Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199783/mid_harry-hole-pentagram-ClJ-199783.jpg 4 3711 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko. 2. vydání... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

Erudite
30.08.2015 5 z 5

Nesbo mě zase jako obvykle svým psaním vtáhnul do knihy a nehodlal mě pustit až do konce. Charakter Harryho Holea na tom má velikou zásluhu. Tuto postavu prostě nemůžete mít neradi.
Celé se to četlo jedním dechem, srdce bušilo, napětí vrcholilo a...konec musíte zjistit sami.
Možná si vyryjte do dřeva postele pentagram, abyste vůbec mohli spát a neskončili se čtením až nad ránem...

Ester71
20.08.2015 5 z 5

Byla to má první kniha od tohoto autora a jedním slovem - skvělé.

BlackBlade
13.08.2015 5 z 5

Souhlasím s eva9059 - nepište do komentářů důležité spoilery z knihy!!!

Jinak asi nejpropracovanější kniha ze ságy s HH, konečně dávám 5/5. Je jen dobře, že jsem autora neodsoudil po prvních dvou knihách. Příběh se pěkně rozvíjí v profesní i osobní rovině hlavního hrdiny.
Teď čtu šestý díl, Spasitel, a ten už bohužel ztratil tempo z Pentagramu... :(

eva9059
11.08.2015

kniha výborná, trošku mi ji zkazily místní komentáře, které v rámci první věty prozradí zlatý hřeb děje... a to jen díky tomu, že jsem si chtěla ověřit, že po nemesis má přijít pentagram... takže místním pěkně děkuji. (pokud chci v komentáři spoilerovat, upozorním na to)

kikies
22.07.2015 5 z 5

Jooo, konečně je po Waalerovi! Ale že jsem se bála, že ho nakonec ušetří a "předá spravedlnosti". Ellen je konečně pomstěna ;-) Fakt skvělé, ale nevěřím tomu, že z Harryho bude taxikář, to by mě zklamal! ... a jsem upřímně zvědavá, kdo bude Harryho protivníkem v dalších dílech, Tom nasadil laťku poměrně vysoko 8-)

zuzurana
19.07.2015 5 z 5

Musim velmi pochvalit autora. Kniha od sameho zaciatku zaujala. Bola napinava do sameho konca a konecne mi priniesol autor radost ze ma zbavil toho hnusneho odporneho Waalera. Autor je uzasny a uz sa tesim na dalsiu cast. Velmi ma motivuje tento autor.

Ivuska.09
17.07.2015 4 z 5

Po delší době jsem se vrátila k pokračování této série. A opět mohu říct pouze jedno slovo: wau! Nedokázala jsem se od knížky odtrhnout a marně přemýšlela, jak to celé dopadne. Opět mohu doporučit!

Endy17
16.07.2015 4 z 5

Vraždy podle producentova scénáře - díky skvělému autorovu vypravěčství příjemně čtivé, ovšem nepříliš přesvědčivé. Kniha uspokojí, ale nenadchne.

Stuffinka
13.07.2015 3 z 5

Začátek na mě byl celkem těžký.. prokousávala jsem se těžko zapamatovatelnými jmény a často jsem musela listovat zpátky, abych si připomněla o kom je vlastně řeč. Trvalo mi dlouho než mě Nesbo dokázal vtáhnout do děje a nadchnout se pro příběh. Přesto se mu to nakonec podařilo! Motiv vraždy nijak zvlášť nečekaný přesto velmi propracovaný příběh s velkými zvraty a zajímavým koncem. Už se těším (vybavena všemi jmény) na další příběh.

Vendelín2000
30.06.2015 4 z 5

Kniha mne pohtila, co nejdříve si chci přečíst další ze série o Harrym Holeovi. Závěr byl pro mne nečekaný, Harryho myšlenkové pochody jsou opravdu geniální a autor umí udržet čtenáře v napětí. Skvělé! :)

Dadla1
28.06.2015 5 z 5

tak jsem se zařadila mezi fanoušky, nebo spíše posedlé Harry Holem, kniha byla úžasná, perfektně zpracovaná, všem vřele doporučuji, akorát pokud ji budete číst, nic si neplánujte, nemá to cenu, protože se od ni neodtrhnete.

cukrovka
25.06.2015 4 z 5

Zajímavé a napínavé. Musím konstatovat, že se autor zlepšuje.

davas
15.06.2015 5 z 5

další výborný díl s Harrym...vynikající kriminální zápletka,která vás drží v napětí celou dobu....děj perfektně graduje až do samotného závěru,vraždy a celý děj je famozně promyšlen ...autor nezapoměl na oblíbený koníček Harryho (chlast) se kterým bojuje celý příběh,ale nejdůležitější je kriminální zápletka ,za kterou musím dát opět plný počet 5 hvězd ...

Katuska88
09.06.2015 5 z 5

Já musím zase chválit.
Toto je prozatím má nejrychleji přečtená autorova kniha.
Kriminální zápletka se mi moc líbila a potěšilo mne umístění částečného děje do Prahy.
Vraha jsem tušila od druhé třetiny knihy, ale celková zápletka se líbila.
Jen jsem z celé první poloviny knihy měla vtíravý pocit beznaděje a jak jsem se pročítala, tak jsem pociťovala neustále jakýsi "smutek" ohledně celé té beznadějné situace a knižních postav.
Jinak opět chválím.

Petrasuvicka
27.05.2015 3 z 5

Bohužel. Za mě jedno velké bohužel. Přeceňovaný autor s ještě nadhodnocenějším detektivem :/ Ze začátku se to příjemně četlo a doufala jsem, že to bude prima detektivka, ale výsledek stojí leda za tu zlámanou grešli. Harrymu dojde v polovině knihy v rauši něco, co tuším už od nějaké dvacáté stránky. Případ se řeší jen tak náhodou, hlavní náplní jsou totiž jeho deprese, alkoholové a postalkoholové stavy, které mě spíš ubíjeli a nudili, takže jsem po pár stránkách začala usínat. Postavy mi nikterak nepřirostli k srdci, nezáleželo mi na nich, a když se to vzalo kolem a kolem, i ten případ mi byl tak nějak ukradený. Jestli po Nesbovi ještě jednou sáhnu, tak po hodně dlouhé době.

Odehnalka
07.05.2015 4 z 5

Jako každá kniha od pana Nesba, i tato mě velmi nadchla a kdybych měla více času a možností, příběh mám přečtený během několika dní. Co mě trochu zklamalo, byl celkový konec Waalera...

Madi
03.05.2015 3 z 5

Po Sněhulákovi, Levhartovi a Policie jsem se pustila do Pentagramu a nedá se říct že by to byl vyloženě slabý díl, ale po zmiňovaných třech knihách (především Policie!) to bylo jakési nemastné, neslané. Ani WTF konec, na který jsem u Nesba zvyklá se nedostavil. Vrah mě vyloženě zklamal, čekala jsem od jeho odhalení něco víc. Ale aspoň se tu moc neobjevovala Rachel, tu ženskou vyloženě nemusím.
Silnější 3***

mapet85
24.04.2015 5 z 5

Pre mňa prvá kniha s Harrym Holeom, a je dosť veľká chyba, že som začal práve ňou. Je to z toho dôvodu, že táto kniha je záverečnou z kvázi trilógie (Zrada/Červenka – Bohyňa pomsty/Nemesis – Diablova hviezda/Pentagram). Úžasný zážitok z knihy to ale nepokazilo. Zápletka je prešpekulovaná, autor postupne rozpletá nitky príbehu, všetko do seba krásne zapadne a vraha neuhádnete do poslednej strany. Takže odporúčam, ale v poradí, v akom som napísal. A tí, čo nečítali, určite ďakujú užívateľke tatruszka za spoiler. ;)

miman
23.04.2015 5 z 5

Hodnotím jako skvělé završení trilogie. Opět ve s pádu, napínavé a plné zvratů. Jak jsme u Jo zvyklí. Pro mě jedna z nejlepších knih od autora. A v anglické verzi mě velmi potěšila slova jako Perlová a Mustek:-).

tatruszka
21.04.2015 5 z 5

Trošku jsem byla sklamaná takovou smrtí Waalera, čekala jsem, že to bude ve velkém a ne tak náhlé. Jinak jsem byla ale dost napjatá a příběh se mi hodně líbil.