Hannibal

Třetí kniha ze čtyřdílné série o Hannibalu Lecterovi – a ta nejkontroverznější. Odehrává se sedm let po Mlčení jehňátek a i zde konfrontuje Hannibala Lectera s Clarice Starlingovou. Ta však už není nadějnou posilou FBI, naopak má za sebou velký průšvih. Teď má však šanci se očistit, a proto přistoupí na úkol dostat Hannibala za mříže. Jenomže po něm už nejde jen FBI, ale i jedna z jeho dřívějších přeživších obětí, sadistický pedofil Mason Verger – ten se chce pomstít mimořádně krutým způsobem, a sice předhodit Hannibala divokým prasatům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415692/hannibal-g7Q-415692.jpg 4.3549

Hannibal Lecter 3.

Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Argo

Kniha Hannibal

Polinka92

Úžasně čtivá kniha, která čtenáře naprosto pohltí!

vencamf

Před lety bych dal pět hvězdiček, ale dneska to na víc než čtyři nevidím. Přesto stále skvělá kniha, avšak na geniálního Červeného draka se už nechytá...

Ivan Kučera

Za mňa bez debaty nielen najlepší diel lecterovskej ságy, ale aj jeden z "najhroznejších" psychotrilerov (hororov?), aké boli kedy napísané. Pamätám si, že na školskom výlete sme mali rozchod a každý za peniaze rodičov kupoval pivo alebo hovadiny a ja som sa pristavil pri pouličnom predajcovi kníh a kúpil som si túto pecku. Thomas Harris napísal vskutku monštruózne dielo, ktoré dupe na plyn od prvých strán, je obludné, je desivé, je cynické, zvrhlé a úžasne odporné, ale zároveň máte pocit, že to k tej postave skrátka patrí - je to predsa Hannibal Kanibal, nie Macko Uško. Autor ako keby súťažil sám so sebou, akú zvrhlejšiu postavu napíše, vďaka čomu je román impozantným panoptikom oblúd a netvorov v ľudskej koži, kde fakt neviete prísť na to, či je príšernejší skorumpovaný agent FBI, Hannibalova stará preživšia obeť, jej sestra alebo jej komorník. Samotný Lecter z toho paradoxne vychádza ako najsympatickejšia postava, čo je šialené, ale svojím spôsobom jedinečné, lebo niečo také naozaj nevidíte/nečítate každý deň. No a k tomu nezabudnuteľné scény s úhormi a prasatami. Tento lov na Lectera uprostred dominantnej, úžasne opísanej Florencie si jednoducho fanúšik temného žánru v žiadnom prípade nesmie nechať ujsť a to ani ten, ktorého príliš nebavilo knižné Mlčanie jahniat (viem to, sám som jedným z nich).

Nikolas0311
13.11.2019

Poslední kapitola trilogie o Hannibalu Lecterovi je rozhodně tou nejkrvavější a nejkontroverznější, ale je tou nejlepší? Od dění Mlčení Jehňátek uplynulo již sedm let a mezitím co agentka Clarice Starlingová je stíhána a později i vyhozená od FBI, Dr. Lecter si užívá volnosti ve Florencii, jenže nic netrvá věčně! Mason Verger, jedna z mála obětí Lectera, která přežila, se hodlá pomstít za každou cenu a půjde i přes mrtvoly.
Hannibal mě bavil, konec mě překvapil byl úplně jiný než ve filmu a přemýšlím zda se mi ten filmový konec nelíbil více? Možná ano, ale v knize je zase uplatněno více psychologie. Rozhoduji se co se mi líbilo více jestli Mlčení Jehňátek nebo Hannibal. Červený Drak byl skvělí, ale pro mě nejslabší díl a možná nejlepším dílem zůstává Mlčení Jehňátek i když Hannibal je mu dost v patách.

LyraBlack
04.11.2019

Ten konec - narozdíl od toho filmového - je prostě to nejlepší, co si mohlo mé hybristofilické srdce přát :o

Sociopat Haniball Cannibal měl stejně charisma jako v prequelu a obou filmem, ovšem co se mi zvlášť líbilo byla “proměna” Clarice, ze které se z moralistické agenty FBI stala přes mrtvoly doslova jdoucí “kanibalka” viz. Kendler a jeho mozek, jenž neváhá pro Lectera odstřelit prakticky kohokoliv :D Málo komu to asi sedne stejně jako mě, ale já prostě miluju, když hlavní hrdinka přejde pod vlivem “lásky” na temnou stranu :D

postrach
21.10.2019

Taky jsem čekala mnohem víc.To že Lecter zase unikl spravedlnosti a ten konec knihy-k vzteku!Opravdu se kniha moc nepovedla.Chybělo mi víc napětí.....Víc už není co říct.Napáno podemnou.

the_res13
13.09.2019

Rozhodně nejslabější díl trilogie a za mě celkově i poměrně slabá kniha. Hrozně zdlouhavá, předvídatelná, taková mdlá. Agentka Starlingová byla v knize spíš na obtíž a doktor Lecter si tak nějak proplouval. Zajímavé byli pouze vedlejší postavy a jejich osudy a příběhy. Knihu nakonec zachránili (v rámci možností) typicky Hannibalovské nechuťárny a zajímavý konec.

Janadvorackova
11.09.2019

Jako by to psal někdo jiný, než předchozí dvě knihy.
Chvílemi měl příběh dobrou atmosféru, ale většinou ne.

Zimní lidé
Zimní lidé