Červený drak

Červený drak https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70717/bmid_hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4 938 127

Hannibal Lecter série

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Premiéra Studio

Red Dragon , 1981

Luigi1
22.05.2020 4 z 5

Co k tomu dodat prostě super

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha, s propracovanou psychologií postav, skvělou atmosférou a parádním závěrem! Oblíbíte si snad všechny postavy a pokud neznáte film, tak ho doporučuji zhlédnout až po knize :) Navíc nemáte-li rádi brutální až nechutné popisy vražd - tady se jich nedočkáte, autor popsal jen to nejnutnější, za což jsem vlastně ráda, ačkoli mi takové scény zase až tak nevadí. Celé to díky tomu vyznělo uvěřitelně.

Jeár13
25.04.2020 4 z 5

Zajímavá a napínavá kniha, bavila mě, ale mám slabost pro Hannibala o kterém jsou spíše další dva díly. Každopádně kniha je skvěle napsaná i film byl perfektní.

soupik2012
23.04.2020 4 z 5

Je těžké soustředit se na děj, když znáte příběh z filmu. Kniha je bezesporu napsána perfektně, ale filmové zpracování je neméně znamenité. Oproti filmové verzi je v knize navíc pouze část kde se popisuje Frencisovo dětství. A protože jsem tuto část příběhu neznala, tak mě bavila nejvíc. V době vzniku to asi byla naprostá bomba. Ale v dnešní době podobných knih vychází strašně moc. Kdybych neznala film, tak dám plný počet bodů. Audioknihu čte pan Filip Sychra. Čte velmi dobře, ale jeho barva hlasu mi není moc příjemná.

Polinka92
23.03.2020 5 z 5

Fascinující, napínavé, čtivé a velmi povedené dílo.

postrach
30.11.2019 5 z 5

První jsem viděla filmy,potom jsem přečetla všechny ostatní knihy.Tento díl,je opravdu skvěle napsán a zpracován....

Nikolas0311
26.09.2019 5 z 5

První kniha o Hannibalu Lecterovi. Kniha mě mile překvapila, přečetl jsem ji za pár dnů. Napínavé, čtivé, strhující. Psychologie hlavního "hrdiny" Francise Dolarhydea neboli Červeného draka byla skvěle vykreslena a hlavně to jak si myslel, že se přeměňuje v Draka... no prostě špičkové vykreslený psychopat. Will Graham, hlavní kladná postava, měl zajímavé myšlení a byl taktéž výborně vypracován. A samotný Hannibal Lecter? V této knize se objevil jen krátce, což beru jako největší negativ, ale na knize to samozřejmě kvalitě neubírá. Přesto však Hannibal byl zajímavou postavou a i přesto, že se osobně objevil ani ne na dvaceti stránkách, tak z něho šla hrůza a zároveň obdiv.

MaKolar
25.09.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorem a musím říct, že se kniha četla velmi snadno. Postava Hanibala Lectera je až neuvěřitelně realistická. Určitě se vrátím k dalším dílům, doporučuji.

renefer
15.09.2019 4 z 5

Výborná detektivka, nemohla jsem se odtrhnout, doporučuji.

Yorika
07.09.2019 4 z 5

Je to zvrácené.Je to bestiální.Fascinující pohled do mozku psychopata.Měla jsem husí kůži z jeho myšlenkových pochodů.
Všechno však má svůj důvod.Všechno to někde začalo.Většinou v dětství....

the_res13
09.08.2019 5 z 5

Naprosto brilantní kousek. Jedna z mála knih, která vás prostě přiměje vrahovi, aspoň ve skrytu duše, fandit

evickakyticka
02.08.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k T. Harrisovi a jeho sérii Hannibala Lectera. Je těžké číst jenom knihu, když znáte filmovou předlohu. Hodně se mi stává, že při čtení vidím na pozadí děj filmu. Naštěstí filmová podoba je stejně dobrá, jako kniha. Čtení jsem si nesmírně užila, bylo to napínavé, místy děsivé, uvěřitelné. První díl série jen nabádá, aby se čtenář pustil do pokračování Mlčení jehňátek, kde se teprve s Hannibalem pořádně "setkáme".

Lucuschka
30.07.2019 5 z 5

Vzhledem k tomu, jak jsem byla nadšená z knihy Mlčení jehňátek, tak pro mě byla kniha Červený drak jasná volba, jakmile jsem zjistila, že opětovně vyšla.
Červený drak je skvěle napsaný román, opět nepřekonatelný ve stupňování napětí a odhalování více z příběhů a osudů hlavních "hrdinů". Škoda jen, že tam nebylo více stran o/s Dr. Lectrem.
Je jisté, ze si přečtu i další díly/díla navazující série...

Jokrzeb
28.05.2019 5 z 5

To mám rád. Celá série skvělá.

Sněžková
18.02.2019 5 z 5

Příběj je úžasný. Rozebrání hlavních postav - Willa Grahama i Francise Dolarhyda - je práce pro psychiatry. Líbí se mi kontrasty mezi Francisem a Drakem i stíny, které má na duši právě vyšetřovatel Graham. Pět hvězd je všeříkající hodnocení.

Mám k celé knize jedinou připomínku. Redaktora odpovědného za vydání knihy u nakladatelství Premiéra by měl někdo zmlátit Pravidly českého pravopisu. Nevím, zda se jedná o mizerný překlad nebo korekturu, ale pravopisné chyby, které jsou v tomto vydání, by zasloužily lynč. Mám pocit, že několik kapitol překládal a „opravoval“ někdo, komu shoda podmětu s přísudkem zní stejně jako Drakovy výhružky z pokoje Frncisovy babičky.

feex8
05.01.2019 4 z 5

Koniec som ozaj necakala. Skoda len, ze Hannibal dostal tak malo priestoru...

Azmodan
25.12.2018 3 z 5

Moc se mi líbil film a tak jsem se rozhodl, že výjimečně přečtu i knihu. Byl jsem ale sklamán a upřímně jsem se i divil, že na základě takového díla mohl vzniknout tak (pro mě) dobrý film.
Základní myšlenka není špatná, ale celá kniha je taková...nezajímavá. Asi je to možná díky tomu, že dost kopíruje děj filmu (nebo spíš naopak), který jsem dobře znal a tak pro mě nic nebylo překvapením. Několik zajímavých scén se ale v knize neobjevilo (třeba ta s tygrem a celou tou atmosférou) a závěr příběhu, tak perfektně ztvárněn ve filmu tu v podstatě chybí úplně. Prostě z deseti zbytečných stránek navíc v knize udělal režisér filmu dokonalý závěr tím, že ho prostě vymyslel!
Pro mě byla kniha velkým zklamáním a jen mě utvrdila v závěru, že by člověk neměl číst to co viděl a naopak.

Eva514
16.11.2018

Tak jako Zrození, se mi to čte strašně špatně. Slovosled ve větách je pro mě hrozně špatně napsaný. Někdy se k větě musím znovu vracet abych vůbec pochopila co k čemu patří. Knihu mám rozečtenou,ale za mě zatím nic moc... Děj super,ale jinak kniha jako takové ne.e zatím. Tak pomalu knihu dočítám. No chvilkama jsem se i nudila, čekala jsem od toho mnohem víc, Žádné velké napětí, hrůza, strach... nic takového.

Bar16
11.11.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že mě často láká, proč vlastně některé scénáře vznikly, ráda si přečtu předlohu a tato kniha není výjimkou. A nezklamala. Červený drak je poutavě napsaný příběh, kde se mísí několik dějových linií, které se nakonec spojí v jednu - a i přes klasicky americky mírně přehnaný konec, neměla chybu.

Soboll
31.07.2018 5 z 5

Jelikož jsem viděla film dřív než jsem četla knihu tak jsem se velmi těšila . A musím říct ,že film není ani zdaleka tak dobrý jako tato naprosto fantastická kniha . Skvělé popsané postavy ,zápletky .Nechápu jak někdo mohl něco tak promyšleného napsat :D

zfilmováno thrillery sérioví vrazi masové vraždy dramata

Thomas Harris
americká, 1940