Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/bmid_harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4 3716 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

AnetaKor
30.01.2017 5 z 5

Jeden z nejlepsich pribehu Harryho Holiho. Az do poslednich kapitol nevite, kdo je vrah. Jen jsem mela obas mensi problem, ze jsem nevedela jestli v mistnosti stoji podezreli, nebo stolek z Ikea....

Vaiolet
29.01.2017 5 z 5

Dost dobrá kniha to jo, ale malilinkato mě to zklamalo. Po nadšení z knihy Sněhulák jsem tak nějak čekala víc a ono nic. Samozřejmě je děj napínavý, dobře čtivý a to všechno, ale mě tam něco prostě chybělo. Nebylo to tak, že bych se do děje ponořila a četla skoro bez přestávky, tak jako tomu bylo u Sněhuláka. Jediné co mě opravdu překvapilo byl konec. Když jsem zjistila vrahovo jméno byla jsem na 150% překvapená a to se mi na Nesbových knihách líbí. I když si už myslíte že víte, tak nevíte :D
Sečteno podtrženo Pentagram je další skvělou knihou, kterou stojí za to si přečíst.

petrulka
27.01.2017 4 z 5

Fajn..opět jsem se nechala utáhnout na vařené nudli a pachatele odhalila až po Harrym. Čtivé, svižné, já ho mám prostě nejradši když pije :-)

babicka_amalka
26.01.2017 3 z 5

zlákána mediální masáží jsem se do knihy pustila; není to špatné, ale rozhodně to z mého hlediska neodpovídá oslavným ódám, které jsou na autora i jeho knihy pěny;
k dalším asi jen pokud bych neměla co číst jiného;

jirka7739
21.01.2017 4 z 5

Nesbø ve skvělé formě. Harry mě nutil číst stránku za stránkou a než jsem se nadál, měl jsem ten super příběh přečtený.

Doubravka1975
16.01.2017 4 z 5

U mě úplně první kniha od Nesba. Půjčeno a přečteno na doporučení. Harry mi byl sympatický od začátku, děj napínavý do konce a pachatel mě teda fakt překvapil. Netušila jsem kdo za tím stojí. Určitě budu číst dál od Nesba.

Michaeles
14.01.2017 5 z 5

Další úžasná kniha od Jo Nesba kterou mám zasebou. Už se moc těším na další knihu od tohoto autora. Kniha mě zaujala od úplného začátku a děj plynul rychle, takže čtenáře prostě nepustila dokud jste knihu nedočetli.

izfnp
12.01.2017 3 z 5

Príbehovo možno najslabší diel, do celkového príbehu však výborne zapadol a vlastne sa sťažovať nemôžem.

Kolumbus
09.01.2017 5 z 5

Skvěle vypracovaný příběh, pro mě zatím nejlepší kniha s Harry Holem. Daly by se pitvat některé drobnosti, ale to nebudu dělat.

Aymira
06.01.2017 5 z 5

Příběh je spojen s Prahou, ale to není důvod, proc ho hodnotim tak vysoko. Líbil se mi svou komplikovanosti a faktem, že tentokrát jde policie skutecne do boje se seriovym vrahem. Naprosto vse ukazuje na rituální vraždy a přitom motiv muže byt tím nejpravděpodobnějším co lidstvo zná - žárlivost. Vcelku me překvapil závěr, rozhodne jsem nečekala, že Harryho osobní boj skonci tak, jak skončil. I když v úplném konci to byl az moc sladký happyend - to jedine se dá knize vytknout.

Rekla bych, že Harrymu svedci norské prostředí, protoze kvalita třeba teto knihy v porovnání s Netopyrem či Šváby, to je jako nebe a dudy.

Red_
05.01.2017 2 z 5

Pentagram je moje první kniha od Nesba. Ze všeho nejvíc mi vadil hlavní hrdina Harry Hole, a to je podle mne u knihy docela zásadní problém. Popisy jeho stavů tzv. "úplně na mol" jsem se snažil přečíst co nejrychleji to šlo. Bohužel od toho se odvíjí i mé hodnocení. Další knihu této série už číst nejspíš nebudu.

ArwenAragorn
02.01.2017 5 z 5

Musím si dát pauzu od Harryho, knihy mně začínají připadat na jedno brdo.

Karborund
22.12.2016 5 z 5

Netopýr a Švábi zklamali ,Červenka příjemně potěšila ,Nemesis nenedchl a Pentagram uchvátil.Napětí ,provázanost a logičnost děje, minimum hluchých míst.Bonus se značkou CZECH potěšil.

swayno
14.12.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Vraha jsem typovala samozřejmě špatně :)

trudoš
06.12.2016 4 z 5

Další parádní Jo Nesbø a jeho svérázná sonda do duše nejoblíbenějšího norského opilce. Konečně se nám uzavírá zápletka kolem zavražděné parťačky, což je jen dobře, protože Harryho posedlost případem jej přivedla až na pokraj samotného rozpadu. Ale nebyl by to on, aby to neustál. Jsem ovšem zvědav, jestli ho autor nechá v budoucnu šáhnout ještě níž. Protože si už nějak nedokážu představit, jak by to vypadalo.
Ohledně ústředního motivu unesených a zavražděných žen tady spisovatel začíná hřešit na stále ty stejné postupy, díky čemuž se mi vraha povedlo rozklíčovat už v první třetině. To však neznamená, že by stejně nedokázal překvapit. Jenže jak je to pěkně promyšlené a nápadité, má to paradoxně víc společného s literární fantazií, než s reálnou proveditelností. Ale nevadí, hlavně když to šlape. Co mě však tahalo za oči, byly zbytečné pokusy o zmatení čtenáře ohledně identity padoucha. Ty neustálé odbočky na odvrácení pozornosti jsou v rámci celkového rozsahu prvoplánové a hlavně laciné.

mautina7
23.11.2016 5 z 5

Další zhltnutá Nesbovka. Vždycky si říkám, jak je to jasné, že už to dokážu prokouknout, kdo je vrahem a stejně jsem vždycky vedle :) Navíc zapojení Prahy do příběhu mě více než mile překvapilo. Před touto knihou jsem četla Prahu noir a najednou mě přišlo, jako bych se pustila na navazující povídku. Což myslím jen v dobrém slova smyslu.

Eliškam
23.11.2016 3 z 5

Moje první knížka od Nesba. Dlouho jsem se do ní nemohla začíst. V ději mi přišlo poměrně dost věcí nelogických. I přes to chvílemi napínavá. Celkově bych řekla, že nenadchne ale ani neurazí...

mynamail
15.11.2016 5 z 5

Jo! Napínavé do poslední věty. Neprozradím více. Doporučuji!

Gooverka
09.11.2016 5 z 5

Další kniha od Nesba, která mě dostala. S každým dalším dílem je příběh zajímavější a napínavější.

haluz
02.11.2016 5 z 5