Happyendy

Happyendy https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16654/mid_happyendy-k64-16654.jpg 4 8 2

kniha bola nominovaná do finále Anasoft litera. 13 listov, 13 prozaických zastavení vznikalo v rokoch 2002 až 2005. Autorka žila v tomto období starostlivosťou o ťažko chorého manžela. V jej podaní dostáva každý end šancu stať sa happyendom hodným láskyplného humoru, korenistej irónie a hrejivej obraznosti. Veď ako vraví sama Jarka Blažková, alias Džára: ... v starobe človek potrebuje optimizmus, ak ju má prežiť.... celý text

lentolog
lentolog
08.05.2018 5 z 5

Písanie Jaroslavy Blažkovej je založené na zúročení bystrých postrehov. Vie z nich vybrúsiť vetu-klenot, často ho však len nájde ležať na ulici po tom, čo sme všetci prešli nevšímavo okolo, zodvihne a opráši: „Cigánka tam predávala voňavé huby špičky a zaúčala mladú: ,Nehádž! Nehádž! Pomaly syp, nech panyčky viďá, jak váha pracuje!´ (...) Aj tú vetu som si odviezla cez oceán ako šperk.“

wiix
wiix
29.09.2016 4 z 5

Celý príbeh je sprevádzaný návštevou, teda smrťou, čakaním na Godotta a tematikou odlúčenia od domova. Neznámej milej E. sú adresované listy plné trpkosti a irónie pomenované ako veselé listy. Neustále som podprahovo rozmýšľala nad smrťou a stratou aj keĎ jednotlivé príbehy sú skutočne ladené vtipne.