Netopýr

Netopýr https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151870/bmid_netopyr-z6X-151870.jpg 4 5745 1026

Harry Hole série

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Flaggermusmannen , 1997

Aaron Lewis
19.06.2015 2 z 5

Druhá hvězdička je asi jen za to, že jsem to vůbec dočetla. byla to neuvěřitelná nuda a nuda a zase nuda. První a poslední Nesbo, na další mě opravdu přešla chuť.

TaLu
17.06.2015 4 z 5

Tím, že jsem sérii Harry Hole četla " na přeskáčku" musím přiznat, že po knize Sněhulák se Netopýr nedostal tak vysoko, jak by asi mohl, pokud bych ho četla dříve. Také mne dostalo, že se nepřekládají anglické věty, byť jsem snaživě hledala i na konci knihy. Přijde mi to trochu nespravedlivé vůči nám, co angličtinou nevládneme. Ovšem hlavní hrdina je v této první knize ještě takový "roztomile neopotřebovaný".

CAM
13.06.2015 5 z 5

Pěkná detektivka, dobře se čte. Nečekané rozuzlení.

Kamilajznik
08.06.2015 3 z 5

Začátek na mě byl hrozně zdlouhavý až nudný a chvílemi sem se přistihla, že vůbec nevím o čem čtu :-) Uprostřed napínavé, takže sem to hltala a konec zas "ňákej" utopenej...no na první knihu, kterou sem četla od JN, nic moc....ale zkusím další :-)

rose
03.06.2015 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst, připadalo mi to nepřehledné, roztříštěné. Za polovinou jsem se „chytla“, ale musím říct, že mě knížka celkem moc nenadchla.

cukrovka
02.06.2015 2 z 5

Tak jsem se také pustila do knihy vychvalovaného JN. Dlouho trvalo než jsem se vůbec začetla a ani konec mě moc nenadchl,. Také mi vadil velký počet anglických vět v českém překladu. Anglicky opravdu neumím ani slovo. Dám ale tomuto autorovi ještě šanci a zkusím některou z pozdějších knih.

lajbour
31.05.2015 4 z 5

Trošku jsem nechtíc ignoroval chronologii a s JN se seznámil skrze jeho famózního Sněhuláka. Tím byla laťka nastavena asi až příliž vysoko a pohled na jeho "netopýří" prvotinu byl patrně mírně zkreslen. Asi mi chybí ta vyzrálost, apatičnost a věrohodná melancholie H. Holea, abych se cítil maximálně spokojeně. A asi i to prostředí slunné Austrálie je na vraždu příliš "teplé"... Každopádně ovšem nadprůměrná detektivka z dekadentního a temného prostředí společenské spodiny... P.S. Narozdíl od Sněhuláka jsem vrahouna neuhodl. Bod pro Joa...:-)

zuzana4291
30.05.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem již pár knih od autora četla, tak jsem od této knihy čekala trochu více....byla to jedna znudnějších knih
ale jinak postava Harry Hola je úžasná, takže opět nezklamal...vč. dedukce a rozuzlení celého příběhu

RadkaKabát
26.05.2015 1 z 5

Amatérská práce začátečníka. Jen kostra, ale nic navíc. Knihy chci číst, až budu chtít koukat na schéma nebo vzorce, vezmu si učebnici chemie. Není to literatura, je to nudně popsaná zápletka. A s tou angličtinou mohl ubrat.

wally
23.05.2015 4 z 5

Přiznám se, že jsem k této první Holeovině přistupoval s předsudkem a s cílem rychle si tuto knížku odbýt a dostat se co nejrychleji k těm 'lepším' kouskům této série. Pravdou však je, že ačkoliv mám (díky zvrácené strategii nakladatelství vydávat sérii od 4. dílu a pak se vracet na začátek) přečtený 4. - 6. díl, tak tento první dle mého vůbec za těmito částmi série nezaostává....já si zdlouhavé popisy a zdánlivě 'hluchá' místa v ději velice užíval a přišla mi velice chytře do textu zasazena...nehledě na parádní australské 'pověsti'... Za mne tedy super!

ladyfromskye
22.05.2015 4 z 5

Ke knize jsem přistupovala opatrně, s vědomím, že je to autorova prvotina, s vědomím, že je hodnocena jako nejslabší z celé série. Sice by to chtělo na několika místech provést nějaké ty škrty a osobně bych uvítala větší propojení aboridžinských legend s případem, protože tohle bylo jen tak naznačené, zato s až podezřelým důrazem, přesto jsem s výsledkem spokojená a chystám se i na další díly.

mladkovazuzana
22.05.2015 3 z 5

Docela dobrá detektivka, ale rozhodně jsem četla lepší... napínavější a zajímavější...snad budou další díly lepší než tento první, na který jsem se tak těšila....

Sayoko
20.05.2015 4 z 5

První díl není špatný, přečetla jsem ho vcelku rychle, užívala jsem si totiž, že nemusím číst odbornou literaturu. Styl knihy mi sedí. Co prostě dodat? Fajn počtení.

ZuzanaMrh
20.05.2015 2 z 5

Touhle knihou jsem se hodně natrápila... a vydržela až dokonce jen díky předchozím komentářům. Chtěla bych přečíst i další knihy z této série a nemůžu jinak, než číst je hezky popořádku.
Dějově mi to přišlo nicmoc, hodně obyčejné, podprůměrné (možná je to tím, že jsem přečetla hodně detektivek)... a ani konec to kdovíjak nezachránil, i když posledních cca 150 stránek už uběhlo rychle.

Faustka
15.05.2015 4 z 5

Jak by řekla Růža Habartová z Ulice "To u nás doma v Austrálii" .. a má recht. Tam se dějou věci.

Peter.Melon
13.05.2015 4 z 5

Dobrá detektivka,která určitě zaujme nejen svým názvem.Netopýry nemusím,ale tato detektivka mi nevadí...

mapet85
11.05.2015 4 z 5

A máme tu prvotinu Jo Nesbøa, v ktorej sa zoznamujeme so svojráznym detektívom Harry Holem. V tejto knihe sa Harry vydáva do ďalekej Austrálie, aby riešil vraždu mladého nórskeho dievčaťa.

V porovnaní s knihami, ktoré som z tejto série čítal, mala kniha síce pomalší spád a riešeniu prípadu sa nevenovala taká pozornosť, avšak pátranie bolo vhodne doplnené osobným životom Harryho a zaujímavá bola aj história Austrálie a rozprávanie aborigénov.

Mne sa kniha páčila, priniesla vtipné, ale aj vážne momenty, je to štýl, ktorý mne sedí a nechcem počúvať reči, že Kepler je o triedu vyššie. Kdeže. :) Takže odporúčam a pre všetkých "nesbøfilov" povinná jazda. A pozor, čítajte pred tým ako si prečítate Snehuliaka. Vraj je tam prezradené meno vraha (ale ešte som ju nečítal. :) Harry je proste osoba, ktorej musíte fandiť. :)

Tento komentár píšem krátko po návšteve Jo Nesbøa v Prahe a Bratislave. Musím povedať, že Jo je milý a charizmatický chlapík, ktorý sa nehrá na žiadnu celebritku, pri autogramiáde každého obdaril pohľadom a úprimným úsmevom a na besede v bratislavskom Martinuse sme sa dobre zabavili. :)

Janinkaaaaa
11.05.2015 4 z 5

Chvílema trochu zdlouhavé, ale jinak OK. Věřím, že další budou lepší :)

Darf...
11.05.2015 3 z 5

Na knihu jsem se velice těšila, protože byla velmi vychvalovaná mou rodinou. Bohužel byly pasáže, které mě vůbec nebavily. Na druhou stranu množství zvratů v knize to vlastně vyvážilo. Za mě tři hvězdy, neurazila, ale ani nijak zvlášť neoslnila. Škoda toho množství vaty, jinak bych dala určitě hvězd víc.

jollie
07.05.2015 5 z 5

Moje první kniha od Nesba. Nenechala jsem se zviklat tvrzeními, že Netopýr je nejslabší z celé série a jsem moc ráda. Příběh mě držel a nepustil a pokud je tedy opravdu nejslabší, tak se mám rozhodně na co těšit :)
Knížka mě ani v nejmenším nezklamala a vrhám se na další díl ;)