Netopýr

Netopýr https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151870/bmid_netopyr-z6X-151870.jpg 4 5745 1026

Harry Hole série

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Flaggermusmannen , 1997

Petr13103
30.12.2022 5 z 5

Musím se přiznat že jsem od této knihy moc nečekal kvůli recenzním a musím přiznat že byly částečně pravdivé: 200 stran se tam nic neděje. Ale jinak je kniha strhující a úžasná krásně jsem si vykreslil postavy. Ale má to jeden háček, já jako první četl Sněhuláka a díky tomu jsem hned znal vraha protože tam byl zmíněn. Jinak excelentní Nesbø jako vždy.

KlariN
11.12.2022 3 z 5

Harry se představuje. Scandi noir prvky vzhledem k australským lokacím zatím poněkud upozaděny, genius loci, některé vedlejší charaktery i fragmenty z minulosti hlavního hrdiny výborně formulovány. Bonusem je i přítomnost osvěžujícího nadhledu. Mínusem budiž přepálený závěr, jenž evokuje bondovky. Coby otevření série však uspokojivé.

Johncze
21.11.2022 4 z 5

Moje první setkání s veleslavným Nesbem a myslím, že to nedopadlo vůbec špatně. Nečekal jsem, že zrovna první díl severské krimi bude zasazen doslova na druhý konec světa, ale o to to možná bylo zajímavější. Popisy míst a postav jsou poutavé, dobře to odsýpá a stále se něco děje. Harryho postava je celkem fajn. Co to trochu shodilo je zbytečně divoký konec a místy příběh přitažený za vlasy.

dzejkbeltygros
20.11.2022 4 z 5

Jak tu píšou i ostatní, tak začátek byl mírně vleklý, občas jsem se ztrácela a musela trochu víc zapojit mozkové závity, ale to k tomu patří. Konec byl napínavý a otevřený, takže za mě super!

AndelkaZoubek
20.11.2022 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, ale nevtáhla mě příliš do děje. Zejména první půlka knížky byla trochu vleklá, konec knihy jsem si užila více.

lada3781
18.11.2022 4 z 5

Na první knihu s HH to bylo poměrně slušné. Plusem je určitě i zajímavá lokalita.

monika3332
16.11.2022 3 z 5

Jelikož nečtu tuto sérii, tak jak byla napsána, tak jsem ji ocenila. Je pravdou, že začátek, byl dost pozvolný a takový nevyzrálí. Zato závěr knihy měl šťávu a překvapivé, alespoň pro mě, rozuzlení.

cziss
14.11.2022 3 z 5

Celkem průměrná detektivka. Líbilo se mi prostředí Austrálie a že autor občas zabrousí i do reálií nebo mytologie prostředí. Napětí ke konci na jedničku.

Swissman
02.11.2022 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem nechápal, jak se z tohoto autora mohla stát taková literární star. Není to špatný, ale ani skvělý.

ANDY28
26.10.2022 5 z 5

Musím dát plný počet i když souhlasím s komentáři níže, do půlky knihy jsem se nudila a myslela, že ji nedočtu, pak jsem nemohla přestat číst. Pan Nesbo je bedna a díky včerejší autogramiádě se ukázal taky fajn člověk. Jsem závislá na Harry Holem!!!!

sabuska
26.10.2022 2 z 5

Měla jsem asi velké očekávání od první knihy série, přišlo mi to zbytečně zdlouhavé: popis Harry osobního života, kultury homosexuálů a života domorodců Austrálie. Nerada odkládám nedočtenou knihu a musela jsem se nutit ke čtení.

Mayaotzin
25.10.2022 3 z 5

Audio: Moje první audiokniha a musím říct, že je to velmi náročné na soustředění, ačkoli v podání Hynka Čermáka fakt pecka.

Kniha: Bylo to i mé seznámení s J. N. a musím říct, že to bylo dobrý :-) určitě budu v sérii pokračovat. Harry je sympaťák :-)

jes09
21.10.2022 3 z 5

Mé prvotní setkání s J.N., bála jsem zklamání a to se dostavilo. V tomto příběhu by mi stačilo přečíst si druhou polovinu knihy, často jsem ztrácela pozornost na čtením..

Kaacule
16.10.2022 4 z 5

Nevím, čím bych měla knihu vypíchnout; je to dobře vystavěná detektivka, vše ladí, člověk dumá, kdo je vrah a občas má i nějaký ten tip (který samozřejmě není správný, autor nás ale má kde chce), nicméně na plný počet hvězd očekávám něco víc. Musím ale ocenit australské prostředí a austrálské legendy, které pěkně dokreslovaly příběh i atmosféru.

Veronika_mad
04.10.2022 3 z 5

Před několika lety jsem četla Sněhuláka, tak jsem si řekla, že si přečtu od začátku celou sérii. Bohužel zatím zklamání, ale dám to a třeba změním názor :)

adabraz
01.10.2022 3 z 5

První kniha od autora co jsem četla. Občas mi Harry lezl trochu na nervy, ale postupem času jsem si na jeho osobnost zvykla. Kniha je brutální a vtipná zároveň, což se mi na ní opravdu líbilo. Není to jen klasický mord o ničem :).

santa1212
16.09.2022 5 z 5

Také jsem se dostal k Netopyrovi až po přečtení několika dalších Holeovek, a za me jde o skvělý start série. Knížka se četla výborně, je napínavá, člověk se v ději nijak neztrácí, a Harry ... je už v prvním díle proste Harry :-))

janina66
14.09.2022 3 z 5

První povina knihy taková zmatečná, přeskakování v ději. Ale poslední třetina velmi napínavá, zejména honba vraha v mořském akváriu.

Morgenstern27
13.09.2022 3 z 5

S Jo Nesbem jsem se prvotně seznámila skrz knihu Sněhulák, kterou jsem měla možnost částečně přečíst a nadchla jsem se pro jeho styl psaní. Rozhodla jsem se jít tedy popořadě a tím pádem jsem se dostala k Netopýrovi. Musím říct, že první zhruba třetina knihy ve mně nevyvolala nějaké nadšení a četla jsem ji dlouho. Místo případu se člověk více spíše dozvídal o životě v Austrálii, některé pasáže pak byly pro mě vyloženě nudné a spíš sloužily jako nějaká vata, bez které bych se v knize obešla. Nicméně od půlky jsem knize začínala trochu přicházet na chuť a závěr byl pak výtečný, byť mě trochu mrzelo, že akce přišla až na několika posledních stranách. Tohle vše má navíc asi za následek, že za několik týdnů si zřejmě z příběhu už moc pamatovat nebudu, jelikož mě v podstatě kniha do půlky spíše nudila a pak se během mrknutí oka událo vše zajímavé, takže to ve mě nezanechalo úplně hlubokou stopu. Věřím, že další díly se ale budou postupně pilovat k lepšímu. :)

Niki08
05.09.2022 3 z 5

Harry Hole je velice zajímavá postava. Možná jsem od této knihy očekávala trochu víc, ale jsem si jistá, že následující díly budou jen a jen lepší. Snad se mu brzy přestane lepit smůla na paty. Good luck Haryy!!!