Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3434 579

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

martousek
06.12.2014 5 z 5

Na dlouhém seznamu v knihovně se na mě konečně dostala řada a i já jsem si mohla Levharta přečít. Nejsem žádný detektiv, vraha jsem tušila, ale samozřejmě špatně, nechala jsem se od Nesba lehce zmást. Celá kniha se mi snadno četla, mám ráda krátké kapitoly, odstavce:-), avšak posledních 100stránek, kdy byl již vrah odhalen, pro mě bylo trochu nezáživných. Navíc se musím přidat k Yalce, že některé scény jsem si raději živě ani nepředstavovala.

Yalka
06.12.2014 5 z 5

Nechutný začátek mě přiměl několikrát knihu odložit a přemýšlet, proč vlastně čtu tenhle typ literatury. Nicméně, když jsem se přes něj konečně dostala, nelitovala jsem. Příběh je perfektně zamotaný, na konci ale vše zapadne do sebe jak má (na rozdíl od děje Sněhuláka a dalších dle mě až moc vykonstruovaných zápletek od Jo Nesbøa). A právě pro tohle závěrečné rozuzlení, kdy si můžu spočítat, kolikrát mě autor vodil za nos, kolikrát jsem se nechala a kolikrát ne, mě tyhle knihy baví. Celou knihu jsem přemýšlela, jak by jen jednotlivé průběžné monology pachatele mohly zapadnout do sebe, proč je tam tolik informací o zdánlivě nedůležitých vedlejších postavách a co se vlastně bude dít na zbývajících 50 %, 40 %, 30 %, ... stránek. Teorii jsem měla, ale byla jsem zcela vedle :-). Ráda bych napsala víc, ale to bych spoilerovala. Pro mě 100 %.

mechulka
30.11.2014 5 z 5

Super kniha.

M.S.
30.11.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších od Nesba. Opět krásně napsána, děj ubíhá už od první přečtené stránky. Na jeho zápletky opravdu nikdo nemá, průběh příběhu je nečekaný, stejně jako jeho konec. Harry opět zklame všechny čtenáře jeho naprosto nevyzpytatelným chováním. Určitě všem doporučuji.

mmmisulka.r
10.11.2014 5 z 5

Další skvělá kniha od Jo Nesba. Autor zraje jako víno a je čím dál tím lepší a lepší. Myslela jsem, že Sněhulák je jeho vrcholné dílo a že už nic lepšího nemůže napsat, ale mýlila jsem se. On je prostě geniální, hraje si se čtenářem jako kočka s myší. Od samého začátku si s vámi pohrává a dostává vás přesně tam, kde vás chce mít. Ač chcete nebo nebo ne, prostě řešíte případ od samého začátku společně s Harrym. Během čtení budete mít v hlavě několik variant řešení a dokonce i několik pachatelů, jenže vaše domněnky budou mylné...jako vždy :-).
A co se samotného Harryho týká. Harry Hole je pro mě prostě hrdina číslo 1. The best!!!
Nenapravitelný alkoholik, feťák, ztracený případ, troska...ale vy ho musíte mít prostě rádi s každou přečtenou knihou, čím dál tím víc. Protože on je prostě ten správný lovec padouchů, který se nezastaví před ničím, pere se za spravedlnost a svým vlastním způsobem i statečně sám se sebou.
Já tohohle "mizernýho" chlapa prostě miluju a fandím mu!
Klobouk dolů, vskutku geniální dílo :-)...ostatně jako vždy ;-)

kusma
03.11.2014 5 z 5

Čtivé, napínavé, hrdinný Harry se opět ukázal :) Jasných pět hvězd, ale na konci, na tom konci jsem tak nějak už nepocítila ono "wau", jako u předchozích knih. Ač celou dobu čtení jsem jen valila oči a občas nevěřícně kroutila hlavou, co si to na nás ten Nesbo zase vymýšlí.

Oksalakka
31.10.2014 5 z 5

No jo, co dodat :)

Cubicle
30.10.2014 3 z 5

Muj prvni Nesbo (a zrejme i posledni). Na dovolenou jako detektivka dobry, nic vic. Prvni pulka ma docela atmosferu, v druhe uz se to vlece .. Ale je to holt moda..

heavy66
30.10.2014 4 z 5

V Norsku probíhá válka policajtů, na černém trhu se objevila nová odrůda jablek, poslankyně za sociální demokraty z toho ztratila hlavu, a Harry, který k chlastu přidal drogy, se vrací z prázdninového pobytu v Asii, aby se pustil do souboje s Kavalírem. Z norského Vidlákova do afrického Vidlákova (co je v Gomě, není pro mě) se Harry blíží mílovými kroky k vyřešení případu. Na hraně kráteru žhavého vulkánu, se zázračnou zbraní v ruce, nakonec udělá to, co by správný policista nikdy udělat neměl.

Umělec
29.10.2014 4 z 5

Moje první kniha J.Nesba. Trochu moc brutální, člověk se diví, jak jsou lidé vynalézavý v hledání nových a rafinovanějších způsobů zabíjení. Každopádně jsem narážel poměrně často na odkazy z předchozích knih, asi je lepší číst postupně, ne skočit hned doprostřed série. Ještě si určitě něco přijdu, i když je to dost síla...:-)

myshmother
29.10.2014 5 z 5

Dávám plný počet bodů za napětí, výborný námět a zápletku. Půl bodu bych strhla za velké množství nazelenalých zvratků (ale tím už je Harry pověstný i z jiných dílů) a za konečnou fázi děje odehrávající se v Africe, kde už byla Harryho "neohroženost" poměrně přitažená za vlasy. Ale jinak moc fajn kniha. :-)

simona7488
28.10.2014 5 z 5

výborná věcička, čte se sama :)))))

Adlethka
22.10.2014 5 z 5

Pecka!

jitka1661
15.10.2014 5 z 5

Výborná

Styblice
13.10.2014 5 z 5

Detektivek jsem nečetla moc, ale tahle mne opravdu dostala a nenechala klidnou. Kniha se mi náhodou dostala do rukou a tak jsem začala sérii o Harrym Holleovi ne úplně od začátku (ale hned to napravím). Neuvěřitelné zápletky, gradující napětí a každou chvíli byl pro mne "Kavalírem" někdo jiný.

honza9318
13.10.2014 5 z 5

Celá série o Harry Holleovi Sněhulákem graduje, je to bomba.

helenkan
12.10.2014 4 z 5

Při přečtení první kapitoly jsem knížku odložila s tím, že ji snad dál už číst nebudu.Nakonec jsem přece jen neodolala a dala se do čtení.Bylo to hodně napínavé a s fantastickou zápletkou.Jen to bylo na mě až moc krvavé.
Moje první knížka od tohodle autora a asi jich víc nebude.Jak se ale říká ,,Nikdy neříkej nikdy" a tak se uvidí. :)

Yorika
02.10.2014 4 z 5

Autorova fantazie je neuvěřitelná a zápletka kniha od knihy komplikovanější.Celou dobu jsem myslela, že vím, kdo je vrah, jen abych nakonec zjistila, že jsem se mýlila. :) Nesbo je mistrem v tomto žánru a já se už těším na jeho další ,, krváky ".

fmash
02.10.2014 4 z 5

Moje druhá kniha (po Sněhulákovi) o HH. Stejné schéma, někdy až příliš opakující se motivy... Nicméně poutavé, napínavé, v jistém smyslu konejšivé čtivo, od kterého se jen těžko odtrhává. Jednoznačně série, kterou zatím neopustím.

Pe3ček
27.09.2014 5 z 5

Při čtení Sněhuláka jsem kroutil hlavou, jak Nesbø mohl něco takového vymyslet, a musím říct, že Levhart jde ještě o kus dál. Několikrát se zdá, že vrah byl odhalen, po chvíli však Jo děj obrací o 180 stupňů. Ručím za to, že vám při čtení této knížky spadne brada na podlahu a budete zírat s vykulenýma očima. :)
Harry Hole se kvůli jeho nemocnému otci vrací z Hongkongu, kde sázel na koníčky. Brzy se však pouští do vyšetřování, přičemž se rozpoutává žabomyší válka mezi Oddělením vražd a Kriposem, který chce mít pod palcem všechny vraždy v Norsku. Když se Harrymu podaří odhalit souvislost mezi vraždami a přijít na kloub i vražednému nástroji, vše do sebe začne perfektně zapadat.
Knihu doporučuji všem Nesbømilům i těm, kteří chtějí vědět, jak by dle mého názoru měla vypadat detektivka.
Obsáhlejší recenzi najdete na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2014/09/27/jo-nesbo-levhart/

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960