Pekárna s vůní skořice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Moderní příběh Romea a Julie v kulisách půvabného švédského městečka Lovisa Lindegrenová žije v Londýně svůj sen – dokud během jediného týdne nepřijde o práci i o snoubence. Zcela na dně se vrací do rodného Švédska, do malebného městečka Halleholm, kde zdědila po svých prarodičích bývalé pekařství na náměstí. Protože v Londýně nasbírala zkušenosti coby pekařka, rozhodne se, že se pokusí rodinný podnik znovu otevřít. Její nadšení ovšem netrvá dlouho. Kromě domu totiž Lovisa zdědila i hořké nepřátelství mezi dvěma větvemi rodiny, Lindegrenovými a Halleholmovými. Místní magnát Reuben Halleholm ji nejen od dětství nenávidí, ale teď se ji pomocí intrik snaží přimět, aby v podnikání neuspěla a dům mu prodala. Zvládne Lovisa i tak pokračovat v rodinné tradici? A jak se rozhodne ve své nejtěžší volbě: může někoho se jménem Halleholm vpustit do svého srdce, nebo má zůstat věrná odkazu milované babičky, které kdysi Halleholmovi nesmírně ublížili?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462932/big_pekarna-s-vuni-skorice-qGf-462932.jpg 4.2259
Série:

Pekárna s vůní skořice / Pekáreň s vôňou škorice 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Metafora
Originální název:

Halleholm - Lovisas val, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (81)

Kniha Pekárna s vůní skořice

Booky84
12. června

Krásný a romantický příběh, který se lehce čte. Více se mi líbila dějová linka z minulosti o babičce Amélii, škoda jen, že nebylo vyprávění ještě delší. U Lovisy mi občas vadila její obrovská nenávist, kterou si zbytečně komplikuje život. Už teď jsem zvědavá na pokračování a moc se na něj těším.

raty
29. května

Romantický příběh z malého městečka ve Švédsku.
Trochu jsem se obávala kvůli větě z obálky, že se jedná o moderní verzi Romea a Julie, ale strávila jsem příjemné chvíle s postavami, které mě bavily. Tvrdohlavá hlavní hrdinka Lovisa, která se řítí z problému do problému, velmi milý "Montek", jejich přátelé a rodina, skvělá parta z domova pro seniory a do toho všeho ještě skoro cítíte všudypřítomnou vůni skořice. Pokud to ještě jako doporučení nestačí, tak je tu ještě linie z minulosti s babičkou Amelií, která zaujme každou romantickou duši.
Čtení jsem si užila.


Čenichnaknihy
13. května

Lovisa Lindegrenová se vrací z Londýna, kde přišla o práci snoubence, na rodnou hroudu do malebného městečka ve Švédsku. Tam totiž po prarodičích zdědila bývalé pekařství na náměstí a ráda by mu vrátila někdejší lesk.

Podědila ovšem i nenávist dvou znepřátelených rodin. A tak i samotná anotace knihy láká na podobný příběh tomu, který známe z Romea a Julie. Nečekejte ale žádné vyznávání lásky pod balkónem nebo milostná psaníčka. Tak velká romantika se tu zase nekoná. Sice tu milostná linka je, ale předvídatelná.

Hlavní přednost knihy tkví v její retrospektivní části. Ve spoustě knih výlety do dávné minulosti ruší, ale tady je to pravý opak. Líčení historie, která odhaluje, odkud pramení spor dvou rodin, celý příběh oživuje, a přestože tvoří asi třetinu knihy, je ohromně čtivé.

Musí se nechat, že autorka knihu dobře vystavěla, má dynamiku a závěr je svižný a poměrně překvapivý. Pokud se bojíte, že Švédové umí napsat jen dobrou detektivku, tak nemusíte, ženské romány zmáknou taky.

martineknatasa
09. května

Hezky napsáno, kniha se dobře čte a špatně se od ní odchází. Jsem ráda, že mám další díl a ještě chvíli budu s postavami prožívat dobré i špatné chvíle.

ivousekk
09. května

Fajn oddychovka. Příběh Amelie se mi líbil výrazně víc, přišel mi zajímavější. Škoda, že nedostal více prostoru.

Příběh Lovisy byl na mě ke konci až moc přeslazený a zalitý sluncem. Takový happy end mi nepřišel uvěřitelný.

Po přečtení anotace mě druhý díl příliš neláká. Odhaduji, že to bude zas to samé. Nejdřív problém a pak vše růžové.

Linda007
23. dubna

Moc se mi to líbilo. Hlavní hrdiny stíhá jedna katastrofa za druhou. Těším se na další díl.

Amneris
21. dubna

Zajímavý příběh o švédské pekárně a rodinné historii dvou rodin. Trošku mě mrzí, že byl děj tak zvláštně useknutý, nejprve se seznámíme s Lovisou a pak bum, najednou řešíme osudy její babičky Amélie. Vůbec mi není jasné, proč je vynechaná prostřední generace, pro děj by to bylo určitě zajímavé. Možná kdyby autorka děj rozdělila jako trilogii, kdy by každé generaci byla věnována jedna kniha, vyznělo by to celé zajímavěji. Jinak jde o hezký příběh, jsem zvědavá na pokračování.

musivila
20. dubna

Musím říci, že jsem od knihy čekala trochu něco jiného. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách a ještě větší zmatek jsem v tom měla, když se děj přenesl do roku 1922 a na dalších 100 stranách se začal odvíjet příběh Lovisiny babičky Amélie. Byla jsem zvědavá, co se mezi rodinami přihodilo, že nenávist panuje do teď... Přesto vše mě udivovalo, jak hluboko v sobě si Lovisa nenávist k Halleholmovým chovala. Čemuž napomohla také aféra, která se odehrála v jejich 10 letech. Takže se vlastně třičtvrtě knihy omílá stará křivda, řeší nepřátelství mezi rodinami, nesváry a intriky, tahanice o majetek. A to vše při budování nové pekárny. Láska se tu odehrává jen tak ve stínu toho všeho.

1