Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3434 579

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

Arkagas
19.04.2020 4 z 5

Další skvělá Nesbovka, která se hezky vrací v určitých momentech ke sněhulákovi. Některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé, ale jako celek působí kniha zase skvěle. Opět se jedná o vyšetřovací jízdu na plné obrátky a opět sledujeme jak se postava Harryho Hola mění a jak bojuje se svými démony. Za mě 4 hvězdy.

lazarus
13.04.2020 3 z 5

Hole už mě trošku přestává bavit. Poslední 3 knížky mají nějak moc podobné příběhové schéma, navíc je to tak nějak čím dál víc epičtější a míň uvěřitelné. Před dalším dílem si dám asi delší pauzu. Levharta jsem se musel trochu nutit dočíst. Od druhé poloviny už mě to přestávalo bavit díky té schématické podobnosti s předcházejícími díly.
Mimochodem, proč je proboha Padesát odstínů..... v podobných knihách? To jako vážně?

Rolada88
30.03.2020 4 z 5

Má druhá kniha od nesboa a musím říct že tahle byla lepší než kniha policie . Nebylo v ní tolik postav a neměl jsem až tak veliký guláš s dějem . Ale i tak mi případ Harryho přišel hrozně překombinovaný chvílemi jsem si říkal že už budu mít jasno a klid ve čtení a v zápětí bylo vše zase jinak .ale když si zpětně příběh přehrávám v hlavě tak byl bravurně napsaný jak všechno na konci do sebe zapadlo a všechno se vyjasnilo.Nejspis bych podobně tlustou knihu od jiného autora nedočetl ale tohle tak nějak pěkně sipalo a příležitostně se do ohně přiléval olej. No ale zase na druhou stranu jsou to knížky že do týdne se mi přibeh vyfoukne z hlavy jak je moc přemlsanej vším možným.Asi to tak autor prostě má se svými detektivkami že píše 700stran co jiný by napsal na 300 stránek říkám je to má druhá kniha a určitě ne poslední . Začíná se mi víc a víc norský nesboa líbit ......

Miruš
08.03.2020 5 z 5

Opět bezva, co dodat?

Jani23
29.02.2020 5 z 5

Moc pěkné napínavé čtení.????

EvikU.
27.02.2020 5 z 5

To byl zase masakr. Čtou se úplně skvěle. Prostě hltáte stránku za stránkou. Moc hezky vymyšlený. Napínavý. Včera už jsem ji musela dočíst ať se děje co se děje.

SPOILER:
Tak jsem si říkala, že by teda Harry mohl být s tou Kajou, ale zase ne. Zase se odhlásí od policie. Přitom ví, že to stejně nedá. Že bez vyšetřování být nemůže. Ale to neubírá vůbec nic na knize. Akorát já teda nečtu knihy od Nesba za sebou. Musím jednotlivé díly prokládat jinými knihami.

Eunike93
21.02.2020 5 z 5

Další super napínavý příběh. HH jako vyšetřovatel opět nezklamal, ale zato v osobním životě ano. Co na to říct? Je to jedna velká smyčka. A pokud se vám, stejně jako mě, poštěstí, že čtete od Nesba jednu knihu za druhou, začíná to být už frustrující.

zandu
10.02.2020 1 z 5

Stejně jako Bryndza, ani Nesbo není můj šálek kávy. Třetí kniha za poslední dobu, kterou jsem po několika desítkách stránek vzdala...

MilanCFC
04.02.2020 5 z 5

Některé ty vraždy a popisy, to už je fakt síla. Když jsem četl a dočetl, dobře si pamatuji ten pocit, kdy jsem si říkal, že to je jedna z nejlepších v sérii.

lucije87
01.02.2020 3 z 5

Tu knihu jsem vlastně četla dvakrát. Nebo jak se to vezme. Před lety, ale zapomněla jsem ji ohodnotit. Teď do výzvy s tím, že jsem části textu poznávala, ale nepamatovala si příběh. Celkově 3-4 z 5 - místy to na mě působilo moc přehnaně a krvavě. Budu si muset od HH dát zase pauzu.

AlbionFoxyFox
29.01.2020 5 z 5

První knihy série mě příliš nenadchly, postupně jsem měnila názor a od Pentagramu jsem si Harryho oblíbila. I když jsem se nemohla odtrhnout a knihu jsem přečetla za 3 dny, konec mi přišel už překombinovaný a zbytečně natahovaný. I tak jsem ale nadmíru spokojená a s chutí si přečtu další :)

VendulaB
20.01.2020 4 z 5

Dle mého názoru slabší díl série. Hlavním problémem je přílišná překombinovanost příběhu i samotné zápletky. Kdyby kniha neměla přes 700 stran, ale třeba jen 450, byla by naprosto skvělá. Takhle jde "jen" o další dobrou detektivku. Čte se dobře, ale svou předimenzovaností čtenáře trochu dusí. Nicméně těším se na další díl.

rengers
19.01.2020 5 z 5

Přesto že knížka má 700 stran, ani trochu jsem se nenudil. Hlavní hrdina sice moc chlastá a má všechno a všechny na háku a navíc po tomhle příběhu musí jeho obličej vypadat jak zombie.

adelinka
14.01.2020 5 z 5

Nesba môžem a môžem aj Harryho :-) (možno v skutočnom živote skôr nie). Rozpisovať sa nebudem, pri detektívkach by som mohla skôr prezradiť viac ako by som chcela. Ale príbeh zasa dobrý..... a dokonca aj pasuje do čitateľskej výzvy....

Radka1911
13.01.2020 5 z 5

Další díl mne opět nezklamal a opět nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček a doporučit. Těch 700 stránek opět uteklo jak voda. Perfektní, napínavé, čtivé.

Andrea81
07.01.2020 4 z 5

Opět pořádně zamotané. V tomto díle mi přišel Harry trochu jako James Bond - nesmrtelný. Ale stále je to pro mne čtenářský zážitek a těším se na další životní i pracovní peripetie HH.

Pajule
05.01.2020 4 z 5

Druha kniha v zivote, ke ktere jsem se podruhe vratila. Bylo to po delsi dobe, takze ze zapletky jsem byla v soku stejne, jako poprve, a to se mi na tom libi.

432830
05.01.2020 5 z 5

Nemuzu se rozhodnout, ktera Nesbova kniha je lepsi...Nevim, jak to dela, ale kazdou kapitolou jsem vic a vic napjata. Tech 700 stran jsem precetla za dva dny, protoze jsem se nemohla dockat na rozuzleni :)

mirkoczentovic
04.01.2020 3 z 5

Môj prvý Nesbo - a určite nie posledný.

Úvodná kapitola (a mnohé ďalšie) fantasticky atmosférická. Po zhruba 250 stranách (v polovici) ma kniha trochu prestala baviť, pretože som bol presvedčený, že poznám identitu vraha (a napokon som sa nemýlil). Zahmlenie zápletky po zhruba 50 stranách bolo fajn a vrátilo mi chuť na čítanie, na záverečných cca. 100 stranách však Nesbo predviedol toľko piruet na malom priestore, že sa mi z nich zatočila hlava príliš ma nenadchlo ani "veľkolepé" akčné finále. Škoda, pretože ak si túto porciu odmyslím, išlo by určite o nadpriemer.

knihomolka525
24.12.2019 5 z 5

klasický Nesbo.Od prvních stran zahltí jmény aktérů a dává si záležet aby si byla podobní příjméním.Od první kapitoly jsme napínáni.Přeskakovat nejde ,protože se toho děje stále velmi mnoho a některé postavy se jen mihnou (možná ty nejdůležitější) ,neustále se děj vrací od minulosti k přítomnosti.Děj je napěchován do hustě popsaných sedmiset stran,kniha je velice objemná,takže žádná rychlovka na pár hodin

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960