Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113168/pentagram-113168.jpg 4 3716 490

Harry Hole série

Kniha Pentagram je pátou v sérii případů svérázného detektiva Harryho Holea. V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole - opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu - zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko...a... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Marekors , 2003

tatruszka
21.04.2015 5 z 5

Trošku jsem byla sklamaná takovou smrtí Waalera, čekala jsem, že to bude ve velkém a ne tak náhlé. Jinak jsem byla ale dost napjatá a příběh se mi hodně líbil.

Jacobss
19.04.2015 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších ze série. :)

anisek989
09.04.2015 5 z 5

Pentagram se mi zatím společně se Sněhulákem líbil asi nejvíc.

Raysee_97
27.03.2015 5 z 5

Za mě se mi zatím každá kniha od Nesba líbí více a více. A Pentagram? To je zatím to nejlepší, co jsem od něj četla :)

LenkaKa
23.03.2015 4 z 5

Tak tahle kniha se mi zase líbila víc než některé předešlé. Napínavé, propletené a nakonec do sebe zapadající.....

Hanka85
03.03.2015 5 z 5

Tato kniha se mi zatím od JO Nesba líbila nejvíce. Její promyšlenost - tj. to jak do sebe nakonec vše krásně zapadlo - byla skvělá.

zuzana4291
01.03.2015 5 z 5

jak vždy, autor nezklamal....velmi čtivý příběh...opět je pachatel někdo, s kým člověk vůbec nepočítá

bukiet
19.02.2015 5 z 5

Není to za plný počet, jen 4,5 hvězdičky, ale doufám, že se tímto románem vracíme plně k žánru detektivky.

Salonka
13.02.2015 4 z 5

Opäť jedna výborná kniha a skvelý čitateľský zážitok.
Stretávame sa s napospol sympatickými postavami – okrem Harryho Holeho (ten chlap je jednoducho hrozný, nemôžem si pomôcť... ale ako knižná postava, prečo nie). :-)

Majstrovsky, umne a detailne premyslené, napínavé zápletky, ktoré sa čítajú jedným vrzom. Nevychádzam z údivu nad prepracovanosťou udalostí a charakterov. Rovnako si cením Nesbøv jedinečný rozprávačský talent pretavený do mnohých zaujímavých obrazov, cit pre správne vykreslenie postáv a situácií (a tiež akurátne dávkovanie informácií, detailov a indícií pre nás, čitateľov). Správnym korením je autorov špecifický, vhodne zakomponovaný humor.

Jednoznačne odporúčam. Ale... dávajte si pozor, Nesbøve diela sú prudko návykové. :-)

Beruska18
07.02.2015 4 z 5

Z počátku pomalejší rozjezd, než se Harry vyhrabe ze svého alkoholického opojení. Poté má příběh již rychly spád - promyšlená detektivka s překvapujícím koncem. Dobré čtení, jen doufám, že se Harry brzy neupije, byla by to škoda :-).

čef
06.02.2015 5 z 5

Právě jsem dočetl a ještě pln dojmů se obávám, abych nevyčerpal absolutně všechny superlativy. Tak tedy - úžasně napsaná detektivka, kde žádný konec provázku děje nezůstane volný, vše důkladně propojeno a domyšleno do konce. Každá drobnost napínavého příběhu i zdánlivě absurdní má svůj logický důvod a vyznění. Detektiv neústupný, vynalézavý,patřičně předvídavý, vůbec ne schematický, ale hluboce lidský. Kniha, která musí nadchnout každého čtenáře detektivek.

Matilda
01.02.2015 5 z 5

Rozhodně zatím nejlepší Holeovka, kterou jsem četla...Líbí se mi, jak tu autor předkládá mnoho zavádějících indicií a čtenář tak má několik kandidátů na vraha, a přesto jej podle mě závěrečné rozuzlení v mnohém překvapí...Pocit zadostiučinění v závěru se nedostavil v takové míře, jak jsem očekávala, ale i tak...KONEČNĚ!

Candid
27.01.2015 3 z 5

O něco lepší než Nemesis, čtivé, rychlý spád, ale konfrontace s Princem a závěrečné rozuzlení (z mého pohledu) hodně slabé.

barcc85
24.01.2015 5 z 5

Další z příběhů jenz vas pohltí od první stránky!

Blanchi
24.01.2015

super a napínavé do poslední stránky. Doporučuji.

Faustka
19.01.2015 5 z 5

S Harry Holem nespím, vyšetřuju a utápím se v alkoholu. Tak to prostě je.
... A návštěva známých míst překvapila a potěšila.

dusan122
12.01.2015 4 z 5

Nevím co bych asi tak mohl ještě napsat.Prostě výborné.Jinak bylo vše už napsáno.

cie
12.01.2015 4 z 5

Opět další skvělý díl, i když na začátku to trochu vázlo než Harry přestal pít a začal konečně pátrat!

Klára90
04.01.2015 4 z 5

Docela mě překvapilo, s kolika odpůrci Nesba jsem se již setkala. Mě to ale neodradilo a když se najde příležitost, po knížce od Nesba, kde vystupuje Harry Hole, vždy sáhnu. Pentagram se mi líbil. Za prvé, Harry mě baví. Za druhé měla kniha dobrý děj, i když se pomaleji rozjížděl. A za třetí - za vraha jsem celou knížku tipovala fakt někoho jiného, konec mě překvapil. Když to shrnu, tak se jedná o velice uspokojující počteníčko :-)

Pavlusa007
25.12.2014 4 z 5

Zatím se mi z Nesboových knih líbila asi nejvíc. jen mám teda pocit, že autor nikdy neviděl semínka fenyklu (jak jsou velká :)).