Nebra

Nebra https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134973/bmid_nebra-5XD-134973.jpg 3 48 14

Hannah Petters série

< 2. díl

Hotely a obce v okolí harzského Brockenu se připravují na nápor turistů u příležitosti Valpuržiny noci. Přijíždí tam i archeoložka Hana Petersová, aby pokročila v bádání nad Nebeským diskem z Nebry, tajemstvím opředeným senzačním nálezem z doby bronzové, chloubou zemského muzea. V bezprostřední blízkosti nálezu, hluboko v podzemním jeskynním systému, číhá pradávná síla a zdá se, že právě na Hanu – a na tradiční rej čarodějnic…... celý text

Ronnie68
05.09.2020 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné čtení ... ale první díl mě svým příběhem zaujal ještě o kousek více ....

antiope
16.05.2019 3 z 5

Zařadila bych mezi lehčí, oddychové čtivo. Zajímavý námět. I když jsem dopředu odhadla, kam to povede, celkově se mi líbilo.

radusak9806-1
09.03.2018 3 z 5

Za devět korun člověk nečeká zázraky.
V tomto případě jsem byla jen mile překvapena. Má to spát pořád si říkáte ano bude to takhle, pak na chvilku zaváháte, ale nakonec je to přesně tak jak jste mysleli :) Pořád váhám jestli zůstanu u 3 nebo se vyhoupnu na 4 :)
Takto zpětně je to vlastně dost klišoidní kniha, ale jako oddechovka dobrý.

Radzha
23.01.2016 3 z 5

Za tu cen člověk nemohl čekat zázraky, ale i tak to nebylo špatné.
Pro fanoušky fantasy, mezi které se řadím i já, je kniha čtivá, úsměvná a zápletka je zajímavá. Ale i na můj vkus je v knize moc fantasmagórie, kterou jsem nepobral ani já. Houba, která dá nadlidské schopnosti, to je moc i na mě a pro autora přirozené věci, které dělají lidi jako samozřejmost, mi připadají jako naprostá kravina. Zabrouzdat trošku do historie mi nevadí, ale do tolika částí, které k sobě nepasují, ale ovlivňují se, mi už vadí.
Takže suma sumárum. Pokud máte v kapse pár drobáku, tak neváhejte koupit, za tu cenu člověk dostane hodně muziky. Ale pokud za plnou cenu koupit, tak to si radši zajděte na pivo.

R.A
20.10.2015 1 z 5

Začátek se jevil i přes poměrně pomalý nástup docela slibně, ale potom autor nevěděl, jak to důstojně uzavřít, tak se všichni sjeli houbama, zabili draka a pohádky je konec.

Jedna hvězda za to, že těch devět korun se dá utratit i hůř.

smartasan
14.09.2015 4 z 5

Za pár korun je to opravdu velmi dobrá kniha.

Arsi007
14.03.2015 5 z 5

Knížka mě stála 29kč v Levných knihách, proto jsem od ní skoro nic neočekávala. O to více mě překvapila a popravdě se zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy. Je v ní spousta akce, napětí, mýtické historie a neočekávaných rozuzlení. Archeoložka Hannah je až na svojí chladnou povahu a neustálé až chvílemi absurdní odmítání nevědeckých teorií příjemnou postavou. Stejně tak i John. Nejhorší postavou pro mě byla Ida. Nesympatická policejní komisařka, která spíš než aby řešila případ tak svým arogantním chováním spoustu očividných indicií přehlédla. Celkově však knihu velmi doporučuji a těším se na Kamenné oko, které je prvním příběhem Hanny a už ho mám zarezervované v knihovně :-)

lenkaknel
12.02.2015 5 z 5

Příjemně mě překvapilo zjištění, že jde o volné pokračování Kamenného oka. Vůbec by mi nevadilo Hannah (Hanu) potkat i v nějaké další knize (která už existuje, teď ještě aby ji Knižní klub vydal).

Merlinit
03.10.2014 3 z 5

Žádná velká literatura, na druhou stranu ale příběh posazen do atraktivní lokality, trocha archeologie, náboženského tmářství, mezilidských vztahů i krimi zápletka... odpočinkové čtení klidně může vypadat takhle.

renefer
13.09.2014 4 z 5

Překvapivě dobře napsaná kniha, děj má spád, nechybí napětí, historická záhada, láska... Mimochodem poprvé v životě jsem si přečetla milostnou scénu napsanou mužem a vůbec to nebylo špatné :-)
Stylem je kniha dost podobná románům od S.Berryho a navíc postrádá politické machinace, což je u mě velké plus.

kamise
23.09.2013 3 z 5

Nepříliš originální a trochu předvídatelný příběh, jinak ale celkem čtivé a napínavé. Jako nenáročné čtení na víkend nezavrhuji, zvláště pro milovníky záhad a historie.

bbara155
26.06.2013 4 z 5

Napínavý thriller odehrávající se v německém pohoří Harz. Zápletka sice není příliš originální, ale stejně knihu hodnotím čtyřmi hvězdami, protože se dobře čte a má zajímavé hrdiny.

krtecek_1
14.01.2013 4 z 5

Díky této knize jsem alergická na slovo "vzezření", které se na můj vkus opakuje až příliš často :). Nicméně na druhou stranu je kniha velmi čtivá a má spád :).

ina77
14.12.2012 5 z 5

Kniha neměla chybu po dlouhé době jsem si zase jednou pochutnala.Supr!

Thomas Thiemeyer
německá, 1963