Hamlet

Hamlet https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/673/bmid_hamlet-mng-673.jpeg 4 3590 289

Hamlet je slavná tragédie pojednávající o jednom dánském královském rodu. Hamletovi zemře otec, král dánský, a hned záhy si jeho ovdovělá žena (vystupující jako Královna) vezme za muže králova bratra, Claudia (vystupující zde jako Král). Zde začíná náš příběh, a sice asi dva měsíce poté, co král zemřel. Horacio, jeden z nejvěrnějších služebníků, je přivolán stráží na cimbuří, protože viděli ducha, který vypadal úplně stejně jako bývalý král. Přizvou tedy i Hamleta, který si s otcem povídá a zjistí, že Claudius jej ve spánku zabil tím, že mu nakapal jed do ucha. Hamlet slíbí, že otcovu smrt pomstí... Hra poukazuje, že touha po moci se nezastaví před ničím. Ušlechtilí zabíjejí, poddaní se poklonkují a čest či ctnost jsou výsadami hrdinů.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Československý spisovatel

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark , 1601

DennieForbes
30.07.2015 5 z 5

Hamlet je má srdeční záležitost. Musím říct, že se mi dostal pod kůži daleko víc, než takový Romeo a Julie.
O několik měsíců později jsem mimochodem viděla i divadelní představení s Patrikem Děrgelem v roli Hamleta, které mne také naprosto uchvátilo. :)

Edona
12.07.2015 4 z 5

Hamlet je úžasné dílo, bylo to moje první setkání s Shakespearem a určitě mohu říci, že nebylo poslední. Naprosto jsem si to užila, podnítilo mě to k četbě dalších dramat. Doporučuji!

YouthDecay
21.06.2015 3 z 5

Skvelá hra, ale len dobrá kniha. S niektorými morálnymi lekciami som nesúhlasil a prišli mi konzervatívne a zastaralé, ale Hamlet ako typický hrdina rozorvatý na dve časti je veľmi pôsobivá prezencia a jeho zmietanie sa medzi mizantropiou a humanizmom mi bolo veľmi blízke.

Venea7
01.06.2015

Nevím, co se mnou je, ale poslední dobou se mi víc líbí povinné četby.
Hamlet je napínavé, promyšlené a poutavé čtení plné mrtvých, přesně to lidi baví. (George R.R. Martin ví o čem mluví)
Čte se svižně a dobře, hodnotím veeelmi kladně.:-)

Katy007
26.05.2015 4 z 5

Klasika, kterou si člověk rád přečte... ale myslím, že jednou stačilo, i když kdoví - třeba zas některý z dlouhých zimních večerů zatoužím po temné atmosféře intrikami naplněného příběhu Hamletova...

Kraken84
17.05.2015 4 z 5

Příběh, který má vše - lidi, stromy, dialogy a hodně mrtvých.

Hissatam
05.05.2015 5 z 5

Klasika, ktorá nezostárne. Čo viac k tomu dodať.

Daniel.95
26.04.2015 4 z 5

Výborná kniha, bavil jsem se od začátku do konce.

kotasbk
14.04.2015 4 z 5

Je zbytečné něco psát. Jedná se o veledílo světové literatury.

NeznámáL
05.04.2015 5 z 5

U teto div. hry jsem musela rychle přestat, protože tak dokonalé dílo jsem nechtěla přečíst za jeden den a chtěla jsem si nechat něco na příště. Opravdu poklad světové literatury a nelituji toho, že jsem si ji vybrala jako povinnou četbu.

Freak
17.03.2015 5 z 5

Je to jednoducho klasika, o ktorej sa síce detičky učia na stredných školách, ale je výborné si to aj prečítať.

Veeris
13.03.2015 1 z 5

omlouvám se, i když jsem se snažila tak mi tohle umění nic neříká:D

Ketesh
24.02.2015 5 z 5

Kniha přečtená za hodinu a půl :-) četla se opravdu nádherně :-) aby taky ne, vždyť ji napsal William Shakespeare - největší umělec všech dob

Beni
31.01.2015 4 z 5

Čtenářská výzva 2015 - HRA

Díla Williama Shakespeara jsou prostě dokonalé... myslím, že k tomu nemusím dodávat více

Pedros
14.01.2015 4 z 5

Ten kdo má knihu jako povinnou četbu, nezoufejte!! Je to naprosto skvělá kniha s poutavým dějem a rychle přečtitelná. Musíte si zvyknout na postavy ale to se časem zažije.

feex8
05.12.2014 3 z 5

Shakespeare nie je jeden z mojich oblubencov, musim ale uznat, ze Hamlet sa mi pacil o trochu viac nez Romeo a Julia.

Moje hodnotenie: 46%

dangerkriss
08.11.2014 3 z 5

Abych byla zcela upřímná, jediným čtenářským zážitkem pro mě byl leda strhující konec. Sice jsem knihu přečetla jedním dechem, ale o žádném nadšení se hovořit nedá.

sarekaslukova
25.10.2014 5 z 5

Během čtení a i po přečtení, jsem přehodnocovala své dosavadní zkušenosti se Shakespearem. A zjistila jsem, že hra Romeo a Julie, která patřila doposud mezi mé nejoblíbenější dokáže nahradit a nahrazuje Hamlet. Hra se mi líbila ve své délce, zamotanosti a po dějové stránce byla perfektní. Na konci jsem se pousmála, když jsem zjistila, že William se opět vyřádil s vraždy. A ano myslím, že William Shakespeare bude už právoplatně patřit do mé škatulky ,,oblíbený".

IvcaSammet
01.10.2014 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu překvapila. Nejdřív jsem o Shakespearovi u maturity nechtěla ani slyšet, většina lidí, které znám, totiž tvrdila, že jsou jeho díla zdlouhavé, nudné a pro dnešní dobu už prostě nečitelné ... Do smrti nepochopím, jak někdo mohl něco takového říct a už dvakrát nepochopím, jak jsem mu to mohla uvěřit! Úžasné, opravdu úžasné dílo! Po maturitě si určitě ještě nějakého Shakespeara přečtu!

Luxiee Axony
17.09.2014 5 z 5

Velmi zajímavá tragédie s filozofickými úvahami a pojednáním o lidském chování.