Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2177/mid_mlceni-jehnatek-pWi-2177.jpg 5 1944 264

Hannibal Lecter série

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Silence of the Lambs , 1988

Monnyska
20.09.2023 5 z 5

Také jsem se po letech vrátila, tentokrát k audioknize a perfektní dílo... moc jsem si to užila... musím si přečíst další díly... miluji i filmové zpracování, jak bylo podotknuto níže, Anthony Hopkins je TOP...

lapagerie
19.09.2023 5 z 5

Po několika letech jsem se k jehňátkům vrátila prostřednictvím audioknihy. A znovu bych hodnotila plným počtem. Ačkoliv jsem četla celou trilogii a líbí se mi, přece jen jen filmové zpracování top. Prostě Anthony Hopkins je dokonalý Lecter a to jeho syčivé "Clariccceee" nahžene spolehlivě pokaždé husí kůži.

Kackac77
17.09.2023 5 z 5

Audiokniha
Narazila jsem na knížku na Českém rozhlasu. Film jsem viděla před x lety a byl skvělý, ale úplně moc thrillery nevyhledávám. V tomto případě jsem dobře udělala. Při čtení jsem úplně viděla Antonyho Hopkinse a Jodie Fosterovou. Bylo to napínavé, zajímavé, prostě super čtenářský zážitek.

R47
17.09.2023 3 z 5

Nechutné, překombinované s otravnou snahou zaujmout, pro mě ničím nevybočující. Nechápu, kdo takové věci píše a kdo si jejich čtení užívá. Zajímalo by mě jak ústřední téma dbes vnímá LGBT+ komunita... Jedna z mála knih, kde filmové zpracování je lepší než originál.

Vesmich
16.09.2023 5 z 5

Film jsem viděla hned, jakmile se v Česku promítal, knihu jsem četla, jakmile se tu objevila, tak jsem si to teď ještě poslechla jako četbu na pokračování v rádiu a je to parádní i v této podobě. Někdy se něco tak mimořádně povede...

MarqueeMoon
31.08.2023 5 z 5

Na zadnej strane knihy je napisané citujem "lepsi nez tohle uz thriller byt nemůze" (Clive Barker). Myslím, že to celkom vystihol.

sabuska
13.08.2023 2 z 5

Filmové zpracování znám mnoho let a chtěla jsem si ho připomenout knižně. Bohužel mě moc nezaujalo, četlo se to dobře, ale čekala jsem více napětí.

Avila
13.08.2023 5 z 5

Miluju filmové zpracování s Anthony Hopkinsem a Jodie Foster a teď miluju i knihu... Více není třeba psát....

Nofar197
31.05.2023 5 z 5

Pohřešovaná Fredrica Bimmelova je nalezena mrtvá, brutálně stažená z kůže. Krátce nato zmizí další mladá studentka Catherine. Frekventantka FBI Clarice Starlingova stojí před největší vyzvou, ale zároveň pred těžkým úkolem vypátrat surového psychopata dřív, než Catherine rozšíří počet jeho obětí. Pomocníkem se Clarice stává doživotně odsouzený doktor Hannibal Lecter..........

"Nemám v úmyslu vás navštívit teď ani jindy, Clarice. Svět je mnohem zajímavější, když v něm jste vy. "
Vynikající psychthriller.

monika_v_trapu
21.05.2023 5 z 5

Asi je jen málo těch, kteří nikdy neslyšeli o kanibalovi Hannibalu Lecterovi. Pro mě do teď rest, který jsem konečně dohnala a na film se po dočtení knihy taky chystám.

Seznamujeme se s mladou studentkou FBI Clarice Starlingovou, která dostane příležitost promluvit s velmi obávaným vězněm, bývalým psychiatrem doktorem Lecterem a následně se díky jeho instrukcím zapojuje do vyšetřování a pátrání po vrahovi žen.

Od začátku velmi čtivé a napínavé. Rychle jsem si oblíbila postavy a nejvíc jsem se vždycky těšila na části, ve kterých se objevoval Hannibal Lecter. Rozhovory mezi ním a mladou studentkou Clarice byly asi moje úplně nejoblíbenější části knihy. Hannibal je velmi zdvořilý a místy působí spíš jako hodný strýček než odsouzený kanibal, což jen potvrzuje to, že psychopati a vrahové jsou často velice inteligentní lidé, do kterých by člověk na první pohled nic takového neřekl.

Clarice tu vystupuje jako mladá studentka, jejíž názory prakticky nikoho vysoce postaveného nezajímají a je tu hezky vidět jaký téměř nulový respekt takto mladá žena u FBI, navíc ještě studentka, měla a víc než pomoc ji každý bral jako obtížný hmyz co strká noc do věcí, do kterých nemá.

Kniha byla napsána na konci 80. let a na textu je to na první pohled znát. Technické vymoženosti, které v současné době výrazně usnadňují práci policii a detektivům, tenkrát ještě nebyly, nebo minimálně ne na takové úrovni jako dnes. Je tu krásně vidět jaký problém mohl nastat třeba jen u přivolání posil na místo činu, protože jediné co bylo k dispozici byla pevní linka.

Skvělý thriller, který by si měl přečíst každý milovník tohoto žánru. Rozhodně nebudete zklamaní. Je to svižné, akční, napínavé. Pořád se tu něco děje. Kapitoly krátké. A postavy Hannibala a Clarice byly bravurní. Moc jsem si čtení užila!

Víla
15.01.2023 4 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, jakou jsem kdy četla. Jen se Rusi většinou nejmenují Hanibal, protože nepoužívají písmeno "H" (to bylo až v dalších dílech) a ani nejdrsnější lidský kanibal si nepotrpí na syrové maso, i ti nejnechutnější si ho vždycky vařili nebo pekli.

Timkim
22.10.2022 4 z 5

A opět neznalý filmového zpracování jsem se pustil do knihy. Začátek byl pro mne velice slibný, návštěvy a rozhovory se mi vážně líbily. Střed byl pro mě trochu nezáživný a už jsem se modlil, aby ji našli. Konec byl dle mého očekávaný a nikterak překvapivý. Až na tu arogantní vězněnou a zklamání, že tam od poloviny Hannibal téměř není. 75% to vystihne nejlépe.

Ajda300
25.08.2022 4 z 5

Zase milé překvapení v podobě knižní předlohy. Líbily se mi skvěle vypracované charaktery postav i postupně budovaná atmosféra i strach o hlavní hrdinku. Nevím, jestli příběh sedne každému, ale jako člověku, co si občas přečte detektivky, se mi děj moc líbil.

Kopta
24.08.2022 4 z 5

Nutno říct, že mi hodně pomáhal film, který mám v živé paměti, ale celkově vzato se nic nemění na tom, že kniha se četla ukázkově, autor tolik nerozebíral blbosti a řešil důležité části. Postavy charakterní, sympatické jako celá kniha. Občas jsem se trochu ztratil, ale to už nějak beru u sebe jako klasiku. - Audio ČRo: Potvrzení úžasnosti a mrazivosti tohoto veledíla.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vynikající kniha, skvělá celá série, Hannibal baví každého.

Beky
02.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Film jsem nikdy neviděla celý, vždy jen začátek, takže pro mne bylo čtení super a byla jsem překvapená, že to není o kanibalovi, který požírá své oběti, jak jsem slýchala. :)
__________

SPOILER:
Příjemně mě překvapilo, že Dr. Hannibal zde vystupoval jako "pomoc" při řešení případu "Buffalo Billa" - člověka, jež vraždil ženy pro jejich kůži...
Napínavé od začátku do konce, krásně je vidět i hra s psychologií a myslí člověka, která se autorovi povedla náramně a zcela zapadla do celistvosti příběhu.
Jsem spokojená, nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem se nedostala na samotný konec - teď se s klidem můžu podívat na celý film :))

Martina291086
21.07.2022 5 z 5

Opět srovnání kniha-film... Harris skvěle vystupňoval napětí celého příběhu, vystavěl dialogy a charakteristiky postav, nechal nás lehce nahlédnout do vztahu Clarice a Lectera a nakonec i vraha... Za mě skvělá volba pro večer s napínavou knihou a sklenkou něčeho ostřejšího.

archivářka115
19.07.2022 4 z 5

I když se mi film líbil, tak mě knížka zaujala o něco víc.

smardice
19.05.2022 5 z 5

Skvělý psychologický thriller, podle kterého byl natočený skvělý film. Skvělé dialogy Lectera s Clarice, prostě skvělé!!!

Misantrop
10.05.2022 4 z 5

V knize má doktor na jedné ruce 6 prstů. Škoda, že to ve filmu nešlo udělat. Nemrkajicimu kanibalovi by to dodalo ještě větší glanc.