Hanin kufřík

Hanin kufřík https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15292/bmid_hanin-kufrik-HMg-15292.jpg 5 538 150

Příběh dívky, která se nevrátila. Vyprávění o moravské židovské dívce Haně Bradyové, která byla zavražděna v Osvětimi pro svůj židovský původ. V knížce se střídají kapitoly o šťastném dětství Hany a Jiřího Bradyových v Novém Městě na Moravě i o jejich deportaci do Terezína a Osvětimi s kapitolami o pátrání Tokijského centra pro studium holocaustu po osudech majitelky dětského kufříku, který byl tokijskému centru zapůjčen z osvětimského muzea. Publikace je provázena fotografiemi z tokijského centra a snímky z rodinného alba přeživšího Hanina bratra Jiřího. Podle předmluvy je kniha určena učitelům základních škol, kteří ji mohou využívat při výuce dějin druhé světové války.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Pro děti a mládež

Vydáno: , Portál , Židovské muzeum v Praze

Hana’s suitcase , 2001

martas006
07.01.2017 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila kamarádka a byla to opravdu síla. Nádherně napsaná, i když jsem čekala dobrý konec.

adriane9
31.12.2016 5 z 5

Co lze k tomu ještě dodat? Kniha je psaná lehce a tak, aby ji pochopily starší děti, vyhýbá se těžkým detailům a já ji mám ve své knihovně, kde čeká na mé syny až povyrostou. Zkrátka.. je důležité na tohle nezapomenout a jak je uvedeno v knize - Děti by měly znát tyto příběhy a snažit se tvořit svět bez válek..

Mánička178
27.12.2016 5 z 5

Za srdce člověka chytnou především příběhy, které píše život sám. Když je pak čte člověk zachycené na papíře, trne hrůzou nad tím, že kdy vůbec lidé dovolili, aby se něco podobného skutečně mohlo stát. Nenechme upadnout tato svědectví do zapomnění...

Leniii
25.12.2016 5 z 5

Kufřík, slovo, ve které je skryto tolik emocí - od smutku po radost, od brutality minulosti až po naději budoucnosti. Krátká, ale velmi působivá kniha, ve které jsou zakotveny ty nejdůležitější informace. Není potřeba zbytečné omáčky, protože už jen ty důležité informace mají takovou sílu, že kdo má srdce, toho strhne...četla jsem už tolik příběhů z období holocaustu, ale vždy mě dojme síla lidí, kteří vydrželi, přežili a předávají toto "poselství" dál - protože z každého příběhu by měli všichni pochopit, že navzdory nevýslovnému zlu, které se v historii událo, tak dobří lidé a dobré skutky mohou změnit svět...

Zorka
25.11.2016 5 z 5

Velmi krátká kniha, v níž není třeba více slov. Všechny knihy napsané o holocaustu totiž popisují hrůzy, které si, aniž by byly v Hanině kufříku vysloveny, dokážeme do knihy dosadit. Doufám, že ji četl i pan prezident...

28401
21.11.2016 5 z 5

Doporučuji přečíst a také následně kouknout na dokument pro doplnění informací

Clara del Valle
05.11.2016 4 z 5

Mám dceru ve věku Hanky a představa, jak jede někam daleko, úplně sama s malým kufříkem a tam....Veliký smutek a zároveň veliký vztek.

MilBart
02.11.2016 5 z 5

Moc děkuji za tuto knihu.

evasamankova
02.11.2016 5 z 5

Smutná, dojemná kniha, skvěle uzpůsobená právě pro mladé čtenáře.
Bez zbytečné vaty, jen ty nejdůležitější informace, a snad proto o to víc působivé ve vnímání vší té nesmyslné krutosti, hrůzy a beznaděje...

Knihomura
29.10.2016

A film...

lea735
07.09.2016 5 z 5

Krásně napsané, pro děti srozumitelné . Kniha je psána tak "tajemně" že můj syn byl úplně nedočkavý zda Hanu Brady objeví, zda přežila. Zároveň je kniha velmi smutná a v plné síle odhaluje hrůzy nacismu., strašné podmínky v koncentračním . táboře a ztracené dětství. Válka , je hrozná věc a buďme rádi , že žijeme v míru . Po přečtení této knihy , člověk v duchu smekne před lidmi kteří museli tyto hrůzy zažít .Doporučuji k přečtení.

Tatrman
20.08.2016 5 z 5

Ač útlá kniha, tak velice silný obsah sdělení. Přečteno za jeden večer. Kdo má srdce, své vlastní malé děti nebo ve svém životě někoho předčasně ztratil, ten bude dlouho na tuto publikaci vzpomínat a nebude se při čtení stydět za slzy... Pro mě v poslední době největší čtenářský zážitek!

bookmania
14.08.2016 4 z 5

Kniha na mě zapůsobila hlavně díky černobílým fotografiím. Příběh byl emotivní a smutný, ale čekala jsem trochu více popisu a slz. Jednohubka na odpoledne.

Sahaja
19.06.2016 5 z 5

Emotivní smutný příběh, přečteno jedním dechem.

HDosoudilová
09.06.2016 4 z 5

Opět další silný příběh a o to víc, když se najde v Japonsku někdo takový jako Fumiko Išioka. Je dobře, že se pořád toto téma připomíná. Dětem bych ji ale číst nedávala. Nicméně četla se dobře a je moc pěkně zpracovaná.

rašule
31.12.2015 4 z 5

Na tuhle knížku nezapomenu , velmi ráda čtu o druhé světové válce a tahle knížka je opravdu výborný a čtivá

Blanka123
06.11.2015

....i já jsem rodačka z Nového Města, stále cítím vůni obchodu U Brádů. Kniha má čestné místo v knihovně.

Filatov
08.09.2015 4 z 5

Intenzvní a tak osobité, že se to prostě člověka dotkne. Vím, že takových osudů bylo hodně, ale ta konkrétní podoba je strašně děsivá, pokud se neschová za to kvantum jiných příběhů a prostě se nezobecní. Mrazilo mě a bylo mi malé Hany upřímně líto a všeho co s bratrem musela prožít. Je dobře, že Fumiko Išioka tento příběh ukázala světu a nevzdala se uskutečnění svého snu zjistit o Haně vše. Kniha není obsáhlá a je doplněna fotografiemi, takže jí přečte snadno opravdu každý.

lenya
03.10.2014 4 z 5

Dojemný příběh malé "obyčejné" dívenky. Citlivá knížka popisuje dětem hrůzy 2. světové války, holocaust... Přitom je celý příběh napsán jemně a srozumitelně pro děti. Slzička mi ukápla v momentě odtržení Hany od jejího brášky Jirky... Člověku nezabrání vžít se do příběhu a představit si sebe a co víc, sebe ve 13ti letech, kdy by děti měly vymýšlet jakou provedou rošťárnu, až dopíší doma úkoly ze školy. Při čtení jsem si okamžitě vzpomněla na moji nejoblíbenější dětskou knížku a tou byla Říkali mi Leni.
Knihu určitě budu doporučovat dál :)

sfaticata
22.07.2014 5 z 5

Je to kniha určená především pro děti, ale i já jako dospělá jsem od ní nemohla odtrhnout oči. I jsem si poplakala. Moc krásně napsané.