Hannibal - Zrození

Hannibal - Zrození https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9812/bmid_hannibal-zrozeni-4eX-9812.jpg 4 346 50

Hannibal Lecter série

< 4. díl

Osmiletý chlapec Hanibal musí společně s ostatními členy movité rodiny opustit pohodlné sídlo v Litvě a prchnout před postupujícím Hitlerovým vojskem do lesů. Dlouhé měsíce se pak skrývají v lovecké chatě. Při pádu sestřeleného bombardéru zahynou všichni až na Hannibala a jeho sestřičku Míšu. Je nesmírná zima a k dovršení neštěstí přitáhne do jejich chaty tlupa banditů zběhlých z německé armády. Hrůzy, které následují, obrátí Hannibalův život naruby.... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Alpress

Hannibal Rising , 2006

Dudny
Dudny
10.02.2020 2 z 5

Na první pohled na vás kniha vdechne krásným fialovým přebalem, který je velmi povedený, jako kdyby na vás kniha volala pojď otevři mě a začti se. Poté co tak učiníte zjistíte že to zas tak žhavé není. V knize se nachází okolo šedesáti kapitol které jsou krátké, poté co nejmíň už čtete desátou kapitolu, tak máte dojem že se v příběhu pomálu nic neděje a že čtete něco jiného. A však když už je nějaká ta akce tak vám to připadá jako vycucané z prstu. Bohužel i závěr knihy je na tom dost podobně a snaží se místo pořádného thrilleru přejít do akčního žánru. Bohužel ani to se moc nepovedlo. Co bych řek závěrem? Knihu bych doporučil jenom milovníkům postavy kanibala Hannibala Lectra, ale pokud chcete pořádný příběh raději tuhle knihu přeskočte. Hodnocení: 2 z 5

manedz
manedz
22.01.2020 4 z 5

Viděla jsem film a ten se mi docela líbil. Je to už ale několik let, tak uvidím, jak se mi bude líbit knížka.

postrach
postrach
29.09.2019 4 z 5

Souhlasím s komentáři pode mnou.Kniha nic moc-normál.Líbí se mi komentář Vlk.kh.Snad budou další díly a filmové zpracování lepší,napínavější.

trudoš
trudoš
04.09.2019 3 z 5

Standard, který neurazil, ale ani nenadchnul. Zápletka na mě působila až zbytečně roztříštěně a s hanbou přiznám, že kdyby se Thomas Harris soustředil spíše na motiv Hannibala bojujícího s náckama, byla by moje „šestáková“ duše mnohem spokojenější. Takhle to moc nefunguje ani jako román o pomstě, ani jako charakterní rozbor duše psychopata. Sám hrdina tu pak vystupuje jako postava nezralá, v podstatě mladík hledající své místo ve společnosti a všechny ty odbočky o studiu ve Francii či o polojaponské výchově, mi přišly jako nucená potřeba figuru démonizovat. Kdyby autor zůstal v rovině: „Jmenuji se Hannibal Lecter, mám IQ 200 a rád jím lidi,“ vyhovovalo by mi to o dost víc. Ale kdo jsem já, abych špinil majestát žánrové ikony?
Dějová linka jinak bez překvapení a to dokonce natolik, že mi citelně chyběl prvek napětí. Jak člověk ví, kdo hrdina je a čím jednou bude, tak jej hladovějící vojáci pojídající malé holčičky nemohou rozhodit. A linie krevní msty bohužel zevšedněla po první dobré.

danny_21
danny_21
27.07.2019 3 z 5

Z celé této knihy cítím to, že ji prostě Harris napsat musel ( možná i díky tlaku agenta ) a možná i díky tomu na mě působila polovičatě a nedotaženě. Pohnutky, které v budoucnu měly z dítěte vytvořit chladnokrevně vraždícího kanibala, jsou zde hodně mlhavé a látané horkou jehlou - prostě jsem to tentokrát Harrisovi nežral a v porovnání s ostatními díly je to rozhodně zklamání - 65 %

jfialova
jfialova
18.03.2019 5 z 5

Jak se zrodil Hannibal , jsem původně netušila. Kniha byla tedy pro mě vlastně velkým překvapením, na rozdíl od předchozích dílů, které jsem znala ve filmové podobě. Proto hvězda navíc za nová fakta :-)

Eva514
Eva514
15.11.2018

Nevím proč,ale nečte se mi to vůbec dobře. Děj zajímavý o to žádná,ale napsané je to zvláštně, přitom mlčení jehňátek jsem přečetla hned...
Jen teda zatím nechápu, proč se z něj stala taková zrůda. Jasně prožil si něco,ale to asi v té době většina dětí za války. Pomstil svou sestru, jasné... ale i tak..
Jako vysvětlení dalších dílů v tom moc smysl asi nechápu :D

Shinigami
Shinigami
02.10.2018 4 z 5

Rozhodla som sa, že si konečne Hannibala prečítam chronologicky. Takže je to moja prvá kniha zo série a musím povedať, že sa mi páčila. Ale ako čítam ostatné komentáre, že hovoria, že je to najslabšia kniha, tak sa už neviem dočkať, kedy sa pustím do ostatných. :D

Dany1006
Dany1006
07.03.2018

Bylo pro mě zajímavé sledovat Hannibalovo dětství. Uděluji knize *

Vlk.kh
Vlk.kh
29.12.2017 3 z 5

Bylo to dobré, ale není to nějak ono. Bylo sice zajímavé sledovat, jak a proč se doktor Lecter stal tím, čím se stal, ale i tak hodnotím z celé série asi jako nejslabší knihu.

Arya26
Arya26
21.12.2017 5 z 5

Naprosto skvělé! Rozhodla jsem se, že si sérii přečtu chronologicky. Ten přerod nevinného dítěte ve zrůdu byl ohromující. Hannibal to opravdu neměl lehké, ale napadá mě stále otázka, udělal by to samé i v případě, že by se trauma z jeho dětství neodehrálo? Udělali tuhle zrůdu z něj ti grázli, nebo se celou dobu v něm skrývala?

krejzina
krejzina
25.10.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem četla před několika lety a byla jsem z ní unešena, Hannibala jako takového uznávám :) Kniha byla velmi čtivá

SeverusSnape
SeverusSnape
22.03.2017 5 z 5

Určitě přečíst,zjistíte zde vše o Hannibalově ranném životě,který Vás uvede do děje.Prostě pro mne je Hannibal něco jako Bůh,jo zní to divně,ale je to tak

Rade
Rade
08.03.2017 4 z 5

Samo o sobě se mi dost líbilo, včetně té válečné a poválečné historie, ale chápu, že pokud to někdo čte postupně tak, jak bylo napsáno, tedy jako dodatečné dovyprávění minulosti, může to působit jinak.
Já se rozhodla číst chronologicky, a protože znám Mlčení jehňátek z filmu (i když si ho moc nepamatuju), přeci jen je mi není jasné, jak z mladíka, který měl láskyplnou výchovu a v rámci rodiny bezproblémové citové vztahy, mohl vzniknout – i přes ty otřesné válečné zážitky – takový ujetý vrah. Tak nějak jsem si představovala, že monstrum vznikne buď proto, že člověk není vůbec schopen citů, nebo naprosto bezcitnou výchovou v dětství. Tady nebylo ani jedno – a navíc mladý Hannibal v tomto díle stojí na straně „dobra“, byť se chová poněkud krutě. Mstí spáchané zlo, jeho obětí nám není líto.
Uvidím v dalších dílech…
P.S. Dopsáno po přečtení Mlčení jehňátek a Hannibala: No, už chápu, autor musel změnu dr. Lectera v Hannibalovi nějak dovysvětlit… :(

Zvláštní, jak je směrem na západ zakořeněno, že bývalé sovětské satelity v Evropě rovná se Slované. V nedávno čteném Mrazu B. Miniera měl slovanský přízvuk Maďar, tady zase Litevci…

Fififjonka
Fififjonka
14.02.2017 3 z 5

Tenhle prequel Hannibalovi moc neprospěl. Zde osvětlenému důvodu jeho "hobby" jsem nijak moc nevěřila. Odtažitý způsob psaní, který mi nevadil v Mlčení jehňátek nebo v Červeném drakovi, mě tady dost iritoval. A celou touhle knihou Hannibal hodně ztratil na tajemnosti a svém šarmu. Těžko věřit, že trauma zde popsané by způsobilo, že by z Hannibala vyrostl takový kruťák, obzvlášť pokud i v této knize nikomu nevinnému neublíží, ale vyřizuje si účty jen s partou naprosto bezcitných grázlů. To snad i ten film se mi zdál lepší, než kniha, a to je sakra co říct. Thomas Harris to buď měl vymyslet zajímavěji a lépe, nebo si to měl odpustit úplně.

lapagerie
lapagerie
20.09.2016 3 z 5

Nejsem si úplně jistá, jestli se mi knížka líbila. Mlčení jehňátek i Hannibal na mě působily o hodně více a Zrození asi znovu číst nebudu. V každém případě je čtivě napsaná a pro toho, kdo s Lecterem začíná a chce ho číst od začátku, to určitě není špatná volba.

Dinosaur
Dinosaur
02.08.2016 4 z 5

(8/10) Určitě to není špatné, dokonce mě překvapilo, že onen námět si Harris nevycucal dodatečně z prstu, ale tyto události jsou naznačeny již v knize Hannibal. Nevím, zda to je tím, že tohle je vlastně teprve začátek a není to ten Hannibal, jakého ho známe později, ale nebylo to úplně ono. Mám pocit, že filmové zpracování se mi možná líbilo i více. Zkrátka, tahle kniha není špatná, je "jen" dobrá, ale s nadšením z těch knih předchozích se to úplně srovnávat nedá.

jana1976
jana1976
28.06.2016 5 z 5

Perfektní....Celá série Hannibal Lecter je podle mého super. Miluji Hannibala, proto všechny knihy jsem hltala jedním dechem. Jen mě mrzí, že jsem nejdřív viděla filmové zpracování, fantazie už mi pak nepracovala tak jak měla a viděla jsem spíš scény z filmu.

pidalka777
pidalka777
15.11.2015 4 z 5

líbila se mi asi nejvíc ze všech. A opět se mi potvrdilo že je kniha lepší než film. Alespoň se tvůrci moc neodklonili od knížky

Blaf
Blaf
06.05.2015 2 z 5

Pro mě velké zklamání (to byl také film). Připadalo mi, že autor chtěl ještě něco vydělat, tak splácal tenhle výtvor.

zfilmováno

Thomas Harris