Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/bmid_harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4 3716 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

Blafoun
07.02.2018 5 z 5

Když si vaříte brambory a padne vám při míchání ze stropu do hrnce nějaký bordel, nemusí to být vždycky pavouk... ani nic co by stálo za ochutnání. :-D Vše začíná nálezem mrtvoly mladé ženy, vyšetřování se ujímá dvojice HH a TW a lov na vraha může začít. Kdo je vlastně lovec a kdo kořist?
Během prvních čtyř dílů série jsem pochopil, že navzdory vysoké popularitě si z tohoto autora na zadek nesednu. Rozhodně tím nemíním, že jsou jeho příběhy špatné jen se mi jednoduše v některých aspektech příčí jeho vize hlavního hrdiny. :-) Pořád mám pocit, že si autor na HH léčí nějaké komplexy a dává mu to pěkně sežrat. Ano je to subjektivní názor a nikomu ho nenutím. ;-)
K vlastní knize musím říct, že je zatím nejlepší z celé série a hodně se mi líbila. Nebylo to překombinované jak Nemesis, HH nebyl tentokrát tak moc na dně jak bývá zvykem a konec byl luxusní, přesně podle mých představ. Trochu jsem se bál, že bude spravedlnost zase dělat drahoty a budu muset doufat v další knize. Touto knihou si to u mě autor vyžehlil natolik, že už to vypadá na dočtení celé série. :-)
Co mi trochu uniklo je smysl příběhu z historie zednictví a speciálních omítek na počátku knihy... ale co, bez toho se obejdu. :-)

silhavaemilka
29.01.2018 5 z 5

Další skvělý příběh s Harry Holem. Jelikož je to šestá přečtená kniha s ním - už mi přirostl k srdci i když mě umí pěkně naštvat.

touchud
24.01.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíce ze všech.

KaiShun
21.01.2018 5 z 5

Skvělé

Mark
05.01.2018 5 z 5

Opět výborná kniha.

vincek1
04.01.2018

Tak pan Nesbo nezklamal. Zpočátku jsem se trochu bál módnosti severských krimi, připadalo mi to jako marketingový tah. Po přečtení několika knih severských autorů jsem, ale změnil názor. Doporučuji

Petruse21
31.12.2017 4 z 5

Lepší jak Netopýr, Švábi a Nemesis, horší jak Červenka.
Potěšilo mě, že Nesbo zasadil část děje do našeho hlavního města. Víc než celý případ s pentagramem mě bavila hra na kočku a na myš mezi Harrym a XXX (nechci spoilerovat:).

Lejdus
29.12.2017 4 z 5

Kniha mne mile prekvapila. Detektivky nejsou vubec mym salkem kavy, ale zalibilo se mi detektivni patrani, vztah mezi hlavnim hrdinou s ostatnimi postavami knihy. Bylo to napinave. Jedine co mne nebavilo, byly prvni stranky knihy, kde se popisovaly detaily a rozepisoval se popis starych budov. Nastesti po prekonani tohoto popisu, se kniha dal pekne vyvijela. Urcite zkusim i jinou knihu tohoto autora, zalibil se mi.

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Pentagram jsem začala číst pár vteřin poté, co jsem dočetla Nemesis, proto jsem měla minulé události ještě čerstvě v paměti. Přesto, že je z názvu knihy jasné, o co vlastně půjde, celý příběh jsem si užila a sama přiznám, že jsem si v půlce knihy myslela, že jsem vraha dopadla dříve než samotný Hole. Nebylo to tak. To je to Nesbovo kouzlo. Dle mého rozhodně patří k těm lepším knihám.

klokan.1905
18.12.2017 5 z 5

Pentagram...
Páté pokračování ze série s policistou Harrym Holem...
Po přečtení prvních dvou dílů, tedy Nepotýra a Švábů, jsem si dal před dalším čtením poměrně velkou pauzu a říkal jsem si... co jenom na tom HH všichni mají?!
Neříkám, že první dva kousky s HH byly špatné, ale prostě jsem od toho očekával mnohem více... Následovala Červenka a poté Nemesis, a to už byl, alespoň pro mě zcela jiný šálek kávy... ;-) A Pentagram?!
No, tak to byla pro mě už neskutečná jízda...
Oslo - v období prázdnin... Dochází k vraždě mladé ženy, která má odseknutý prst... K řešení případu je přivolán i Harry Hole... Do vyšetřování se musí pustit s Tomem Waalerem. Vražd postupně přibývá... Jak tohle všechno může dopadnout?!
Takže Pentagram? Za mě skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé... Určitě doporučuji číst pěkně postupně od prvního dílu, mohli byste přijít o předcházející důležité skutečnosti... Jo Nesbo, za mě máte veliké JO a za pět... hvězdiček...

rekon
14.12.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, trochu mi vadila Harryho neustálá opilost-neopilost, ale to k němu prostě patří. Jsem ráda, že boží mlýny v případě policejního "krasavce" a gr..la T. W. už domlely.

kika 13
02.12.2017 5 z 5

Super mám Hola stále raději.Těším sena další díl.

Henry_1986
27.11.2017 5 z 5

Tohle se čte prostě samo...celá série...když zrovna nemůžu číst, tak myslím na to, kdy budu moci zase vzít knihu do ruky a pokračovat. Je to jako nemoc.:-) A teď vzhůru na 6.díl!!!

veru.nika
08.11.2017 5 z 5

Tahle knižní série je prostě výborná. Konečně došlo na toho ha*zla Waalera :-) A teď hurá na další díl.

Wlll
04.11.2017 4 z 5

Velmi kvalitní čtivo, ovšem příběhově mě trošku zarmoutilo... je to už spíše love story co se týče osobního života Harryho Holea.

Kveta123
03.11.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. První co jsem od tohoto autora četla. A myslím, že ne poslední...

St.Evelin
01.11.2017 5 z 5

Už se asi opakují, ale HH je dokonale promyšlená série detektivních zápletek! Každý další české mě něčím překvapí, zaujme a i po tolika knihách prostě Nesbo umí překvapit a já koukám s otevřenou pusou a nevěřícně kroutit hlavou

VerčaFF
26.10.2017 4 z 5

Čtu Nesbovy knihy na přeskáčku, takže po Sněhulákovi a Spasiteli bych řekla, že tato je trochu slabší, ale i tak jsem byla spokojená. Hlavně v druhé půlce se slušně rozjede a konec se mi moc líbil. Na Nesbovi mám ráda, že zápletka je vždycky výborně promyšlená, děj je napínavý a na konci do sebe vše zapadne. Navíc dialogy nejsou vůbec umělé a autorova představivost je obrovská, řekla bych, že se žádná kniha neopakuje, v každé je něco nového, nějaký překvapivý prvek.

michalka S.
25.10.2017 4 z 5

Kniha opet super H. H mam rada moje srdeční záležitost

hroneczek
25.10.2017 4 z 5

Děj pěkně graduje, napětí z vás do dočtení poslední strany neopadne. Výborný výkon.