Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2177/mid_mlceni-jehnatek-pWi-2177.jpg 5 1943 264

Hannibal Lecter série

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Alpress

The Silence of the Lambs , 1988

m_martina
25.05.2020 5 z 5

Četla jsem už před lety, ale i přesto si dobře vzpomínám, jak byla kniha strhující a napínavá.

Luigi1
22.05.2020 5 z 5

Nádherná četba Harris nezklamal

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Co se týče knihy, tak ta nabízí velmi podobný obsah, jako má film. Nicméně číst si to byl stejně skvělý zážitek, jako sledovat film. I když my, kteří známe filmovou verzi nazpaměť, přesně vidíme obrazy daných scén před sebou. Mám-li v některých aspektech srovnávat film a knihu, je v tomto případě kniha o dost méně drastická a krvavá. Rozhodně nesáhnete vedle pokud si přečtete knihu, ale také zhlédnete film. Oboje vynikající a kvalitní jak pokoukání, tak počtení :)

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší horor ever!

pavlinka0250
05.05.2020 5 z 5

Skvělá klasika ze které až mrazí.
Napínavá, velmi čtivá kniha, kterou určitě doporučuji.
*****

Bestiařík
28.04.2020 5 z 5

Lecter je psychopat, kterého jsem si svým způsobem oblíbil. Skvělé a ještě jednou skvělé! Jinak, knížka mnohem lepší než film, a to že film je sakra dobrý

Jeár13
25.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, četla se mi skvěle, příběh jsem zhltla jediným dechem. Nejdřív jsem viděla filmové zpracování, což mi vůbec nevadilo jako u jiných knih. Většinou dávám přednost své fantazii před zaškatulkováním, ale postava Anthonyho Hopkinse mi na Hannibala perfektně pasovala. Úžasná kniha, četla jsem jí dvakrát a určitě se k ní zase vrátím.

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, ke knize jsem se dostala náhodou a musím říct, že mne nezklamala. Četla se velmi dobře, určitě ji doporučuji.

brosofa
31.03.2020 4 z 5

Já bohužel nejdříve viděla film, takže jsem se připravila o značnou část napětí. Občas mi některé pasáže připadaly zdlouhavé nebo zbytečné, ale ve výsledku se mi knížka velmi líbila.

Polinka92
28.03.2020 5 z 5

Moc povedené

Torrnet
21.03.2020 5 z 5

Knížku jsem četla jen s mírným povědomím o filmu, který jsem neviděla, ale zase kdo by neznal slavného Hanibala Lectera. Příběh mě doslova vtáhnul a knihu jsem pomalu nemohla odložit, skvěle napsaný thriller od jiného než severského autora. Vřele doporučuji.

cmelinka21
08.03.2020 4 z 5

Dobré počteníčko...

tanja
25.02.2020

Četla jsem to v nemocnici, až do 3. hodin do rána. Byl víkend, nemocice poloprázdná, na chodbě blikaly zářivky jako bludičky, fakt psycho. Film jsem neviděla

vendysantos
21.02.2020 5 z 5

K Mlčení jehňátek jsem se musela odhodlat a posbírat odvahu. A vyplatilo se. Tahle kniha mě doslova pohltila svým dějem, napětím a emocemi. Film jsem zatím neviděla, nerada čtu knihu až po zhlédnutí filmové verze, nemám ráda předsudky. Konečně vím, kdo je slavný dr. Lecter. Musím říct, že nic podobného jsem dosud nečetla. Od "Lectera" jsem se nemohla odtrhnout a četla jsem do tří hodin ráno, jen abych se dozvěděla konec. Agentku Starlingovou jsem si ihned oblíbila, ta mi byla sympatická a obdivuji autora za to, že takto poskládal děj a nešetřil detaily. Je skvělé, že vytvořil hlavní hrdinku tak odvážnou a inteligentní ženu, která navíc celý případ vyřešila.
A musím dodat, že doktor Lecter byl tak inteligentní a tajemný, že jsem mu téměř fandila - což bude znít šíleně, ale na mě ta kniha působila tak, jako by sám autor byl na Hannibalově straně. Hannibal je sice vrah a psychopat, přesto agentce Starlingové nikdy neublíží, což stojí za zamyšlení. Přiznávám, že jsem navazující díl s názvem Hannibal prolistovala a přečetla pouze posledních několik desítek stran a pustila si konec filmové verze - doporučuji pro srovnání, budete překvapeni, jak si filmoví tvůrci poradili a vlastně vůbec nedodrželi knižní předlohu, která je mimochodem mnohem šílenější a absurdnější - po tomto dílu podezírám autora, jestli náhodou také není psychopat anebo experimentoval s nějakou drogou.

Placi
29.12.2019 5 z 5

Už jako dospívající dítě jsem jako přikovaný hltal filmové příběhy Hannibala kanibala (ano, prchal jsem na víkendy k prarodičům, abych mohl sledovat doma zakázané kusy jako Mlčení jehňátek nebo Predator, nádherné dětství). Několik let jsem se chystal k přečtení knižní podoby tohoto mistrovského psycho-thrilleru. Když jsem se do toho konečně pustil, měl jsem zakrátko dočteno. Jedná se o úžasnou knihu s perfektně vystavěným dějem, která je napsána úžasně čtivou formou. Clarice Starlingovou si prostě oblíbíte. Jediné, co mě mrzí je, že jsem přirozeně dopředu věděl, jak kniha dopadne.

TomasJansky
01.12.2019 3 z 5

Moje chyba asi je, že jsem viděl jako první film. Knižní Hannibal Lecter nedosahuje kvalit toho filmového. Takže za mě mírné zklamání, ale i přesto se jedná o nadprůměrné dílo.

Lavender756
14.11.2019 2 z 5

Ja musím jít proti proudu. Knihu jsem se nutila číst do strany 100, pak to u šachového dýchánku dál zkrátka nešlo. Jediné zajímavé, napínavé a čtivé, jsou rozhovory Lectera se Starlingvou a těch je velmi málo! Starlingova je nesympatický, namyšlená, ač jistě schopná a rada bych vlastně věděla, jak to s ní dopadne,ale nejde to. Zbytek knihy je, až na pár výjimek, rozvlekla omáčka o ničemu, překlad strašný, někdy až nelogický. Zklamaní

avi8
26.10.2019 5 z 5

Napínavé ,pro mě tím že jsem viděla dřív film ne tak jak strašidelné .

MaKolar
15.10.2019 4 z 5

Četl jsem hned po po prvním díle a autor mě opět nezklamal. Perfektní thriller, který Vás vtáhne do děje. Pro mě taková oddechová četba.

postrach
08.10.2019 5 z 5

Tato kniha je mnohem záživnější než Zrození.Natolik mě zaujala.že mám chuť.podívat se na film.Těším se na další knihy tohoto autora A rozhodně dpoporučuji.Jinak je vše psáno v komentářích podemnou.