Hannibal - Zrození

Hannibal - Zrození https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9812/bmid_hannibal-zrozeni-4eX-9812.jpg 4 346 50

Hannibal Lecter série

< 4. díl

Osmiletý chlapec Hanibal musí společně s ostatními členy movité rodiny opustit pohodlné sídlo v Litvě a prchnout před postupujícím Hitlerovým vojskem do lesů. Dlouhé měsíce se pak skrývají v lovecké chatě. Při pádu sestřeleného bombardéru zahynou všichni až na Hannibala a jeho sestřičku Míšu. Je nesmírná zima a k dovršení neštěstí přitáhne do jejich chaty tlupa banditů zběhlých z německé armády. Hrůzy, které následují, obrátí Hannibalův život naruby.... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Alpress

Hannibal Rising , 2006

Hodinář
28.01.2014 5 z 5

Velice povedená kniha... doporučuji číst celou sérii chronologicky za sebou a vůbec nelituji, že jsem první přečetl Hannibala Zrození

Veruvys
07.12.2013 2 z 5

Přiznám se, že pro mě byla kniha zklamáním.. Jak ale koukám na kladné ohlasy, přečtu si ji asi znova. Přeci jen to je jižpár let, co jsem ji četla. Doufám, že své hodnocení ješt změním.

Týna1
06.11.2013 3 z 5

pro mě velké zklamaní, po skvostu jako je Mlčení jenátek jsem čekala trochu víc :/

anishta
12.08.2013 4 z 5

Z počátku jsem nevěděla jak mám knihy o Hannibalovi číst a rozhodla jsem se pro chronologii... Takže jsem začala Zrozením... A to byla asi chyba... Kniha se mi líbila, je velmi čtivá a zhltala jsem ji neuvěřitelně rychle... Ale myslím, že mě trochu zklamala, bohužel nedokážu to více specifikovat, něco mi tam prostě vadilo... Jsem zvědavá na další knihy... :)

Lady Dracula
18.06.2013 5 z 5

Ačkoli je to chronologicky první díl četla jsem ho až jako poslední. A vůbec toho nelituji, spíš naopak! V předchozích dílech se objevovaly náznaky Hannibalova dětství, ale nevěděla jsem, jak to bylo doopravdy a to víc byl pro mne děj knihy překvapivý.

„Mladý Hannibal Lecter zemřel ve sněhu na jaře v pětačtyřicátém, když se snažil zachránit svou sestru. Jeho srdce dotlouklo spolu s Míšiným. A co je z něj teď? Myslím, že pro to dosud nebyl nalezen správný termín. Z nedostatku lepšího označení použiju slovo monstrum."

A celkově mé poznatky o Hannbalovi? Byl genius, to bezpochyby, s fenomenální pamětí, který toužil po pomstě a skrz smrt své sestry svým způsobem ochraňoval slabší před silnějšími (tak jako se snažil chránit sestru).
Jeho vlastní podstata byla zlá, ale až jako následek traumatu se v něm otevřela trhlina a zlo vypustila.
Přesto však tento muž dokázal být neskutečně okouzlující.....a...a... došel mi dech.
Možná mé "psychologické" posudky jsou úplně špatné, možné dost chaotické, ale já to tak prostě cítím:)

Ronin Roujin
16.06.2013 4 z 5

Velice slušný rozjezd série o sympatickém kanibalovi., který si musel již v ranném mládí vybojovat své místo na slunci mezi hnusnými nacisty a ještě hnusnějšími komouši. Potěšily odkazy na japonskou kulturu prostřednictvím krásné Hanibalovy macechy Marasaki. Pokud by vyšel nějaký nový díl, asi do něho též půjdu.

terca-m
25.02.2013 4 z 5

Na začátku jsem se trošku nudila.Některé pasáže jsem vnímala jen tak na půl.Čím víc jsem se blížila ke konci knihy,tím víc mě děj "vtahoval". Celkový dojem z knihy - super. :-)

Moňula7
25.10.2012 3 z 5

Tak tuhle knihu sem si nechala na konec. A nebyla jeho nejlepší kniha ze série Hannibal . Nějaké popisy byly i na mě někde zdlouhavé a v některým pasážích sem se nudila, ale do některým sem byla tak začtená že sem nevnímala čas.

evickakyticka
29.03.2011 3 z 5

Poslední kniha Thomase Harrise o kanibalovi Lecterovi popisující jeho vzpomínky na dětství, kdy je jeho malá sestra snědena partou Němců. Nemůžu si pomoct, ale místy se moje myšlenky nesoustředily na děj a řekla bych, že jsem se i nudila. Závěr knihy to vynahradil. To jsem věnovala myšlenky pouze ději...

Rockwood
21.11.2010 3 z 5

Tak, poslední knihu od T. Harrise mám přelouskanou. No nechával jsem si tuhle knihu naposled, třebaže předchází všem románům, kde figuruje Hannibal Lecter, ale zároveň se jedná o poslední knihu, kterou Harris doposud napsal.

Ale popravdě, tuto knihu jsem na konec volil proto, že jsem chtěl uplatnit "To nejlepší na konec,". A nejlepší to bohužel není. Prvně jsem viděl film, ještě stále nevědom toho, že Hannibal zrození a všechny jiné díly jsou adaptace románů. A možná to byla chyba, že jsem dřív viděl film, který jsem si oblíbil ze všech filmových zpracování nejvíce. Celkové zpracování filmu se mi velice líbí, má dobrou atmosféru a mladý Hannibal mi byl velice sympatický magor, což bohužel nemohu tvrdit o starém dr. Lecterovi, protože ten mi sympatický není vůbec.

Kniha není nijak špatná a vlastně se moc neodlišuje od filmu (Respektive film se moc neodlišuje od předlohy) ale nevím... nepřišlo mi to jako to pravé ořechové. Zpracování dobré, leč místy bych řekl nudné, zdlouhavé a kolikrát kvalitou nedostačující. Rozhodně bych si troufnul říci, že tento román je na horší úrovni, než předchozí díla. Alespoň mě se to jako pokles jevilo, protože jsem zvyklý na poněkud vyšší kvalitu, vyšší standard od tohoto autora... a to bude asi právě důvod, proč to hodnotím jen průměrně, tedy třemi hvězdami :).

zfilmováno

Thomas Harris