Bouřková fronta

Bouřková fronta https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3056/bourkova-fronta-3056.jpg 4 319 59

Harry Dresden série

První kniha série Harry Dresden. Harry Dresden je v tom, co dělá, ten nejlepší. No, technicky vzato, je to ten jediný, kdo to dělá. Takže když má Chicagské policejní oddělení nějaký případ, který je za hranicemi možností nebo tvůrčích schopností smrtelníků, přijdou si k němu policisté pro odpovědi. „Každodenní" svět je totiž vážně plný podivných a magických věcí - a většina z nich s lidmi nevychází zrovna nejlíp. Pak nastupuje Harry. K tomu, abyste chytili - no, to je jedno - potřebujete čaroděje. Je tu ale problém. Obchody jdou, mírně řečeno, od desíti k pěti. Takže když ho policie zavolá jako poradce k příšerné dvojnásobné vraždě provedené pomocí černé magie, ucítí Harry dolary. Ale kde je černá magie, tam je i černokněžník. A ten černý mág zná Harryho jméno. Teď teprve věci začnou být... zajímavé. Kouzla. To může chlapa zabít.... celý text

Detektivky, krimi Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

Storm Front , 2000

Marushka27
07.03.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, že mám ráda Greenovy knihy, narazila jsem i na tohoto autora. Líbí se mi zajímavé charaktery postav, temná atmosféra a je vidět, že autor si se svým světem umí vyhrát. Co mi tu trochu chybělo je "šťáva", která by to posunula někam výš, ale to je nejspíš jen můj pocit.

sarka9190
10.01.2019 4 z 5

Na sérii s Harrym Dresdenem jsem přešla, když jsem hledala náhradu za Simona R.Greena - jeho série Noční strana a Droodové. A musím říci, že paráda. Ba co více, jakože mám vše, co z této série vyšlo, musím pochválit, že série nemá rozkolísanou kvalitu. Ano, některé díly mne bavily více, některé méně, ale tempo a zápletky jsou slušné. Samozřejmě, kdo čeká vysokou školu(více filosofie, složitější mytologii), musí vyhledat jiného. Já jsem našla, co jsem hledala.

jana0378
11.12.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, jen jsem podle popisů okolí čekala, že bude trochu lepší. Proto jsem asi klesla ke třem hvězdám. Četla jsem v angličtině, protože celá série do češtiny přeložená není a byla jsem z více zdrojů upozorněna na příšerný překlad (sama nemohu posoudit). Přišlo mi, že to nemělo jiskru, detektivní příběh takový obyčejný, jen se zakomponovanou magii. A hrdina takový klasický, všechno budu dělat sám, protože nikdo jiný by to nezvládl nebo není čas mu to říct a pak se vždycky v "Kulhánkovském" stylu nechám skoro zabít, seberu se, skoro umřu, seberu se a tak pořád dokola. Ale zkusím další díly, minimálně kvůli procvičení angličtiny, protože je to napsáno dost jednoduchým stylem a jsem zvědavá na autorův vývoj.

Lmslaver
13.10.2018 3 z 5

Harry Dresden je detektiv, který se zabývá případy s magickým pozadím. Chvílemi se chová jako velký drsňák, že by zbledl závistí i smirkový papír, ale o pár stránek dál je z něčeho k smrti vyděšený a chová se jako ufňukaná holka. Bohužel jsem se s tímto rozpolceným hrdinou za celý příběh nějak nedokázal ztotožnit a stále mě provázel pocit, že tomu něco chybí, ale možná jen třeba nejsem cílená věková kategorie.

Hadati
04.10.2018 4 z 5

První kniha ze série o Harry Dresdenovi, kdy by se mohl zaškatulkovat do žánru "městská fantasy". Harry Dresden je soukromý detektiv, který se specializuje na vyšetřování s okultní tematikou. Má na to předpoklady, protože je skutečný čaroděj. Jeho hlavní příjem je z toho, že vypomáhá jako konzultant pro zvláštní oddělení policie, které se zabývá případy s nadpřirozenými jevy. Harryho Dresdena si zamilujete, protože se jedná o charakterní postavu, která ty zásadní zákony dodržuje, i když mu jde o život. Na druhou stranu se nebojí jiné zákony porušovat, aby ochránil životy jiných. Přesto se nejedná o žádného superhrdinu, který by byl schopný vypořádat se hned s čímkoliv, co je na něj vypuštěno.
První příběh je o tom, jak se zaplete s černokněžníkem, který se narozdíl od Dresdena neřídí zákony magie (asi něco jako 10 magických přikázání), na jejíž dodržování dohlíží Bílá rada, uskupení mocných čarodějů. Jeho práci mu ztěžuje to, že je v podmínce.

Bakly123
20.06.2018

Upřímně, mohlo to být sakra lepší, je pravda že mi neskutečně vadila Hdčkova ustrašenost, a až obsedantni závislost na Murphyove, která ho vlastně jen většinu času nechápe, obviňuje, bije nebo prostě jen překáží, a on jen kňučí jak ho vše mrzí, cítím z toho trochu Sádlo-Máslo a obojek na pejska, zkusil jsem druhej dil, no coment

yawe
11.02.2018 4 z 5

Sérii HD vřele doporučuju už jen kvůli tomu, že tuhle sérii napsal chlap! Styl jeho humoru je úžasný a opravdu se mnohokrát přesvědčíte,jak vlastně ti kluci uvažují.
Sice občas je ukecaný a komentuje situaci trochu víc, než by se od mužské části světa očekávalo, ale hlášky neurážejí. Možná se trochu zajídá jeho "socková" situace, ale kdo z nás může posoudit těžký život čaroděje. doufám, že se dočkáme překladu všech knih ze série.

slawa.cap
17.12.2017 2 z 5

Začal jsem číst na doporučení, jako alternativu k Lovcům Monster. Do knížky jsem se nemohl začíst, neměl jsem chuť se vracet ke čtení. Jediný důvod, proč jsem to dočetl byla nuda. A přitom příběh se mi líbí. Hlavní hrdina je mi i celkem sympatický a celkem jsem se s ním sžil. Nevím, asi mi neseděl autorův (překladatelův) styl. Možná jsme čekal něco víc. Určitě jsem čekal něco víc noir, možná magického Phila Marlowa. Mám nachystaný druhý díl, ale nevím, jestli se k němu někdy dostanu.

marlowe
27.11.2017 2 z 5

Čekal jsem skororealistickou noir-detektivku s prvky magie, ale nakonec se z toho vyklubal hodně ukecaný čarodějnický opus s prvky detektivky – a to mě, mám-li být upřímný, moc nebavilo…

Finn69
30.03.2017 4 z 5

Harry Dresden je takový moderní Kedrigern, čaroděj, který v současném Chicagu na vlastní pěst bojuje se vším zlem tohoto i jiných světů. Zábavná a čtivá urban fantasy, jako odpočinkové čtení určitě doporučím. Žádná velká literatura, ale o to větší zábava.

Aríka
03.02.2017 3 z 5

Knihu jsem nejprve hltala, a potom přišel zlom (asi v jedné třetině). Kniha mi poté strašně pomalu ubíhala až jsem se nakonec musela donutit k přečtení. Nápad skvělý, hlavní hrdina normální člověk, teda skoro, ale styl psaní mi opravdu nesedl.

Geramon
30.12.2016 4 z 5

Tedy ta ustrašenost Harryho mě také dost vadila. Každou chvíli byl vystrašený nebo se bál. To mě osobně docela dost vadilo. Nechápu proč je to tam v takové míře.
Vždyť se dá popsat čaroděj i jinak. Třeba Kedrigern je super čaroděj. Není to nějaký neohrožený hrdina a tak. Ale oproti Harrymu působí elegantně a noblesně i když v podstatě bydlí v jeskyni. Určitě se také nečeho obával, ale není to tak výrazné.
Kdežto Harry je taková vystrašená socka, která chodí v teplákách a nemá permanentně skoro na nájem.
To mě jako čaroděj tedy moc nepřipadá.
Divím se jak vlastně může čarovat když se pořád tak bojí.
Na druhou stranu ta kniha není vůbec špatná. A rozhodně si přečtu další díly.

Adeline44
24.12.2016 3 z 5

Mě osobně se kniha špatně četla.... :(

Etule
19.10.2016 3 z 5

Stýskalo se mi po Johnu Taylorovi a jeho ironické povaze. Myslela jsem si, že by Harry Dresden mohl být podobného ražení. Nu rozhodně není. Co si budeme nalhávat Johna Taylora je těžké trumfnout, alespoň v mých očích.
Kniha se četla dobře, děj poměrně odsýpal. Nicméně od začátku jsem tušila, kdo za tím vším nakonec bude. Dojem z Harryho postavy dost kazila ta jeho rozporuplnost. Ano jsem ráda, že je vyjeven spíše jako lidská bytost než jako velký a mocný čaroděj (kterým nicméně dle náznaků je), ale přesto mi moc nesedělo to, jak v jednu chvíli je Harry totálně mimo a skrčený strachy a najednou po pár větách sám k sobě je zase velký drsňák. Nicméně kdo ví, jak by se v takových chvílích zachoval...
Každopádně dám určitě šanci dalším dílům. Jsem poměrně zvědavá co nám autor ještě naservíruje.
Trochu mě zklamal závěr s kletbou. :(

Janičta
17.10.2016 3 z 5

Myslím, že autor se pokoušel vylíčit realistického hrdinu. Takového, který má z děsivých věcí strach, při pohledu na zohavenou mrtvolu zvrací a nemá patent na magii (a všechny ostatní věci) díky kterému by lusknutí prstů nebo mávnutím hůlky vyřešil složitý problém...
Jenže Butcherovi to trochu ujelo a Harry nakonec působí jako druhořadý čaroděj ( i když jsou náznaky, že tomu tak vůbec není), packal a ustrašenec. Autor si i připravil pár nápověd k rozmotání příběhu, ale pak je nevyužil...
Je to trochu kostrbatý rozjezd, ale není to nejhorší... uvidím jak si povedou další díly

učtenávčelka
27.08.2016 5 z 5

Styl psaní autora mě dostal hned při první větě, takže jsem se s radostí pustila do čtení celé série. Harry je podivín, který vypadá na tvrďáka, ale připouští lidské slabosti a nepatří k nezdolným superhrdinům. V zásadě je to dobrák a pro dobrou věc udělá ledacos.

Dani3
12.08.2016 1 z 5

Fanoušek Harryho Dresdena ze mě asi nebude. Příběh samotný by nebyl špatný, pokud by jeho provedení nebylo tak laciné.
Na začátku příběhu se autor zřejmě pokoušel vykreslit Harryho jako tvrďáka ve stylu Phila Marlowa, ale ve výsledku z něj byl ztroskotanec, kterému nic nejde. Magie, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, tam bylo opravdu poskromnu. Těch pár zaříkávacích formulek bylo spíš úsměvných než kouzelných a nadpřirozených. Autor navíc velmi často zbytečně odbočoval ve snaze vysvětlit něco, co vůbec nebylo potřeba.

cukrovka
07.08.2016 4 z 5

Příjemně napsaná kniha, která se čte sama. Příběh plný akce, vtipu a magie. Harry je sympatický čaroděj, ale dost často se dostává do problémů.

aruba
21.07.2016 5 z 5

Konečně, po asi pěti knížkách ze série, jsem se dostala k prvnímu dílu. A je stejně skvělý jako ty další. Sympatický a vtipný hlavní hrdina, který to neustále schytává ze všech stran a napínavý příběh, kde se pořád něco děje. Upozornění: Kniha je silně návyková, jakmile se jednou začtete, budete mít silný problém se od knihy zase odtrhnout. Alespoň u mě to tak bylo.

Makropulos
23.06.2016 4 z 5

Je to zábavné, napínavé a Harry Dresden je drsný sympaťák, čaroděj a velmi rozporuplná postava. Asi si přečtu i další díly série.