutečně velká dávka emocí.. Ani tady Nesbø nenechal jedinou skulinku pro nějaké nejasnosti, vytvořil řetězec napětí a takový spád událostí až jsem měla pocit, že už to nemůžu vydržet. Už už jsem si myslela, že vím, jak to dopadne, že to je přeci jasné.. A najednou zjistím, že mě tahal za nos a dostal mě přesně tam, kam chtěl a jsem znovu na startu. Pocit prázdnoty, který u mě nastal po dočtení poslední strany s vědomím, že tato série je u konce, může znamenat jediné. Jo Nesbø se pro mě stal srdeční záležitostí, protože je to opravdu mistr pera, a to umění vzbudit v člověku tak silné pocity při četbě jeho knih nemá obdoby. Dokonalá, úžasná, strhující, nezapomenutelná, naprosto geniální.. Taková je jeho tvorba.

mijala
18.11.2015 5 z 5

Dnes jsem po 7 měsících dočetla tuhle výbornou sérii a jsem velmi ráda, že jsem se do ni pustila, a to od prvního dílu hezky postupně. Nechápu lidi, co tvrdí, že kdyby začali od prvních dílů, tak by rozhodě dál nepokračovali, protože je to nenadchlo. Už jenom proto jsem od prvního dílu chtěla začít, protože jsem věděla, že se můžu těšit na postupné zlepšování díl od dílu. Toho jsem se také dočkala a nejen toho. Jedná se o sérii, kterou budu neustále všem doporučovat, protože musím alespon nějak vzdát holt tomuto dílu. Doufám, že se k Harrymu zase někdy vrátíme s dalším novým neuvěřitelným příběhem.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960