Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/bmid_harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4 3716 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

kozo.roh
18.12.2014 5 z 5

Tak to byla pro mě zatím jednoznačně nejlepší kniha ze série Harry Hole. Jen chvíli trvalo, než se Harry vyhrabal ze svého alkoholického opojení, které mi děsně leze na nervy, a pak už děj dostal spád až do samého konce.

bivkova
11.12.2014 4 z 5

Opět brilantně napsaná severská detektivka, probíhající netradičně v létě (ten chlad mi tam trochu chyběl). Nicméně konec mi zase připadal až moc komplikovaný - za to hvězda dolů. A navíc mi Harry moc nesedí, ale s tím už mám problém od první přečtené knihy. Tak asi tak.

swamp
09.12.2014 4 z 5

Tak to, co mi místy vadilo u Keplera (přitaženost za vlasy, dokonalost v rozhodování Joona Linny), se začíná projevovat víc i u Nesbøho (resp. Harryho Holea). Jinak se ovšem jedná o - už standardně - kvalitní a napínavou detektivku.

Lucina88
03.12.2014 3 z 5

Harry Hole je pro mě vždy nejlepším detektivem :)..ale tentokrát Jo Nesbo trochu přestřelil...sice jsem knihu dočetla, ale bylo to moc roztáhlé a nic moc napínavé...zklamání, ale i tak mě Nesbo neodradí :)

Market = )
25.11.2014 5 z 5

Uf, eště že to dobře dopadlo :-). Většinou se každého dalšího dílu kvůli shrnutí obsahu trochu bojím a říkám si, že to na mě bude málo detektivní a moc takový syrový a neurvalý a zatím jsem se naštěstí pokaždé bála zbytečně a je to pořád HH, jak ho mám ráda :-). Doufejme, že na cirhózu jater neumře moc brzo, abychom měli před sebou ještě hodně dílů :-).

adulik23
24.11.2014 4 z 5

Nesbo ma baví s každou knižkou viac a viac :) Harry sa stáva mojím obľúbeným detektívom, konečne si poradil s tým sviniarom a vyriešil to raz a navždy... kniha ma bavila, dobre a rýchlo sa čítala, hodnotím veľmi pozitívne

LittleAnnette
22.11.2014 5 z 5

Harry. Láska Harry. Osobně jsem si ho neuvěřitelně oblíbila i přesto, jaký je. Měla jsem sto chutí do té knihy vlézt a pomáhat mu. Děj byl plynulý, rychle to utíkalo a příjemně čtivé. Pěkně to zamotal, ale vždycky si řeknu takové to "AHA, tak takhle.", když se to rozuzlí. Geniální.

sally21
27.10.2014

hodně dobrá kniha:-)

Marian27
24.09.2014 3 z 5

Kniha nieje vyslovene zla, len je zbytocne zdlhava, natiahnuta a obcas zbytocne zlozito napisana. Tesil som sa na "Letneho snehuliaka" a dostal som Vrazdy podla abecedy v modernej verzii. Detektivke chyba lahkost ktoru by detektivky mali mat.
Jedna hviezdicka za Harryho a originalne postavy (Vibeke, Ruth a futbalistka), druha za poslednych 100 stran (ktore stali za to a boli fakt skvele) a tretia za ukoncenie dejovej linie s Wallerom. Tahalo sa to tri knihy a uz mi to poriadne liezlo na nervy. Ale konecne ten parchant dostal co si zasluzil. Diablova hviezda bohuzial u mna moc nezahviezdila. Ale uz mam doma Spasitela ktory nasleduje. Ale s jeho citanim asi chvilu pockam:).

Martin, Vyškov
24.09.2014 5 z 5

Super, i když je hlavní hrdina trochu kretén, tak pořád dokáže překvapit :-)

Peti
13.09.2014

5. díl ze série o Harrym. Jako vždy velice brilantně napsaný kriminální příběh. Na začátku to vypadá jako šifrovaná hra sériového vraha a ono se přitom ve skutečnosti jedná o "divadelní" hru v reálném životě. Čím dál víc je mi líto hlavního hrdiny, kterého honí stíny z minulosti a nenechají ho žít spokojený život bez alkoholových období. Dobrý příběh, perfektně napsaný, místama mě až mrazilo.

Ivan F
10.09.2014 5 z 5

Poctivo napísaná kniha (tie kritiky v niektorých komentároch neberiem do úvahy, pretože žiaden z ich autorov pravdepodobne nenapísal žiadnu knihu), ktorá sa číta naozaj ľahko, v podstate jedným dychom. Čím viac však čítam prípady HH, tak tým viac ma zaujíma, koľko s ním má Nesbo spoločného, pretože každý spisovateľ prenáša časť svojho ja do postáv kníh. V každom prípade, Nesbo len tak ďalej, teším sa na každú ďalšiu tvoju knihu.

Rocker007
01.09.2014 5 z 5

Jo Nesbo zde přichystal kriminálku, která mě bavila, neměla (příliš) mnoho vedlejších dějů. Příběh příjemně utíkal a i když jsem měl podezření na viníka už od druhé poloviny knihy, konec knihy mě překvapil.

Šánka
31.08.2014 5 z 5

Skvělé, strhující, úžasné! Děkuji panu Nesbovi, že stvořil postavu Harryho Holea. I když alkoholik, přesto geniální a já jsem se do něj postupně zamilovala. Díl od dílu čím dál lepší ! A doma mně vadili všichni, kdo mě rušili u čtení.

Misa25
20.08.2014 5 z 5

No tak to byl zase hukot...já prostě nechápu, jak to může tak zamotat a pak to tak rozmotat :)))) Ale vyvíjelo se to vážně parádně...jsem zvědavá na další dobrodružství :)

geimz
10.08.2014 4 z 5

Na piedestáli pre mňa stále ostáva Červenka (prečítaných 6 Holeoviek). Nesbø tu zapája prvok, ktorý ešte nepoužil, a ktorý mi, ako milovníkovi záhad v rôznych prípadoch, urobil po vôli - a to šifry, resp. šifru. Pentagram je opäť veľmi šikovne rozohratá detektívka, v ktorej viete kde a ako, ale neviete prečo. Ako tradične, motív a vraha sa čitateľ dozvie až tesne pri konci, po obligátnom zatknutí podozrivého, z ktorého sa samozrejme vykľuje nevinný (ako sa to vezme). No tentokrát mi aj motív aj samotný vrah nedokázali priniesť ten "wow" faktor, ako pri ostatných Nesbøvkách. Tým nechcem povedať, že kniha je predvídateľná, alebo že nestojí za to - to vôbec nie, no po mrazivom Snehuliakovi a famóznej Červenke som čakal ešte trocha viac. To ale neplatí o zúčtovaní s Princom, ktoré sa tiahlo celú knihu - to je dokonalé, a som rád, že kniha zakončila práve pri tomto.

fiona007
07.08.2014 5 z 5

Tohle se teda povedlo. Napětí od začátku do konce.

Laaaney
03.08.2014 5 z 5

Perfektní!

mysiacik
31.07.2014 5 z 5

Čím dál lepší Nesbo!

alis1
26.06.2014 5 z 5

HH je prostě závislost! Pro mě autor autorů! Dokonalé čtení a tento díl je jeden z nejlepších! Možná i nejlepší :-)