Zář

Zář https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83816/bmid_zar-LkN-83816.PNG 4 381 80

Zář série

Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Halo , 2010

Charley
18.12.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nějak tomu chyběla šťáva. Trochu živější to bylo asi v posledních 3 kapitolách, ale i tak jsem necítila potřebu číst bez dechu. Četla jsem sice rychle, ale hlavně kvůli tomu, že jsem se chtěla pustit již do jiné knihy.
Nicméně vyzkouším ještě druhý díl a uvidíme.

E.T.007
27.02.2023 4 z 5

Hodnotenie celej trilógie:

Nemôžem povedať, že by ma príbeh ohúril, ale napriek niekoľkým dosť rozťahaným pasážam a napriek niektorým dosť presladeným pasážam, ma ho bavilo čítať a v mojom prípade svoj účel splnil.
Je to taká romantická oddychovka s fantasy prvkami, pri ktorej vypnete.

ardeas
07.08.2022 2 z 5

Nuda! Dala som tomu pol knihy, kde v jednom kuse autorka opakuje ze je(sú) iná lebo su anjeli... Kriste pane, ved to každý pochopí hneď na začiatku, netreba mu to otlkat o hlavu... Nic sa tam nedialo.
Myslela som, ze dam tomu nádej, veď ďalšie knihy vyzerali na lepšie hodnotenie ale to, ze sa tam nič nedialo a mladý anjel sa fakt správa ako drzá pubertiacka, ktorá klame a robí si co chce.. co ja viem, na knihu o anjeloch mi príde az velmi hriešna :DD
Tiez mi doslo, ze vysoké hodnotenie maju len ďalšie knihy, ktoré po väčšine kritiky prvej vela ďalších nečíta a teda to hodnotili len skalný.
Od polovice som to uz skakala, ze nech je koniec.

DvěTéčka
19.03.2021 2 z 5

První díl moc nenadchl. Je to takové moc dlouhé, nudné, popis zdlouhavý tohodle, tamhletoho, jeho...no alspon to má nadhernou obálku :(

Clary017
05.01.2021 1 z 5

Líbí se mi obálka, ale to je tak asi vše.

karin4338
17.05.2020 3 z 5

Po detektivkach take pohodove fantasy romanticke počítaníčko

Kacennnka
10.11.2019 4 z 5

Roztomilá a klišoidní knížečka, které to odpustíte, protože je to o andělích a o lásce. Bylo to trochu zvláštní, ale hezké.

Damonka12
10.09.2019 3 z 5

3,5. Knihu už jsem četla podruhé. A musím říci, že už mě tolik neuchvátila. Byla skvělá, ale bylo tam málo akce a málo fantasy prvků. Četla jsem i lepší knihy o andělech. Zato postavy byly úžasné.

wildXchos
23.04.2018 3 z 5

Líbí se mi nápad i způsob vyjadřování autorky, ale kniha je hrozně zdlouhavá. Na to, jak je dlouhá se tam toho vlastně až tolik nestane. Moc se mi nelíbí jak autorka pojala gotiky, protože ve skutečnosti jsou to normální lidé. Postavy jsou příjemné, nemění se jejich charakter.

Poeta.kno
15.04.2018 3 z 5

Opravdu jednoduchý a klasický příběh. Celkem oddechové čtení, místy popsané zbytečně dopodrobna. Ale na to, že ho napsala sedmnáctiletá autorka, tak se dá číst. Jdu na druhý díl.

ivedoo
10.04.2018 5 z 5

Kniha mne vůbec nezklamala, krásné a oddychové počtení :)

sylva8672
14.02.2018 2 z 5

Sérií o andělech jsem četla už hodně, ale tahle je zatím rozhodně nejslabší. Ke čtení jsem se musela opravdu nutit, protože kniha mi přišla hrozně nudná a nic se tam v podstatě nedělo. Az ke konci to začalo být docela zajímavé a konečně se začalo něco dít a najednou - konec. Tak dám ještě šanci pokračování a uvidíme....

Suou
17.01.2018 5 z 5

Pekná knižka, ale nemyslím si, že dnes by sa mi tak páčila.
Ale, vtedy som bol unesený. :D

lucie2952
02.01.2018 odpad!

To se tak táhlo, že jsem to na 120 stránce (e knihy) vzdala. Nic se nedělo a styl psaní mi nesedl. K tomuhle se už nevratím. Za mne velké zklamání.

TerezaMondeková
16.11.2017 3 z 5

Kniha mě okamžitě zaujala krásnou obálkou. Kniha se mi líbila... fantasy, andělé, láska, ale upřímně... přišlo mi to jako kopie knihy Pád, Zavržený. Nápad na příběh mi prostě nepřišel moc originální. Uvidíme, co bude v dalším díle.

ketvin
31.08.2017 odpad!

Teda... Moc nemám slov, normálně NIKDY neodložím nedočtenou knihu. Prostě ať je to jakkoliv hrozný, vždy dočítám. Tohle ale prostě nešlo. Ve chvíli kdy dokonale nesympatická, až možná i hloupá hrdinka začne vymýšlet dementní přezdívky svýmu Xavíkovi (možná trochu sympatický občas byl... občas...) alá "čmeláček či hafík ňafík", jsem to zavřela a už to nikdy nechci vidět. Jako fakt nejsem ten typ, co knihu vzdá po první hodině, kdy není dokonalá, ale tohle bylo od začátku do konce přemáhání se. Trošku mě mrzí, že nezjistím, jestli další díly stojí za více procent, ale na tohle prostě nemám nervy ani čas. Místo toho jsem přečetla Skleněný trůn a to je panečku série, která stojí za každou minutu a nikdy nebude dost dlouhá ;) doporučuju ;)

Lee7
25.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se snadno a měla jsem ji přečtenou opravdu za chvilku. Sice v něčem byla jednodušší, ale tento žánr mě prostě baví a charakter vedlejších postav a prostředí se mi líbilo. Hlavní hrdinka byla tak trochu vyhrocená, ale myslím že to se v dalších dílech urovná do normálu :)

venacava
24.03.2017 1 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla a nevím proč, ale příběh mě moc neoslovil.

Kiwi24
01.02.2017 4 z 5

moc se mi to líbilo, i když znám více knih o andělech. bylo to krásné a poutavé. nehynoucí láska... snad mě to jednou taky potká....

Shinju
03.10.2016 5 z 5

Krásná kniha o rozvíjející se hluboké lásce s fantasii nádechem o andělech, která jistě potěší čtenářky romantic fantasy, ale i ty, které nevědí, co číst a nehledají něco náročného na čtení a chtějí se čtením ponořit do příběhu nekonečné lásky.

„Láska je vážná duševní choroba.“
– Platón

australská literatura andělé