Dve tváre pravdy

Harry Bosch stále pracuje v San Fernande. Má vyšetriť lúpežnú vraždu magistra a jeho syna vo vykradnutej lekárni. Zdá sa, že lúpež niekto nafingoval a vraždilo sa na objednávku. Vyšetrovanie Harryho zavedie na úplne novú drogovú scénu a oboznámi ho s novou drogovou epidémiou, keď ročne zomierajú tisíce Američanov na užívanie syntetických opiátov farmaceutických koncernov. Bosch zároveň rieši aj prípad sériového násilníka a vraha, ktorého kedysi dostal za mreže, no časom sa zmenili vyšetrovacie postupy a vzorka DNA teraz usvedčila z vraždy iného človeka. Spolu s Hallerom musia usvedčiť pôvodného páchateľa aj s jeho novými komplicmi a dopracovať sa k druhej tvári pravdy, ktorá môže človeka zničiť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374620/dve-tvare-pravdy-vAK-374620.png 4.678

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha (20.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Slovart (SK)

Two Kinds of Truth (2017)

Kniha Dve tváre pravdy

konicekbily

Autor si stále udržoje vysokou úroveň svých příběhů. Tentokrát jsou to dva případy, jeden současný a druhý letitý. Bratrské duo se širokým spektrem pomocníků se s chutí pustí do práce a děj rychle utíká kupředu. Špičkové odpočinkové čtení.

šipek

Jednou za čas sáhnu po knize od Michaela Connellyho s mým oblíbeným detektivem. Opět mě příběh nezklamal a na čtení jsem si pochutnal. Knihou se protínají dva příběhy, ale příběh kde se Harry brání že zfalšoval důkazy se mi zdá zajímavější.

Eidalon

Harry je opět v akci. Další kniha ze série Harry Bosch, tuším že již devatenáctá a dvacátá je na cestě. Každý, kdo prošel s Harrym všechny jeho příběhy již zná všechny hrdinovy libůstky, byt, dceru, složitý osud, a jakoby se opět setkal s „dlouholetým přítelem“. Harry opět nezklame a dál drží svůj prapor pravdy.

Dva druhy pravdy, to je Harry Bosch již mimo LAPD, coby dobrovolník teď působí na maloměstě uprostřed velké aglomerace. Autor v knize, jak v několika posledních příbězích velmi podobně, opět rozehrává dvě základní dějové linky s podtextem třetí, a tak to trochu již působí šablonovitě.

Ale je to poctivý příběh, kde na jedné straně Harry brání svou profesní čest, a to za pomoci svého nevlastního bratra Mickeyho Hallera a na straně druhé rozkrývá síť organizovaného zločinu, tentokrát drogy v podobě medikamentů získávaných pomocí černých duší, lidiček, kteří klesli na úplné dno.

Jste tedy přeneseni do americké reality, a to jak ve světě zločinu, tak do světa práva a praktik kolem soudního systému, který se točí ve spirálách, kde spravedlnost je až na posledním místě.

Opět slušně napsané, kniha Vás určitě nudit nebude, ale je to již tak trochu pořád stejné. I tak je třeba složit poklonu tvůrci, kde bere stále nové a nové nápady, aniž by vykrádal sám sebe.

Lze číst i jako první knihu s Harrym Boschem, ale to pak o Harrym nevíte vlastně vůbec nic . . .

pepa4081

Už dávno jsem si oblíbil Harryho Bosche a poté i Mickeyho Hallera, proto mi vždy udělá radost, když se oba polobratři sejdou u nějakého případu, jako v této knize. Michael Connelly je jedním z mých nejoblíbenějších autorů detektivek a netrpělivě očekávám každou jeho další knihu. Ani tentokrát mne nezklamal a doufám, že pokračování je na cestě (jak konec knihy nenápadně naznačuje). Doporučuji!
Nanejvýš uspokojivé.

111moni
09.12.2018

Tak nějak nevím, autora mám ráda, čekám vždy na další knihu, ale nějak mám pocit, že s tím, jak stárne Harry,jsou příběhy tak nějak plošší, klidnější, méně napínavé. Jakoby Harrymu docházel dech. I přes dva případy v jedné knize mi něco chybělo, u lékárníků, jako by se zápletka měla rychle vyřešit,aby nezdržovala druhou.
Přesto velmi čtivá a napínavá kniha .

Reacher
18.11.2018

Další Connellyho kniha, která vás udrží v napětí a očekávání věcí příštích. Harry Bosch musí opět řešit více věcí najednou, dokonce se setkává se starým parťákem Edgarem a svým nevlastním bratrem Hallerem (za což Connellyho velmi chválím, dát do jedné knihy oba své hrdiny Bosche a Hallera byl geniální tah už kdysi).
Kniha obsahuje i velmi napínavé a akční sekvence z náročného vyšetřování lékárnické mafie, kdy si v duchu říkáte, jak to sakra ten Harry dělá, ve svých letech...
No, nicméně zcela určitě vím, jak to dělá Michael Connelly... geniálně a skvěle, jako vždy.

tchiwawa
21.10.2018

Kniha nebyla jedna z těch, které by se mi četly jedním dechem, přesto jsem ráda, že jsem ji docetla. Líbilo se mi rozuzlení všech tří případů i povaha hlavního hrdiny. Nevím jestli bych si přečetla další knihu tohoto spisovatele, jelikož mi příště v knize chyběl šmrnc, ale to je věc vkusu...

dikobraz
29.09.2018

Ach jo. Dlho som ju odkladal, lebo som vedel, ze ju rychlo precitam a na dalsiu budem dlho cakat. Som smutny aj stastny. Ale viac smutny, lebo mam dalsiu bombu za sebou a neistotu, kedy bude dalsia pred sebou. CHCEM DALSIU CAST A TO HNED!!!!