Zkáza Cíle

Zkáza Cíle https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509/bmid_zkaza-cile-kqA-509.jpg 4 60 7

Halo série

Na Halo zuří krvavá válka mezi lidmi a Smečkou a osud lidstva by mohl ležet v rukou posledního přeživšího SPARŤANA, hrdiny jiné legendární bitvy – zoufalého boje, v němž ani jedna strana nebrala zajatce a který nakonec přivedl lidskou rasu na Halo – bitvy o planetu Cíl. Dali jsme tomuto velkolepému a zároveň tragickému konfliktu život a výsledkem je celý jeho příběh. Zatímco se brutální jednotky Smečky nezadržitelně valí vesmírem s cílem vyhladit lidstvo, zbývá jediná pevnost – planeta Cíl. Poslední bašta, která snad bude schopna nápor vetřelců zastavit. Země je prakticky za dveřmi a tak mají obránci Cíle ještě jednu,vyšší prioritu: zabránit Smečce, aby objevila její polohu. Zdá se, že lidští vojáci čelící přesile nemají proti Smečce šanci, ale Cíl skrývá bedlivě střežené tajemství. Je totiž výcvikovým střediskem prvních „supervojáků.“ Tito vysoce zdokonalení válečníci s kódovým označením SPARŤANÉ, produkt vrcholného bioinženýrství, kteří prošli speciálním růstovým procesem, jsou nejlepší v celém vesmíru. Tiší, profesionální a smrtonosní. Když Smečka zahájila zběsilý útok, stojí hrstka SPARŤANŮ před úkolem vybojovat svou válku. Budou zabíjet a budou zabíjeni, ale nikdy se nevzdají. A poslední z nich – SPARŤAN, kterému nikdo neřekne jinak než Náčelníku – přežije, aby mohl bojovat dál v tajemném a prastarém uměle vytvořeném světě jménem Halo… (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová , Válečné , Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print

Fall of Reach , 2001

sasa.chetan
24.05.2022 5 z 5

super spracovana militari scifi.
i ked halo som nehral (nie som fanusik fps) samozrejme nieco o Halo viem.

Patrik02
05.08.2020 5 z 5

Každý, kdo se alespoň trochu motá kolem (hlavně té herní) sci-fi rozhodně zná Master Chiefa. Kultovní série HALO mne, hlavně kvůli absenci Xboxu, dlouho předlouho míjela, avšak s remasterovanými hrami na PC jsem jí propadl. I proto pro mne byl opravdu zážitek dovědět se, jak to celé vlastně vzniklo. Projekt Sparťan, setkání se Smečkou a prolínání s prvním herním dílem s podtitulem: Reach (Cíl)
Já si celou knihu užil od první do poslední stránky a ještě určitě nekončím. Minimálně další tři díly s jednotkou Sparťan si jistě velmi rád přečtu.

protokol
21.05.2019 5 z 5

TAK VERU TAK
dostala sa mi do rúk táto kniha a som nadmieru spokojný
- ufoni je ich mnoho a rôzne druhy " nie ako v niektorích knihách vsadia všetko na jeden druh a dosť "
- vesmírne boje " aj ked niekedy dosť vtipné ale ok aspon že sú "
- planetárne boje tie niesu moc rosiahle ale aj tie sú v pohode

- hlavný hrdinovia no čo dodať zažiaria a zhasnú
troška taký trupci ale v pohode

zhrnutie celkom podarená kniha pre fanusikov akčnej scifi to bude zábava odporúčam

Prince_of_book
17.04.2019 5 z 5

Knižní sérii HALO beru jako nejlepší scifi sérii co jsem kdy četl. Je to o osobních preferencích a o tom, jak vám přímo zvolené téma knihy padne, ale pr mě lepší scifi není. První díl této série je ze začátku takový vlažný, ale hodně rychle vás kniha vtáhne do děje najednou zjistíte, že stránky ízí vlastně sami a než se nadějete tak už máte knihu dočtenou a saháte po druhém díle. Dílů v této sérii je vlastně 9 z nichž jeden je průvodcem ve světě HALO. Vlastním všechny díly kromě dílu: Halo- Zlomený kruh, který si ovšem plánuji dokoupit. Myslím, že každý fanoušek scifi by si měl mít tuto sérii ve svém repertoáru.

První díl za mě 9,5/10

Shock
03.04.2018 5 z 5

Děj se odehrává před první Halo hrou a prolíná se s hrou Halo Reach. Kniha z počátku popisuje výběr a výcvik dětí pro projekt Sparťan a popis technologií, pak se rozjíždí akce, která trvá až do konce knihy.
Jako fanoušek Halo her jsem si knihu užil a dozvěděl se hodně informací.

PanTomina
13.12.2017 4 z 5

Ze začatku vlažná a naivní, později napínavá a příjemně čtivá :) dobrá práce.. Beru do ruky druhý díl

ŠmajdalfB
06.10.2017 4 z 5

Parádní kniha, vše krásně vysvětlené. Jen mi tam schází trochu filosofie.