Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3116 562

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

Freechappi
13.11.2015 4 z 5

Kniha byla čtivá, to je ostatně Nesbo vždy, ale za mě jedna hvězdička dolů. Zaprvé jsem celkem rychle uhodla vraha, podle toho že mi do blízkosti jedné z postav (zoufale se snažím nespoilerovat) přišel vecpán tak nějak násilně. Co se toho druhého vraha týče tak mi není jasné proč upustili od jeho hledání. Co mi dál vadilo bylo vození čtenáře za nos tím že dělám z něčeho něco co tak není ... brala bych to hned na tom začátku, ale třikrát za knihu mi přijde trochu moc a u ta blamáž u svatby mi navíc přišla zcela zbytečná. Vzhledem k otevřenému konci usuzuji že zřejmě nebude poslední díl posledním dílem.

danka13
06.11.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, napínavý děj od A až do Z, super. A pak mám klidně spát :-)

Peti
30.10.2015

10. díl ze série Harry Hole byl pro mě asi nejdrsnějším dílem - možná i proto, že oběti byly známé postavy... A vrah ? Velké překvapení.

Hanina61
29.10.2015 5 z 5

Dočteno jest... Konec byl dost překvapivý a já doufám, že nejde rovněž o "dokonáno jest" u série s Harrym Holem, že nezmizí společně s Ráchel ruku v ruce na pozadí zapadajícího slunce někde za obzorem, poněvadž by se mi po - NĚM - docela stýskalo. Jinak příběh samozřejmě jako vždy velmi čtivý a napínavý, ač mě brutalita některých výjevů vražd vždycky nutila zastavit se, chvilku to vstřebávat a teprve pak pokračovat. Osobně se s Harrym nicméně neloučím, protože jsem sérii začala číst od Sněhuláka dál, takže se teď vracím na samý začátek, a těším se na to. :-)

Rizek75
27.10.2015 5 z 5

Napínavé, úžasné, dočtete kapitolu a hned musíte pokračovat v další, nedá vám to.

marwinmh
27.10.2015 4 z 5

Úžasná kniha, do poslední chvíle jsem netušila kdo za vším tim zvěrstvem vězí. Vraždy byly asi nejbrutalnější ze všech knih od Nesbo, co jsem četla. Konec zanechal prostor pro naději na další shledání s vyšetřovatelem Harrym Holem.

skipiii
26.10.2015 5 z 5

myslela jsem ze Snehulaka uz Nesbo neprekona a jsem velice rada ze jsem se spletla:) ctive,napinave od prvni az po posledni stranku! velice doporucuji!

rubit
26.10.2015 4 z 5

Klasická Nesboovka, co dodat. Je v ní vše, na co je čtenář od Nesba zvyklý. Pro mě je však vrcholem Levhart, ale i Policie je samozřejmě výborná. Musím vyzvednout to, jak autor dokáže v těch nejvíce napínavých momentech střídat děj a postavy, tím se napětí ještě více zvyšuje, graduje, no prostě paráda, toto ve starších dílech nebylo.

Pro mě jedna z nejlepších detektivních sérií, co kdy byla napsána.

Kamienkova33
26.10.2015 5 z 5

Z nejakého dôvodu som túto nesbovku stále odkladala, presúvala a tak, možno mi nebola sympatická obálka, alebo fakt neviem :) ale teraz som veeeľmi rada, že ju mám za sebou :) Môžem len odporúčať - nesbo-maniakov určite nesklame. Síce knihy čítam striedavo, nie rad za radom, ale je zaujímavé sledovať osudy postáv. Aj táto kniha obsahuje napätie, pre mňa nečakané zvraty, dokonca koniec, ktorý by som vôbec nečakala.

bivkova
25.10.2015 4 z 5

Policie nezklamala, opět velmi čtivé. Harry je jako kočka, má devět životů a možná i víc...

PetraBery
24.10.2015 5 z 5

Tak jako jestli to tímhle dílem končí, tak budu pěkně naštvaná... :o). Opět skvělá "nesbovka", já Harryho prostě žeru. S čím mě teda autor fakt naštval je smrt mojí oblíbené postavy... To jsem nečekala. Za mě určitě ano, takhle série je naprosto luxusní!!!

koolsavage
19.10.2015 4 z 5

Jediné, co můžu napsat: Beata WTF ???

ivzu77
19.10.2015 5 z 5

Tak a mám to za sebou!!! Musím se přiznat, že jsem hodně dlouho odolávala tak přehnaně propagovaným Nesbovkám... náhodou mi přišla do ruky kniha Sněhulák, která na mne koukala z police v městské knihovně. A od té doby jsem se rozhodla přečíst všechny další případy Harryho Hola. Abych věděla, jak se detektiv osobnostně vyvine, jak to bude s jeho kolegy/gyněmi, jeho osobní ztroskotání, pády a vzestupy. Sněhulák, Levhart, Přízrak a Policie ... to byla pro mne jízda. Četla jsem je chronologicky za sebou a byla jsem tomu moc ráda, protože se často odkazovalo na to z minulých případů. A nakonec to završili vraždy policistů, napínavý děj, vraha jsem sama neodhalila, ale třeba ????
Díky HH za napínavé chvíle. I tu drastičnost a drama v tomto případě doporučuji.

Lucienka
18.10.2015 5 z 5

Poslední Holeovka až je z toho smutno, ale co se dá dělat všechno má nějaký začátek a konec i to pěkné. Harry bude chybět a po čase se k němu asi vrátim.

decemlineata
12.10.2015 5 z 5

Po přečtení Přízraku jsem okamžitě hledala další knihu.
Je napínavá,překvapivá a čtivá.Propadla jsem Nesbovi a zkoušela jsem už i jeho dětské knihy.
Jsou plné fantazie a humoru.
Doporučuji knihy pro dospělé a rozhodně zkusit i ty dětské

LenkaKa
05.10.2015 5 z 5

Poslední dvě knihy (Přízrak a Policie) mě dostaly, nešlo to nedočíst, napínavé, skvělé.....lepší než některé předchozí.

zpevSusannah
05.10.2015 5 z 5

Tak a je to tady! Po několikaměsíčním maratonu s Harry Holem jsem u konce... Je mi z toho téměř ouzko, že už nebudu luštit šílené, nebezbečné, chvilkami strašidelné až neuvěřitelné případy. Že už nebudu naprosto polapena v pavučině utkané Nesbem.
Celá tato desetidílná série byla zakončena naprosto brilantně!!! Neee jednou mi spadla dolní čelist, neee jednou jsem nevěřícně zírala na bílé stránky knihy. Prostě absolutní třešnička na dortu upečeného z Harryho Holea!
A víte v co věřím? Že i tentokrát si Nesbo s námi lehce a škodolibě pohrává a do roka a do dne se dočkáme všemi vytoužené 11. Protože on to snad jinak ani neumí :-)

Verrrunka
03.10.2015 5 z 5

Po velmi dlouhé době zase kniha, kterou jsem musela prodýchávat... Za normálních okolností bych měla dočteno tak za 2 dny, ale musela jsem si dělat plánované pauzy - jednak abych oddalovala konec co to dá.. a jednak, že bych tu nálož najednou asi neunesla. Neuvěřitelně napínavé, čtivé, v očích jsem chvílemi měla děs a hrůzu, že i přítel poznal, že je další mrtvola.
Několik dílů jsem přeskočila, ale nelituju, potřeboval jsem si přečíst něco tak nádherně hrozného.
Za to, jak si se mnou Nesbo hraje, ho až trochu nenávidím :)

margaretz
02.10.2015 5 z 5

Naprosto skvělé zakončení. Tajně doufám, že se nějaké knížky ještě dočkáme. Každopádně napínavé od začátku až do konce. A teď myslím jak kniha Policie, tak celá série. prostě Jo nesbo to umí a jen tak dál, jsem zvědavá i na další jeho díla.

Perhonen
02.10.2015 5 z 5

Tady a takhle by to mělo skončit. Díky za ten závěr, za tu poslední stránku, za ten poslední odstavec, za tu poslední větu. Objevilo se tolik nerozpletených nitek, které musí podnítit jenom jediné: vysvětlení v další knize. Doufejme.

Za mě nejbrutálnější Nesbø, který ve své nevypočítatelnosti a záludnosti místy balancoval na hranici mého nervového vypětí.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960