Šepoty ze záhrobí

Šepoty ze záhrobí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117487/sepoty-ze-zahrobi-117487.jpg 4 163 35

Harper Connelly Mysteries série

Harper Connelyová bývala docela obyčejná dívka. V patnácti letech však po náhlém zásahu bleskem během bouřky získala nevšední schopnost – dokáže objevovat mrtvé a určovat, jak vypadaly poslední chvíle jejich života. Její nečekaně nabytý „dar“ ji zavede do malého městečka v Arkansasu, kde se v doprovodu nevlastního bratra Tollivera snaží odhalit okolnosti úmrtí jednoho místního děvčete. Přímo na místě Harper dochází k poznání, že dívčinu smrt obestírá tajemství, které se kdosi snaží uchránit za každou cenu – třeba i za cenu vraždy. Harper se ale nevzdává a je odhodlaná odpor a strach místních lidí zlomit.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Horory

Vydáno: , Baronet

Grave Sight , 2005

Kaka.cs
19.01.2015 4 z 5

Knížka mě mile překvapila. Netradiční schopnost, zajímavá zápletka a až do konce nejasný pachatel a příčina. Příjemná oddechovka, která se čte téměř sama.

PeM
16.01.2015 5 z 5

S každou přečtenou stránkou mě kniha zajímala víc a víc. Bavila mě a po přečtení jsem si pořídila další....

Zmrzka
10.01.2015

Velmi mě tahle kniha překvapila. Je opravdu úžasná! Ihned jsem si koupila i zbývající díly :)

helenkan
20.12.2014 5 z 5

Moc jsem si od toho neslibovala a byla jsem překvapená.Líbilo se mi to a hned jsem se pustila do pokračování.

Terusta
24.10.2014 3 z 5

Ze začátku mě kniha moc neoslovila, přišla mi trochu nudná, ale ke konci knihy už sem se od ní nemohla odtrhnout. Možná kdyby byla tak napínavá od začátku, četla by se lépe. Chystám se číst i druhý díl, tak uvidíme...

Domulenka
10.06.2014 4 z 5

taková pohodová oddechovka :-))

NoelHudson
15.05.2014 3 z 5

Na serii Pravá Krev, nejnovější dílo autorky rozhodně nemá. Myšlenka byla bezesporu zajímavá a skvělá, jenže Charlaine ji v konečné fázi nedotáhla do stejně zajímavého a skvělého konce, postavy opravdu ploché. Dá se přečíst, ovšem po dechberoucím příběhu Sookie, jsem opravdu čekala něco více. V tuto chvíli další díl určitě číst nebudu. Možná se časem k příběhu Harper vrátim..

renefer
15.11.2013 3 z 5

Po přečtení Sookie jsem čekala něco víc "fantazy". Ale tady jde o jednoduchý detektivní příběh, jedinou vyjímkou je Harper. Opět nezdravě postižená, tentokrát schopností vnímat mrtvé a svou citovou vazbou na nevlastního bratra. Autorka si mohla s celým příběhem víc vyhrát, příjde mi to takové nedotažené, i když vraha jsem neodhalila.

Enefersis
31.01.2013 2 z 5

Vcelku čtivá kniha se zajímavým námětem- přeci jen, jediné, co se tady vymyká běžnému uvažování, je zásah bleskem, po kterém Harper získá nadpřirozené schopnosti. Řekněme, že to není nemožné..:) Kniha nebyla špatná, ale moc mě neoslovila. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

Lena79
12.01.2013 3 z 5

Tato kniha byla první, kterou jsem od autorky četla a líbila se mi. Je pravda, že jsem jméno pachatele tušila-a nemylila se..., ale četlo se to dobře.Kniha na mě vcelku udělala dojem.

Dandulka
29.10.2012 5 z 5

První díl byl docela dobrý, těším se na druhý. Tahle série bude zajímavá.

Iworri
09.10.2012

Možná se k ní jednou vrátím, ale prozatím jsem ji ani nedočetla, proto si neodvážím ji hodnotit.

Majdule
20.09.2012 3 z 5

Charlaine tady pracuje se svým evidentně oblíbeným tématem vyloučenosti výjimečných jedinců a xenofobie malých měst. Čte se to dobře, ale ... jak už několikrát zaznělo ploché postavy, celý děj působí tak trochu utahaně, silné momenty, abys na prstech jedné ruky spočítal. Nejspíš tomu chybí trochu toho kýče, který umí tak okouzlit v příbězích Sookie a na skutečně velké příběhy prostě tahle autorka nemá. Ale třeba nás ještě jednou překvapí. Zatím dobré řemeslo bez větší invence.

Lenynek
12.08.2012 1 z 5

Tak tohle byl opravdu chabý pokus o dobrou zápletku. Navíc se mi zdá, že autorka nedokázala využít myšlenky, která i přes veškerou nedokonalost vypracování, měla předpoklad pro dobrý děj.
Postavy byly nemastné neslané a jestli měla Charlaine v úmyslu někoho šokovat, či překvapit, nepodařilo se.

Senza Jenka
24.06.2012 3 z 5

Nebylo to špatné. Jenom se nemohu rozhodnout, jestli se mi to líbí natolik, abych se dala do dalšího dílu, nebo ne. Postavy mi přijdou poněkud ploché. Od poloviny jsem věděla, v čem je háček, Sallyiny poznámky mi taky nedělaly problém.

horory Arkansas

Charlaine Harris
americká, 1951
2009  74%Mrtví do soumraku
2012  74%Šepoty ze záhrobí
2009  76%Upíři v Dallasu
2012  79%Dotek mrtvých
2010  83%Mrtví pro svět

Kniha Šepoty ze záhrobí je v