Harémy kouzla zbavené

Harémy kouzla zbavené https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442290/bmid_haremy-kouzla-zbavene-Jii-442290.jpeg 5 6 5

Dnes se vydává mnoho knih, které jsou výpovědí o životě žen v islámských zemích. Ale tato je jejich předchůdkyně. Její děj je zasazen do počátku 20. století, do upadajícího Istanbulu, kde se vlivem pronikání západní kultury začaly probouzet mladé Turkyně, které s údivem začaly objevovat jiný svět za zdmi svých harémů. Tato kniha vyšla před válkou v pěti vydáních a patřila do většiny knihoven našich babiček.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Terran

Lés désenchantées , 1906

Han-nah
01.06.2020 5 z 5

Spisovatel André Léhry nás provází knihou jako velvyslanec v Turecku na začátku 20. století. Nádherným stylem a jazykem popisuje život mladých žen, které se už v této době bouřily proti tradicím. Nyní je již hodně knih na toto téma, ale tato kniha je napsaná velmi tajemně a krásně,

PetraN17
01.06.2020 5 z 5

Pokud chcete zažít lesk a třpyt Orientu, poznat život žen a dívek v Turecku, lásku až za hrob, potom je tato kniha to pravé. Je psána začátkem minulého století a je to znát i na překladu, který jsem si užila :)

Pavelina
23.04.2017 5 z 5

Kdysi to bylo moje první seznámení s arabským světem žen. Dnes vychází mnoho knih, které jsou výpovědí arabských žen, toto je jejich předchůdkyně.. .a pro mě zůstala v rámci tohoto tématu nepřekonanou...

beatleska
28.06.2016 4 z 5

Tohle je úžasná kniha. Když jsem byla malá, s bráchou jsme ji vyčmuchali v babiččiných pokladech a mysleli jsme, že je to čarodějná kniha! Předčítali jsme si úryvky a mysleli jsme, že jsme si tím přivoláme zemřelé příbuzné!
Knihu nyní hltám jedním dechem, je velmi poutavě psaná.

notburga
02.05.2014 5 z 5

Krásná kniha od úžasného autora. Každého čtenáře jistě potaší cit pro detail, který se projevuje v barvitě líčených příbězích hlavních protagonistek i v nádherných popisech prostředí.