Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69463/bmid_nemesis-saO-69463.jpg 4 4090 571

Harry Hole série

Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem a alkoholik, kterému dělá problémy podvolit se jakékoli autoritě. Při vyšetřování mu sekunduje velmi zdatná policejní posila Beáta Lonnová, dcera známého zastřeleného kriminalisty, která zaujala místo Harryho zavražděné kolegyně Ellen Gjeltenové. Krátce po zahájení vyšetřování je ve svém bytě nalezena Harryho dávná láska Anna Bethsenová. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu v ten večer, kdy u ní byl Harry na večeři. Téměř vše. Jenže Harry má naprosté "okno" a z návštěvy si nic nepamatuje. Co se vlastně v Annině bytě odehrálo? Když vyšetřování uvízne na mrtvém bodě, rozhodne se Harry využít pomoci Raskola, původem rumunského Roma, Annina příbuzného a legendárního bankovního lupiče, který se sám přihlásil policii a nechal se uvěznit. I z vězení však dokáže tahat za potřebné nitky. Harry uzavře s Raskolem dohodu: Raskol mu pomůže najít bankovního lupiče a Harry oplátkou za to odhalí Annina vraha. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

Ookmalej
06.04.2020 2 z 5

Tak nevím. Ze začátku to vypadalo napínavě, ale pak už to bylo celé takové zamotané. Světlý moment byl v těch střizích do Jižní Ameriky a pak ta napínavá scéna, kdy Beatě míří vrah na hlavu a odpočítává. Ale zbytek toho mě nějak neuchvátil. Když to srovnám se Sněhulákem, je to slabý odvar. Celou dobu jsem se nutila do toho to dočíst, protože je to přece Nesbø, ale jsem rozčarovaná. Podobně jako v Netopýrovi.

Janadvorackova
25.03.2020 2 z 5

První z autorových knih, která mě vyloženě nebavila.
Asi kombinace námětu a přednesu audia. To první bylo jako z pětačtiřicetiminutového dílu obyčejné kriminálky, celkem nuda.
A to druhé nebylo nic moc.

pavčape
23.03.2020 3 z 5

Rozhodla jsem se pokračovat ve čtení případů Haryho Holea postupně a myslím, že to má smysl. Jsou lepší a lepší. A také se jeho osobní život vyvíjí. Začala jsem kdysi Sněhulákem, ale teprve postupně s tím jak čtu od začátku vnímám vývoj postavy i všeho kolem.

janadibelkova
06.03.2020 3 z 5

Až touhle knihou se začínám do Harry Holea začítat..a zajímá mě, jak bude v životě i práci pokračovat dál. Určitě doporučuji každému, kdo čte rád detektivní příběhy.

pestas
29.02.2020 4 z 5

Do knihy jsem se pustila hlavne diky vyzve. A musim rict, ze byla o moc lepsi nez oredchozi dily. Jen teda misty az moc prekombinovane.

Pavlapila
26.02.2020 5 z 5

Hodně mě to bavilo. S každým dílem víc a víc. Supr detektivka. Líbí se mi, že se díly prolínají a tak nějak na sebe navazují. Doporučuji číst od začátku série. Děj je občas trochu složitější, stalo se mi (i v předchozích dílech), že jsem musela zalistovat zpátky a dohledávat, jak co bylo. Mě to ale vyhovuje a těším se každopádně na další díl.

smejkalova.m
15.02.2020 5 z 5

Moc se mi líbila. Moc se mi do ní nechtělo, protože první dva díly se mi nelíbily vůbec, třetí ušel a tenhle byl super. Tak jsem zvědavá na Pentagram. :)

frantisek8863
12.02.2020 4 z 5

Dvě vraždy, loupež a osobní propojení s HH je komplikované a složitě zapletené. Nemohl jsem se zbavit dojmu překombinovanosti i když se vše rozplétalo.Vodítka jsou v příběhu poházená, stačí je vnímat a sbírat. Autor se klidně mohl spokojit jen s linií jednoho zločinu. I přes zbytečnou komplikovanost se to slušně četlo a děj byl napínavý a dobře ubíhal.

JanaBalunova
10.02.2020 4 z 5

Nemesis byla, řekla bych, troku zdlouhavější. Ale i tak velice poutavý příběh. Je neuvěřitelné, jak si autor píše detektivku a na pozadí vám podsouvá ještě jeden nedořešený případ a ještě k tomu se to táhne přes tři díly... To člověka nutí pokračovat... A to mě baví!

fruitbueno
03.02.2020 4 z 5

Je to strašné, příběh samotný zase vynikající, ale když já už se nemůžu dočkat, až konečně odhalí tu krysu Waalera! :D

derminator
20.01.2020 5 z 5

Jelíkož čtu díly na přeskáčku, již vím jak to bude dopadat dále, nicméně potřeboval jsem se dozvědět další dílek skládačky, a tentokrát jsem neodhalil vrahy. Knihu doporučuji za 80%.

Katka.N3
19.01.2020 4 z 5

Hezká detektivka. Autor se díl od dílu zlepšuje a příběhy jsou čím dál tím více poutavé. Těším se na další pokračování.

jane_strange
17.01.2020

Slyšela jsem jako rozhlasovou hru, občas jsem sice nějaký díl neslyšela, ale moc se mi líbila, tak si ji konečně přečtu!

MonikaKutá
16.01.2020 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, která byla trochu zkrácená verze knihy (trvala pouhých 5 hodin) a moc se mi to líbilo. O trochu slabší než Červenka, ale jednoznačně lepší než např. Netopýr či švábi. Určitě doporučuji 5/5

francouz
12.01.2020 5 z 5

no tak jako vždy od Nesba a Hola je to jízda od začátku do konce, kdy napětí střídá utrpení a utrpení střídá naději.
Ano je pravda, že těch linek sleduje autor hodně, ale vyvíjí se to parádně a jako klasická detektivka, nedám nám odpočinout ani na chvilku.
Mám rád toho antihrdinu Hola, který si jde po svojí pravdě, a tak vlastně hlavní zápletku vyštřuje jen tak jako by mimo. protože to hlavní co chce dosáhnout je vrah jeho bývalé kolegyně.
Ano nyní se na jevišti ukázala nová a snaživá kolegyně, která jistě bude mít svůj prostor i v dalším pokračování a zejména v honbě za Princem. Je , ale opravdu škoda, jak již bylo níže uvedeno, že byl již dopředu odhalen. Ale i tak se těším na další pokračování....

ropo
07.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha plná zvratů a překvapení. Velice čtivá od začátku do konce.

Enti
25.12.2019 4 z 5

V sérii Harry Hole pro mě první opravdová detektivka se zajímavou zápletkou a velmi dobře vykreslenou postavou geniálního padoucha Raskola. K Halvorsenovi přibude nová kolegyně Beáta Lonnová a dále se rozvíjí Harryho vztah s Rachel. Škoda, že záporná postava policisty Waalera je autorem odhalená a jen čekáme, kdy jej Harry "dostane".

AnickaRozlilka
17.12.2019 5 z 5

mrazivé počtení :) Jako každé od pana autora

Tetipu
15.12.2019 5 z 5

Ale jo bylo to dobré. Celkem rychle to odsýpalo a člověk se nenudil. Jen občas jsem měla pocit, že je to až moc zamotané, ale to není na škodu.

TomTomis
02.12.2019 4 z 5

Nějak asi nejsem schopen dát tomuto autorovi plný počet hvězd. Četlo se mi to dobře, opět bravurní závěr, celou knihu se bavím, oddechovka jak prase, ale kdesi v pozadí mám v hlavě tu myšlenku, zda je tohle realistické... Ale navzdory těmto pochybám budu pokračovat v dalších dílech, i když koupených jich mám prozatím deset...:)